Kalendarz Liturgiczny:
- poniedziałek: (20.11) – wspom. Św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera;
- wtorek: (21.11) – wspom. Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny;
- środa: (22.11) – wspom. Św. Cecylii, dziewicy i męczennicy;
- piątek: (24.11) – wspom. Św., męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy;

Dzisiaj przeżywamy VII Światowy Dzień Ubogich. Jego hasło to : “Nie odwracaj twarzy od żadnego biedaka” (Tb 4,7).

Dziś po Mszach Świętych przed kościołem zbierane są ofiary do puszek, z przeznaczeniem na pomoc dla Ubogich.

Na świecie prawie miliard ludzi żyje w ubóstwie materialnym za mniej niż 1,9 dolara dziennie. Obecnie zauważamy wzrost ubóstwa także wśród Polaków. Coraz więcej osób korzysta z jadłodajni i innego rodzaju pomocy udzielanej przez diecezjalne Caritas. Wiemy jednak, że nie wszyscy się po nią zgłaszają, bo z powodu swojego ubóstwa czują się zawstydzeni. Rozpoznanie ich potrzeb jest możliwe tylko w małej wspólnocie, na przykład parafialnej, sąsiedzkiej. Pomoc ubogim, bezdomnym, seniorom, a także uchodźcom świadczona na ogromną skalę nie byłaby możliwa bez programów realizowanych przez Caritas Polska i Caritas diecezjalne. Do największych należy Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa, którego Caritas Polska jest partnerem. W ramach Podprogramu 2020, realizowanego w okresie od grudnia 2020 r. do października 2021 r., 11 843 tony produktów spożywczych o wartości 58,4 mln zł trafiły do 264 899 osób najbardziej potrzebujących.

W miesiącu listopadzie szczególnie pamiętajmy o naszych zmarłych. W naszym kościele wypominamy naszych zmarłych i modlimy się za nich w tzw., „wypominkach rocznych”, w każdą niedzielę 15 min., przed Mszami Świętymi.

Spowiedź codziennie, pół godziny przed Mszą Świętą.

Nowenna do MBNP w środę po Mszy Św., o godz.18:00. Różaniec o godz. 17.30.

W pozostałe dni tygodnia Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, codziennie 20 min., przed Mszą Św.

W przyszłą niedzielę, ostatnią roku liturgicznego będziemy przeżywać Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Na wszystkich Mszach św., będziemy się powierzać Jezusowi Królowi Wszechświata. Po Mszach świętych akt zawierzenia Chrystusowi Królowi naszej parafii, rodzin i każdego z nas.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz słuchania i oglądania programów katolickich w radio i TV.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej Wspólnoty Parafialnej za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg Zapłać.

W dzisiejszą niedzielę, III – miesiąca, ofiary składane na tacę przeznaczone będą na cele inwestycyjne i gospodarcze w naszej Parafii.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli, dobrego tygodnia pracy, nauki i odpoczynku. A obchodzącym imieniny oraz świętującym swoje urodziny lub rocznice wypraszamy Boże błogosławieństwo przez wstawiennictwo Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. S. Faustyny – naszej Patronki.

Z Dzienniczka s. Faustyny

W pewnej chwili, kiedy przyszlam do celi, a bylam tak bardzo zmeczona, ze musialam chwile wpierw spoczac, nim sie zaczelam rozbierac, a kiedy bylam juz rozebrana, jedna z siostr prosi mnie, zebym przyniosla jej goracej wody. Pomimo zmeczenia ubralam sie predziutko i przynioslam wody, jakiej sobie zyczyla, chociaz od kuchni do celi bylo spory kawalek, a bloto pod kostki. Kiedy weszlam do swojej celi, ujrzalam puszke z Najswietszym Sakramentem i uslyszalam taki glos: Wezmij te puszke i przenies do tabernakulum. W pierwszej chwili zawahalam sie, ale sie zblizylam, i kiedy sie dotknelam puszki, uslyszalam te slowa: Z jaka miloscia zblizasz sie do mnie, z taka miloscia zblizaj sie do kazdej z siostr, a cokolwiek czynisz im mnie czynisz. Po chwili ujrzalam jako jestem sama. [Dz. 285]