Kalendarz Liturgiczny:
- poniedziałek (04.12) – wspom., św. Barbary, dziewicy i męczennicy; wspom., św. Jana Damasceńskiego, prezbitera i dr K-ła;
- środa (06.12) – wspom., św. Mikołaja, biskupa;
- czwartek (07.12) – wspom., św. Ambrożego, biskupa i doktora K-ła;
- piątek (08.12) – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP;
O godzinie 12.00 – „Godzina Łaski” Bożego miłosierdzia przez wstawiennictwo Matki Bożej Niepokalanie Poczętej;

Wraz z dzisiejszą niedzielą wchodzimy w nowy Rok Liturgiczny okresem Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana oraz przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Ten czas warto dobrze wykorzystać dla odkrycia w sobie apostolskiego powołania. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję podążającą do swej krewnej Elżbiety i starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz oddanie Panu Bogu i ludziom.

Codziennie zapraszamy do licznego udziału w Roratach, sprawowanych w naszym kościele w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18.00, a we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 6.45.

Zapraszamy do licznego udziału szczególnie dzieci, młodzież i dorosłych. Niech nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych umartwień. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych, choćby przez zakup świec Caritasu, które są już do nabycia w naszym kościele. Duże świece: 15 zł., małe: 10 zł.

Dziś na każdej Mszy św., pobłogosławienie i poświęcenie opłatków na stół wigilijny. Opłatki można już nabywać w naszym w kościele. Wszystkie ofiary, które zostaną przy tej okazji złożone, przeznaczone są jako wynagrodzenie dla pracowników kościelnych, Pana Organisty i Pana Kościelnego.

Spowiedź Św., przed Uroczystością Bożego Narodzenia będzie w naszej Parafii 21 XII (tj., w czwartek): od godz. 8.30 - 10.00 i 14.30 – 17.00
Przypominamy, że spowiedź w naszym kościele jest codziennie pół godziny przed każdą Mszą Św.

W środę 6 XII po Mszy Św., o godz. 18.0 w naszym kościele będzie gościł Św. Mikołaj. Rodziców grzecznych dzieci prosimy o kontakt ze Św. Mikołajem.

W przyszłą niedzielę - II Adwentu, na Mszy Św., o godz. 9.30 będzie poświęcenie medalików dla dzieci, uczennic i uczniów kl. III - przygotowujących się do I spowiedzi i Komunii Św. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz słuchania i oglądania programów katolickich w radio i TV. Dziś do nabyci nowy numer tygodnika: „NIEDZIELA” i miesięcznika dla dzieci „STAŚ”.

Bóg Zapłać Paniom Halinie, Krystynie, Monice z Zespołu Charytatywnego za przygotowanie paczek świątecznych dla naszych chorych i osób starszych.

Składam serdeczne podziękowanie Panu Piotrowi Filas i mówię Bóg Zapłać za odśnieżanie śniegu wokół kościoła i obiektów parafialnych.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg Zapłać.

W przyszłą niedzielę (10. XII) XXIV Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na ten cel.

Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym którzy będą obchodzić w tym tygodniu imieniny, rocznicę swoich urodzin, sakramentu małżeństwa, życzymy obfitości łask płynących od Boga, opieki Matki Najświętszej i św. S. Faustyny – naszej Patronki.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia nauki, pracy i odpoczynku.

 

Z Dzienniczka s. Faustyny

Jezus dal mi poznac, ze chociaz sie nie zgodze na to, to jednak moge sie zbawic i lask, ktorych mi udzielal, nie zmniejszy i nadal bedzie w takiej samej poufalosci ze mna, tak ze chociaz sie nie zgodze na te ofiare, to nie zmniejszy sie przez to hojnosc Boza. I dal mi Pan poznac, ze cala tajemnica ode mnie zalezy, od mojego dobrowolnego zgodzenia sie na te ofiare z cala swiadomoscia umyslu. W tym akcie dobrowolnym i swiadomym jest cala moc i wartosc przed Jego majestatem. Chociazby mnie nic z tego, na com sie ofiarowala, nie dosieglo, jednak przed Panem jest jakoby juz wszystko dokonane. W tym momencie poznalam, ze wchodze w lacznosc z majestatem niepojetym. Czuje, ze Bog czeka na moje slowo, na moja zgode. Wtem duch moj pograzyl sie w Panu i rzeklam: Czyn ze mna, co Ci sie podoba, poddaje sie woli Twojej. Wola Twoja swieta od dzis jest mi pokarmem. Wierna bede zadaniom Twoim, przy pomocy Twojej laski. Czyn ze mna, co Ci sie podoba. Blagam Cie, o Panie, badz ze mna w kazdym momencie zycia mojego. [Dz. 136]