*Czas Wielkiego Postu – to czas zadumy nad męką i śmiercią Chrystusa, ale to także czas zadumy nad samym sobą. 

*Zachęcamy do udziału w nabożeństwach Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 14:15 i Drodze Krzyżowej w piątek o godz. 17:15.

*W okresie Wielkiego Postu możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie kary doczesnej za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a przez nas nienaprawione. Warunkiem uzyskania odpustu jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, wyrzeczenie się przywiązania do grzechu, nawet najlżejszego, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego. Odpust zupełny można uzyskać w każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego: Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu oraz za udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział w Gorzkich Żalach oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji.

*W Kościele powszechnym przeżywamy dziś  „Niedzielę ad Gentes” – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami pod hasłem: „W Kościele jesteśmy wspólnotą misyjną”.

W Kościele jesteśmy misjonarzami nie w pojedynkę, ale jako wspólnota, a to oznacza, że spoczywa na nas wszystkich odpowiedzialność za dzieło misyjne.

Naszymi modlitwami obejmujemy tych, którzy głoszą Ewangelię na krańcach ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia za swoją posługę.

Przed kościołem zbierane są ofiary do puszek na pomoc dla misjonarzy.

*W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca marca. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Od godz., 9:00 odwiedziny starszych i chorych w ich domach.

*Pierwszopiątkowa wizyta duszpasterska z posługą sakramentalną u osób chorych i starszych, odbędzie się w ramach przygotowania do dobrego przeżycia tegorocznych Świąt Wielkanocnych.  Dlatego prosimy zgłaszać te osoby, które dodatkowo by chciały skorzystać z takiej posługi sakramentalnej,  a które nie korzystają z posługi pierwszopiątkowej.

*Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej od godz. 16.30. Msza Św., o godz. 18.00, po Mszy Św., adoracja Najświętszego Sakrament.

*W sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece naszą codzienność. Nabożeństwo Różańcowe o godz. 17.30 poprowadzi Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy.  Msza Św., o godz. 18.00.

*W przyszłą niedzielę (tj. 03.III) po Mszę Św., o godz. 9:30 poświęcenie „książeczek - modlitewników” dla dzieci przygotowujących się do I spowiedzi i Komunii Św.

*W środę zapraszamy na Mszę Św., o godz. 18.00 oraz nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godz. 17:30 – różaniec.

*W pozostałe dni tygodnia Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, codziennie 20 minut przed Mszą Św.

*Okazja do spowiedzi św., codziennie, pół godz. przed każdą Mszą Św.

*Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz słuchania i oglądania programów katolickich w radio i TV.

*W zakrystii naszego kościoła rozprowadzany jest „Baranek Wielkanocny Caritas”. Ofiary za „baranki” będą przeznaczone na cele charytatywne CARITAS Archidiecezji Krakowskiej. Cena 10 zł.

*Składka zbierana w czasie nabożeństwa Gorzkich Żali, przeznaczona będzie na zakup kwiatów do Grobu Pańskiego i dekoracji.

*Dzisiejsza składka przeznaczona jest na cele gospodarcze naszej Parafii.

*Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg Zapłać.

*Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym którzy będą obchodzić w tym tygodniu rocznice swoich urodzin, życzymy obfitości łask płynących od Boga, opieki Matki Najświętszej i św. S. Faustyny – naszej Patronki.

*Wszystkim Gościom i Wiernym naszej Wspólnoty Parafialnej życzymy dobrej i błogosławionej niedzieli oraz całego tygodnia pracy, nauki i odpoczynku.

Z Dzienniczka s. Faustyny

Kiedy mysle o tym, ze Bog laczy sie ze mna przez sluby, czyli ja z Nim pojac tego nikt nie zdola, czego doznaje serce moje. Juz teraz daje mi Bog poznanie calego ogromu swej milosci, jaka mnie kochal jeszcze przed wiekami, a ja Go zaczelam kochac w czasie dopiero. Jego milosc byla wielka, czysta i bezinteresowna, a moja milosc ku Niemu jest z poznania Go. Im Go wiecej poznaje, tym gorecej i mocniej kocham i czyn moj doskonalszy jest. Jednak kiedy wspomne sobie, ze za pare dni mam sie stac jedno z Panem przez slub wieczysty, radosc zalewa moja dusze tak niepojeta, ze nie umiem tego wcale opisac. Przy pierwszym poznaniu Pana utonal wzrok mej duszy w Nim na wieki. Z kazdym zblizeniem sie do mnie Pana a przez [to] jest z mojej strony glebsze poznanie rosnie w duszy milosc doskonalsza. [Dz. 231]

165554