Ogłoszenia parafialne

Kalendarz liturgiczny:

poniedziałek - 17 stycznia - Św. Antoniego, opata;
środa - 19 stycznia - Św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa;
piątek - 21 styczna - św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy;

Dzisiejsza II Niedziela zwykła w ciągu roku liturgicznego przypada w Tygodniu Ekumenicznym - powszechnej Modlitwy o jedność Chrześcijan. Pamiętajmy, że prawdziwy Kościół jest zbudowany na fundamencie Apostołów, a kamieniem węgielnym jest sam Jezus Chrystus. Starajmy się o tę jedność z Chrystusem i braćmi. Nie zapominajmy, że każdy grzech godzi w jedność Chrystusowego Kościoła.

„Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na Wschodzie i przyszliśmy oddać Mu pokłon” – pod tym hasłem będzie przebiegał Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan 2022.

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan odbywa się co roku między 18 a 25 stycznia. To czas, gdy chrześcijanie różnych wyznań spotykają się na całym świecie na ekumenicznych nabożeństwach, modlitwach, konferencjach, koncertach i innych spotkaniach.

W środę zapraszamy na Mszę Św., rano o godz.7.00 oraz Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W piątek - III miesiąca  o godz. 7:00 Msza Święta a następnie Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

W tym tygodniu w piątek i sobotę przypada Dzień Babci i Dzień Dziadka. Z tej racji w sposób szczególny pragniemy otoczyć  modlitwą wszystkich naszych kochanych babcie i dziadków, dziękując za ich piękne wsparcie i troskę o każdego wnuka i wnuczkę.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz słuchania i oglądania programów katolickich w radio i TV.

Bóg Zapłać za wszystkie ofiary składane przez Was na potrzeby naszej Wspólnoty Parafialnej. Bóg Zapłać za ofiarę złożoną na misje w kwocie 887 zł., 44 gr. Bóg Zapłać Panu Edwardowi Żegleń za wykonanie usług asenizacyjnych na rzecz naszej Parafii. Panu Grzegorzowi Gwiżdż za dostarczenie kolejnej partii trocin na opał.  Panu Wojciechowi Kołodziej z pomoc przy rozładunku. Panu Marcinowi Mołocznik za regulację i nastrojenie nagłośnienia kościoła i kaplicy cmentarnej.

Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym którzy będą obchodzić w tym tygodniu rocznice swoich urodzin,  sakramentu małżeństwa,  życzymy obfitości łask płynących od Boga, opieki Matki Najświętszej i św. S. Faustyny – naszej Patronki.

Wszystkim Gościom i Wiernym naszej Wspólnoty Parafialnej życzymy dobrej i błogosławionej niedzieli oraz całego tygodnia pracy, nauki i odpoczynku.        

W minionym  tygodniu pożegnaliśmy + Annę Biela (l. 98). Polecajmy Jej  duszę miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie, daj Jej wieczne spoczywanie…”. 

Z Dzienniczka s. Faustyny

W pewnym momencie obecnosc Boza przeniknela moja cala istote, umysl moj zostal dziwnie oswiecony w poznaniu Jego Istoty; przypuscil mnie [Bog] do poznania swego zycia wewnetrznego. Widzialam w duchu Trzy Osoby Boskie, ale jedna Ich Istota. On jest sam, jeden, jedyny, ale w trzech Osobach, ani mniejsza, ani wieksza jedna z Nich ani w pieknosci, ani w swietosci nie ma roznicy, bo jedno sa. Jedno, absolutnie jedno sa. Milosc Jego przeniosla mnie w to poznanie i zlaczyla mnie ze soba. Kiedy bylam zlaczona z jedna [Osoba Boska], to takze bylam zlaczona z druga i trzecia [Osoba Boska], tak ze, jak sie laczymy z jedna, przez to samo laczymy sie z tymi dwiema Osobami tak samo jak z jedna. Jedna ich jest wola, jeden Bog, chociaz w Osobach Troisty. Kiedy sie duszy udziela jedna z trzech Osob, to moca tej jednej woli jest zlaczona z trzema Osobami i jest zalana szczesciem, ktore splywa z Trojcy Przenajswietszej; tym szczesciem karmia sie swieci. Szczescie, jakie tryska z Trojcy Przenajswietszej, uszczesliwia wszystko, o jest stworzone; tryska zycie, ktore ozywia i daje wszelkie zycie, ktore z Niego bierze poczatek. W tych chwilach dusza moja doznala tak wielkich rozkoszy Bozych, ktorych trudno mi wyrazic. [Dz. 911]