W niedzielę 1 października świętowaliśmy naszą parafialną uroczystość odpustową. Prosiliśmy o wstawiennictwo tą, która otrzymała od Jezusa zadanie mówienia światu o Bożym miłosierdziu.
Uroczystej Mszy św. o godz. 11 przewodniczył ks. prałat Andrzej Kopicz - proboszcz parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Krakowie. W skierowanym do nas słowie podkreślił jak ważne jest osobiste zaufanie Bożemu miłosierdziu a także jak potrzebne jest realizowanie miłosierdzia wobec drugiego człowieka poprzez czyn, słowo i modlitwę.
Z kolei 5 października - w liturgiczne wspomnienie patronki naszej parafii dziękowaliśmy Bogu za dar jej życia i posłannictwa. Słowami litanii prosiliśmy ją o potrzebne łaski. Przyjęliśmy także indywidualne błogosławieństwo relikwiami św. s. Faustyny.

Z Dzienniczka s. Faustyny

Corko moja, w tej medytacji rozwaz milosc blizniego: czy miloscia twoja ku bliznim kieruje milosc moja, czy modlisz sie za nieprzyjaciol? Czy zyczysz dobrze tym, ktorzy w jakikolwiek sposob cie zasmucili albo obrazili? Wiedz o tym, ze cokolwiek dobrego uczynisz jakiejkolwiek duszy, przyjmuje jakobys mnie samemu to uczynila. [Dz. 1768]