Z życia Parafii

Tuż w okolicy 22 listopada 2023 roku - wspomnienia św. Cecylii, patronki śpiewu i muzyki kościelnej, swoje drugie urodziny świętowała schola parafialna ,,Muzyczne Perełki". 

Nasze parafialne Perełki sobotnią próbę rozpoczęły od przygotowania pieśni na Eucharystię, którą co tydzień w niedzielę o godz. 9:30 ubogacają swoim śpiewem.
Później dołączyli do spotkania Ministranci i Lektorzy i wspólnie świętowano 2 urodziny Scholi przy torcie, pizzy i wesołych zabawach.
Dziękujemy naszym rozśpiewanym Scholistkom za ich posługę w naszej Parafii i życzymy dalszego rozwoju na większą chwałę Bożą.

Z Dzienniczka s. Faustyny

Modlitwa ta jest na usmierzenie gniewu mojego, odmawiac ja bedziesz przez dziewiec dni na zwyklej czastce rozanca w sposob nastepujacy: najpierw, odmowisz jedno Ojcze nasz i Zdrowas Maryjo, i Wierze w Boga, nastepnie na paciorkach Ojcze nasz mowic bedziesz nastepujace slowa: Ojcze Przedwieczny, ofiaruje Ci Cialo i Krew, Dusze i Bostwo najmilszego Syna Twojego, a Pana naszego Jezusa Chrystusa, na przeblaganie za grzechy nasze i swiata calego; na paciorkach Zdrowas Maryjo bedziesz odmawiac nastepujace slowa: Dla Jego bolesnej meki miej milosierdzie dla nas i swiata calego. Na zakonczenie odmowisz trzykrotnie te slowa: swiety Boze, swiety Mocny, swiety Niesmiertelny, zmiluj sie nad nami i nad calym swiatem.