Ogłoszenia parafialne

Kalendarz Liturgiczny:
- Wtorek (04.10) – wspom., św. Franciszka z Asyżu;
- Środa (05.10) – wspom., św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy;
- Piątek (07.10) – wspom., Najśw. Maryi Panny Różańcowej;
- Niedziela (09.10) – wspom., bł. Wincentego Kadłubka, biskupa;


W środę 5 października przypada liturgiczne wspomnienie św. S. Faustyny Kowalskiej, Apostołki Bożego Miłosierdzia.

Uroczystość Odpustowa ku czci naszej Patronki będzie w niedzielę 09. 10.

Porządek Mszy Św., w tym dniu: 7.30; 11.00 – Suma Odpustowa; 15.00.

Sumie odpustowej będzie przewodniczył nasz Rodak, Ks. Kan. Lesław Mirek, obchodzący i świętujący w tym roku 30 – rocznicę swoich Święceń Kapłańskich.

Do świętowania w Uroczystości Parafialnej zapraszam wszystkich naszych Drogich Parafian i Gości. Róże Różańcowe, Koło Gospodyń Wiejskich, Ochotniczą Straż Pożarną, Orkiestrę Strażacką, Związek Podhalan, Dziewczynki do sypania kwiatów, Chłopców do dzwoneczków.

W miarę możliwości proszę o przybycie w strojach regionalnych.

Odpust parafialny, czyli święto patronalne kościoła parafialnego jest przede wszystkim świętem wspólnoty wiernych tworzącej daną parafię. To szczególny czas łaski i Bożego miłosierdzia. To dzień, w którym każdy wierzący ma okazję doświadczyć w sposób bardzo konkretny łaski Bożej miłości, wyrażającej się w darze odpustu. W końcu daje okazję poznania świętego patrona parafii i uwielbienia Boga za jego orędownictwo i opiekę.

Świętowanie odpustu parafialnego przypomina także o powołaniu do świętości każdego. Dla uzyskania odpustu wymagane są zwykłe warunki, czyli stan łaski uświęcającej, odmówienie modlitwy Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz modlitwy w intencjach Ojca Świętego.


W sobotę (01.10) rozpoczął się miesiąc październik, a wraz z nim Nabożeństwa Różańcowe. Zapraszamy codziennie o godz. 17.30 dzieci, młodzież i dorosłych(Róże Różańcowe). Dzieci będą otrzymywać obrazki do naklejania na specjalną planszę.

W miesiącu październiku Kościół udziela odpustu zupełnego wiernym, którzy pobożnie odmówią różaniec w kościele, kaplicy, w rodzinie.

Należy odmówić pięć tajemnic w sposób ciągły, z modlitwą ustną należy połączyć rozważanie tajemnic, a przy odmawianiu publicznym tajemnice muszą być zapowiadane.

W czasie nabożeństw różańcowych będziemy modlić się szczególnie w intencjach Ojca Św., za dzieci i młodzież (o katolickie wychowanie), za misje, za chorych, o pokój na świecie, w ostatnim tygodniu za zmarłych.

W niedzielę nabożeństwo różańcowe o godz. 14.30.

Dziś na Mszy Św., o godz. 9.30 – będzie poświęcenie i wręczenie różańców dzieciom z Kl. III, przygotowującym się do I - spowiedzi i Komunii Św. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.

W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca pażdziernika:

W I czwartek w czasie Nabożeństwa Różańcowego o godz. 17.30 i Mszy Św. o godz. 18.00 modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne;

W I piątek odwiedziny chorych od godz. 9.00; Spowiedź święta od godz. 16:00; Nabożeństwo Różańcowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu o godz. 17,30, następnie Msza Św.;

Koronka do Miłosierdzia Bożego codziennie 20 minut przed Nabożeństwem Różańcowym. Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą Świętą.

Wypominki roczne i jednorazowe za dusze + Śp., naszych Zmarłych, można zamawiać przez cały miesiąc październik w kancelarii parafialnej i zakrystii naszego kościoła.

Kartki do wypisania wypominków znajdują się na stoliku prasowym.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz słuchania i oglądania programów katolickich w radio i TV.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg Zapłać.

Składam serdeczne podziękowania za prace wykonane na rzecz naszej Parafii w ubiegłym tygodniu: Pani Halinie Tomczyk, Pani Krystynie Kołodziej, Pani Monice Lichota (za posprzątanie domu parafialnego); Panu Markowi Maciążce, (za odnowienie Centrum Parafialnego wraz z sanitariatami); Panu Jarosławowi Śmietanie (za prace związane z elektrycznością); Bóg Zapłać.

Dziś przy kościele zbierane są ofiary na pomoc dla Mateusza Głowni z Raby Wyżnej, na przeszczep komórek macierzystych.

W miesiącu październiku wszystkie nabożeństwa w tygodniu, odbywać się będą wieczorem: Różaniec o godz. 17.30 i Msza Św., o godz. 18.

Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym którzy będą obchodzić w tym tygodniu imieniny, rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa, życzymy obfitości łask płynących od Boga, opieki Matki Najświętszej i św. S. Faustyny – naszej Patronki.

Wszystkim Gościom i Wiernym naszej Wspólnoty Parafialnej życzymy dobrej i błogosławionej niedzieli oraz całego tygodnia pracy, nauki i odpoczynku.

Kancelaria Parafialna w tym tygodniu czynna:
Poniedziałek, Środa, Piątek, Sobota od godz. 18.45 – 20.00:

 

Z Dzienniczka s. Faustyny

13 sierpien 1936. Dzis wieczorem przenika mnie obecnosc Boza, w jednej chwili poznaje wielka swietosc Boga. O, jak mnie przytlacza ta wielkosc Boga, wtenczas poznaje cala przepasc swa i nicosc. Jest to wielka meka, bo za poznaniem idzie milosc. Dusza gwaltownie rwie sie do Boga i staja wobec siebie dwie milosci: Stworca i stworzenie; jedna kropelka chce sie mierzyc z oceanem. W pierwszej chwili kropla chcialaby w sobie zamknac ten ocean niepojety, ale w tej samej chwili poznaje, ze jest jedna kropelka i wtenczas zostaje zwyciezona, przechodzi cala w Boga jak kropla w ocean... Ten moment w pierwszej chwili jest meka, ale tak slodka, ze dusza, doznajac jej, jest szczesliwa. [Dz. 702]