Z życia Parafii

W niedzielę, 10 maja 2026 roku, podczas Mszy Świętej o godz. 9:30 dzieci z klasy czwartej przeżywały rocznicę swojej Pierwszej Komunii Świętej. Był to piękny i pełen wzruszeń czas dziękczynienia za dar Eucharystii oraz okazja do zatrzymania się nad tym, jak ważna jest codzienna bliskość z Panem Jezusem.

Miniony rok był dla dzieci czasem troski o życie duchowe poprzez regularną, comiesięczną spowiedź świętą oraz praktykę pierwszych piątków miesiąca. Te ważne chwile modlitwy i spotkania z Jezusem pomagały im umacniać wiarę oraz rozwijać przyjaźń z Chrystusem Eucharystycznym.

W skierowanym do dzieci słowie Ksiądz Proboszcz zachęcał, aby zawsze pozostały wierne Chrystusowi i nigdy nie oddalały się od Jego miłości. To piękne przesłanie niech towarzyszy im każdego dnia.

Z Dzienniczka s. Faustyny

Jezus dal mi poznac, ze chociaz sie nie zgodze na to, to jednak moge sie zbawic i lask, ktorych mi udzielal, nie zmniejszy i nadal bedzie w takiej samej poufalosci ze mna, tak ze chociaz sie nie zgodze na te ofiare, to nie zmniejszy sie przez to hojnosc Boza. I dal mi Pan poznac, ze cala tajemnica ode mnie zalezy, od mojego dobrowolnego zgodzenia sie na te ofiare z cala swiadomoscia umyslu. W tym akcie dobrowolnym i swiadomym jest cala moc i wartosc przed Jego majestatem. Chociazby mnie nic z tego, na com sie ofiarowala, nie dosieglo, jednak przed Panem jest jakoby juz wszystko dokonane. W tym momencie poznalam, ze wchodze w lacznosc z majestatem niepojetym. Czuje, ze Bog czeka na moje slowo, na moja zgode. Wtem duch moj pograzyl sie w Panu i rzeklam: Czyn ze mna, co Ci sie podoba, poddaje sie woli Twojej. Wola Twoja swieta od dzis jest mi pokarmem. Wierna bede zadaniom Twoim, przy pomocy Twojej laski. Czyn ze mna, co Ci sie podoba. Blagam Cie, o Panie, badz ze mna w kazdym momencie zycia mojego. [Dz. 136]

215371