8 czerwca 2024 r. czterdziestoosobowa grupa Ministrantów, Scholi, Dzieci i Młodzieży z naszej Parafii udała się wraz z Księdzem Proboszczem, Panem Katechetą, Opiekunami i Rodzicami do Rabki Zdrój, aby tam uczestniczyć w Archidiecezjalnym Dniu Dziecka.
O godzinie 10:00 podczas Mszy Świętej modliliśmy wraz z Księdzem Biskupem Robertem Chrząszczem o błogosławieństwo Boże dla dzieci i młodzieży. Podczas kazania zastanawialiśmy się, kiedy można powiedzieć, że człowiek jest dobry. Chrzest, spowiedź i beatyfikacja - to słowa klucze w odkrywaniu dobrego człowieka.
Po Mszy Świętej wzięliśmy udział w grze terenowej. Zmagaliśmy się z siecią pajęczą, kołem hula hop, wymyślaniem układu horeograficznego do pieśni o ks. Rapaczu oraz zadaniem geograficznym. Współpracując ze sobą wykonywaliśmy kolejne zadania, zdobywaliśmy punkty i pozyskiwaliśmy kolejne informacje o księdzu Michale Rapaczu, na którego beatyfikację oczekujemy. Udział w zabawie zakończył się dla naszego zespołu sukcesem - zdobyliśmy statuetkę i torbę smakołyków a przede wszystkim prawo do naklejenia fragmentu obrazu ks. Michała Rapacza.
Podczas Archidiecezjalnego Dnia Dziecka w ogrodzie różańcowym parafii św. Marii Magdaleny korzystaliśmy z szeregu przygotowanych atrakcji. Dmuchany tor przeszkód, malowanie twarzy, ścianka wspinaczkowa, teatrzyk, punkt GOPR-u, loteria Rabkolandu, tańce Lednickie, koncert Magdy Anioł - cieszyły się dużym zainteresowaniem naszej grupy, ale bezkonkurencyjne (podobnie jak w roku ubiegłym) okazało się stanowisko misyjne Sióstr Klawerianek. To u Sióstr można było przymierzyć strój maharadży, potrzymać berło z ogona zebry, zobaczyć piłkę z kokosa, doświadczyć jak ciężkie jest hebanowe drzewo, wypróbować krzesełko, które siedmioletni meksykańscy chłopcy dostają w prezencie od rodziców, by służyło im podczas wypasu bydła.
Miłą niespodzianką dla naszej grupy było też spotkanie w Rabce wolontariuszy pochodzących z naszej Parafii - to był bardzo radośnie spędzony czas.

Z Dzienniczka s. Faustyny

O, jak bardzo mnie rani niedowierzanie duszy. Taka dusza wyznaje, ze jestem swiety i sprawiedliwy, a nie wierzy, ze jestem milosierdziem, nie dowierza dobroci mojej. I szatani wielbia sprawiedliwosc moja, ale nie wierza w dobroc moja.

171328