Bank Spółdzielczy w Jordanowie ostrzega przed oszustwami polegającymi na tym, że oszust dzwoni do posiadacza konta bankowego i podaje się za pracownika Banku. Oszust dzwoniąc może poinformować o włamaniu na konto i poprosić o zainstalowanie pod jego dyktando aplikacji do zabezpieczenia konta przed kradzieżą. Celem oszusta jest zdobycie zaufania posiadacza konta i wyłudzenie od niego poufnych danych, takich jak login i hasło, które umożliwią mu dostęp do konta i dokonanie kradzieży. W niektórych przypadkach oszust może poprosić o numer karty płatniczej i jej kod CVV, lub sugerować przelanie pieniędzy na inne, podane przez niego „bezpieczne” konto.

Posiadacz konta bankowego powinien pamiętać, że

Bank nigdy nie zwraca się do klienta przez telefon, infolinię, wiadomość sms czy email z żądaniem podania loginu i hasła do konta, lub całego numeru karty płatniczej i kodu CVV, lub przelania pieniędzy na „bezpieczne” konto.

Z Dzienniczka s. Faustyny

Dzis powiedzial mi Pan: Corko moja, patrz w milosierne serce moje i odbij litosc jego we wlasnym sercu i czynie, abys ty, ktora glosisz swiatu milosierdzie moje, sama nim plonela. [Dz. 1688]