W poniedziałek 13 maja 2024 roku, w dniu kiedy w kościele obchodzone było wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej, dzieci pierwszokomunijne wraz z Księdzem Proboszczem, Panem Katechetą, Panią Wychowawczynią i Rodzicami, udały się na pielgrzymkę do krakowskich Łagiewnik. Tam o godzinie 10:30, uczestnicząc we Mszy Świętej dziękowały Panu Bogu za to, że już każdego dnia mogą Go przyjmować w Komunii Świętej. Modlitwie tej przewodniczył Ksiądz Wojciech Leśniak, proboszcz naszej Parafii.

Po Eucharystii, pod opieką Siostry Tobiany, należącej do Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, dzieci i ich bliscy udali się do sali konferencyjnej, aby wysłuchać prelekcji o Siostrze Faustynie Kowalskiej i Bożym Miłosierdziu. W swoim wystąpieniu Siostra korzystała z pomocy dzieci, które odgrywały wybrane scenki z życia Apostołki Bożego Miłosierdzia, a także ukazywały w nich do czego prowadzi grzech i jak przeogromna jest miłość Pana Jezusa do każdego człowieka.

Po prelekcji pielgrzymi udali się do repliki pokoju-celi, w której mieszkała św. Faustyna. Tam Siostra Tobiana przybliżyła życie sióstr zakonnych z początku XX wieku i pokazała, co znajdowało się w pokoju św. Faustyny. Na zakończenie, dzieci i ich bliscy udali się na chwilę krótkiej modlitwy do kaplicy, gdzie znajduje się cudowny obraz Jezusa Miłosiernego i grób św. siostry Faustyny - patronki naszej parafii.

Z Dzienniczka s. Faustyny

Wymaluj obraz wedlug rysunku, ktory widzisz, z podpisem: Jezu, ufam Tobie. Pragne, aby ten obraz czczono najpierw w kaplicy waszej i na calym swiecie. Obiecuje, ze dusza, ktora czcic bedzie ten obraz, nie zginie. Obiecuje takze, juz tu na ziemi, zwyciestwo nad nieprzyjaciolmi, a szczegolnie w godzine smierci. Ja sam bronic ja bede jako swej chwaly.

168869