Msza święta to największy z cudów -  podczas niej chleb i wino przemieniają się w Ciało i Krew Chrystusa, podczas niej uobecnia się Męka, Śmierć i Zmartwychwstanie Jezusa.  Kościół od początku swojego istnienia dbał o to, by Eucharystia była sprawowana w należytym porządku i pobożnie - na chwałę Bogu i umocnienie człowiekowi. Troska o to, by liturgia przebiegała w sposób jak najbardziej godny, piękny i uporządkowany to zdanie celebrującego ją Kapłana i pomagającego mu ceremoniarza parafialnego.

1 czerwca 2024 r., po rocznym przygotowaniu, błogosławieństwo do pełnienia posługi ceremoniarza przyjęło - w krakowskim sanktuarium św. Jana Pawła II - z rąk ks. bp. Roberta Chrząszcza 89 lektorów z 57 parafii Archidiecezji  Krakowskiej. Wśród pobłogosławionych do pełnienia tej posługi jest także nasz Parafianin - Dominik Kołodziej, któremu serdecznie gratulujemy i otaczamy modlitwą. Niech służba przy ołtarzu na chwałę Boga i dla dobra całej Parafialnej Wspólnoty pomaga mu wzrastać w wierze i przyczynia się do piękna parafialnej liturgii.

Z Dzienniczka s. Faustyny

Udzielil mi Pan poznania lask, ktorymi mnie nieustannie obsypuje. swiatlo to przeniknelo mnie do glebi i zrozumialam te niepojete wzgledy Boze, ktore mi Bog okazuje. Pozostalam w celi na dlugim dziekczynieniu, lezac twarza na ziemi, i wylewalam lzy wdziecznosci. Nie moglam sie podniesc z ziemi, bo co sie chcialam podniesc, to swiatlo Boze dawalo mi nowe poznanie laski Bozej; az za trzecim razem moglam sie podniesc z ziemi. Jako dziecko czulam, ze wszystko, co posiada Ojciec niebieski, moim jest. Sam mnie podniosl z ziemi az do Serca swego; czulam, ze wszystko, co istnieje, jest w sposob wylaczny moim, a ja nie mialam do tego wszystkiego zadnych pragnien, bo mi wystarcza Bog sam. [Dz. 1279]

168871