13 maja 2023 roku dzieci i młodzież naszej parafii wyruszyli w pieszej pielgrzymce do Krzyża w Krzeczowie. Tam uczestniczyli w "Majówce Dzieci Archidiecezji Krakowskiej" zorganizowanej przez Duszpasterstwo Dzieci i Młodzieży AK oraz parafię św. Wojciecha w Krzeczowie.

Młodzi pielgrzymi wzięli udział w grze terenowej i bezbłędnie rozwiązali wszystkie zadania. Z liter ułożyli imiona osób najbliższej rodziny Jana Pawła II, rozszyfrowali rebusy i wskazali na mapie kraje, które podczas pielgrzymek odwiedził Papież, nauczyli się nowej piosenki, a także wykazali się świetną znajomością historii Polski i kościoła w Krzeczowie.

Po dotarciu pod Krzyż na dzieci i młodzież czekały liczne atrakcje. Jednak to stanowisko misyjne zyskało ich największe zainteresowanie.

Uczestnictwo we Mszy św. pod przewodnictwem abp. Marka Jędraszewskiego i bp. Roberta Chrząszcza było wspólnym dziękczynieniem za obecność Krzyża i chrześcijaństwa na ziemiach polskich.

Dopełnieniem wspólnego pobytu pod Krzyżem w Krzeczowie był koncert zespołu Małe TGD.

Z Dzienniczka s. Faustyny

Kiedy mysle o tym, ze Bog laczy sie ze mna przez sluby, czyli ja z Nim pojac tego nikt nie zdola, czego doznaje serce moje. Juz teraz daje mi Bog poznanie calego ogromu swej milosci, jaka mnie kochal jeszcze przed wiekami, a ja Go zaczelam kochac w czasie dopiero. Jego milosc byla wielka, czysta i bezinteresowna, a moja milosc ku Niemu jest z poznania Go. Im Go wiecej poznaje, tym gorecej i mocniej kocham i czyn moj doskonalszy jest. Jednak kiedy wspomne sobie, ze za pare dni mam sie stac jedno z Panem przez slub wieczysty, radosc zalewa moja dusze tak niepojeta, ze nie umiem tego wcale opisac. Przy pierwszym poznaniu Pana utonal wzrok mej duszy w Nim na wieki. Z kazdym zblizeniem sie do mnie Pana a przez [to] jest z mojej strony glebsze poznanie rosnie w duszy milosc doskonalsza. [Dz. 231]