Aby wyrazić wdzięczność za dar Komunii Świętej, Dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe wraz z Księdzem Proboszczem, Panią Wychowawczynią i Rodzicami, w dniu 15 maja 2023 roku, udały się na pielgrzymkę do Bazyliki Miłosierdzia Bożego w Krakowie. Tam uczestnicząc we Mszy Świętej dziękowały Bogu za to, że już każdego dnia mogą przyjmować Go do swego serca w Komunii Świętej, prosiły o ochronę przed złem i wytrwanie w łasce uświęcającej.

Wcześniej, pod opieką Siostry, młodzi pielgrzymi zwiedzili łagiewnickie sanktuarium. Nawiedzili kaplicę z cudownym obrazem Jezusa Miłosiernego i grobem św. siostry Faustyny, zobaczyli rekonstrukcję celi Patronki naszej parafii i pamiątki z Nią związane, a także uczestniczyli w prelekcji o Bożym Miłosierdziu.

Z Dzienniczka s. Faustyny

Jezus Milosc moja, dal mi dzis zrozumiec, jak bardzo mnie miluje, chociaz jest tak wielka przepasc pomiedzy nami: Stworca i stworzenie, a jednak poniekad jest jakby rownosc milosc wyrownywa te przepasc. On sam sie zniza do mnie i czyni mnie zdolna do obcowania z soba. Pograzylam sie w Nim, tracac sie niejako zupelnie a jednak pod Jego milosnym spojrzeniem dusza moja nabiera mocy i sily, swiadomosci, ze kocha i jest szczegolnie kochana, wie, ze Potezny ja broni. Taka modlitwa, chociaz krotka, jednak duzo daje duszy i godziny cale modlitwy zwyklej nie daja duszy tego swiatla, co chwila krotka modlitwy wyzszej. [Dz. 815]