Ogłoszenia parafialne

Dziś, w szóstą niedzielę Wielkanocy, gromadzimy się wokół ołtarza, aby misterium paschalne mogło przemienić nasze życie. Przyjmowanie sakramentów świętych, zwłaszcza pełny udział w Eucharystii, wsłuchiwanie się w słowo Boże – to wszystko otwiera nas na Najwyższego, który zadziwia swoją mocą, dobrocią i bezinteresownością. Tak rodzą się wiara, nadzieja i miłość – dobro, którym można i trzeba się dzielić z innymi. Właśnie w ten sposób stajemy się solą ziemi, nadajemy właściwy sens naszej doczesności.

Kalendarz Liturgiczny:
- Wtorek – (24.V) – wspomnienie Najśw. Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych;
- Czwartek – (26.V) – wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera;

W poniedziałek, wtorek i środę modlimy się o dobre urodzaje i za kraje głodujące (dawne „dni krzyżowe”). Pół godziny przed Mszą Św., procesja błagalna do „Krzyża Misyjnego”. W poniedziałek i środę o godz. 17.30, we wtorek o godz. 7.00.

Trwa miesiąc maj, nazywany „Miesiącem Maryjnym” a wraz z nim nabożeństwa majowe ku czci NMP. W czasie nabożeństw majowych modlimy się szczególnie za Ojca Św., za Kościół w Polsce, o pokój na świecie, za rodziny naszej Parafii, o powołania kapłańskie i zakonne, o dobre urodzaje. Zapraszamy do licznego udziału dzieci, młodzież, dorosłych.

Porządek nabożeństw w tym tygodniu: Msze Św., w poniedziałek, środę, piątek o godz. 18.00, wtorek, czwartek, sobota o godz. 7.00, po Mszy Św., nabożeństwo majowe. W niedzielę nabożeństwo majowe, po Mszy Św., o godz. 15.00.

Nowenna do MBNP w środę po Mszy Św., o godz. 18:00. Koronka do Miłosierdzia Bożego codziennie 20 min., przed Mszą Św.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz słuchania i oglądania programów katolickich w radio i TV.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg Zapłać.

Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym którzy będą obchodzić w tym tygodniu rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa, życzymy obfitości łask płynących od Boga, opieki Matki Najświętszej i św. S. Faustyny – naszej Patronki.

Wszystkim Gościom i Wiernym naszej Wspólnoty Parafialnej życzymy dobrej i błogosławionej niedzieli oraz całego tygodnia pracy, nauki i odpoczynku.

 

Z Dzienniczka s. Faustyny

Powiedzial mi Pan: Niech cie nic nie obchodzi, jak kto postepuje, ty postepuj tak, jak ja ci kaze: masz byc zywym odbiciem moim przez milosc i milosierdzie. Odpowiedzialam: Panie, kiedy czesto naduzywaja dobroci moje[j]. To nic, corko moja, niech cie to nie obchodzi, ty zawsze badz milosierna dla wszystkich, a szczegolnie dla grzesznikow. [Dz. 1446]