Dziś rocznica poświęcenia naszego kościoła. W naszych modlitwach polecamy Bogu wszystkich, którzy budowali tę świątynię, składali i składają ofiary na jej utrzymanie.
Po Mszy św. o godz. 9.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i uroczyste, dziękczynne „Te Deum” za dar naszej Parafialnej Świątyni.

Kalendarz Liturgiczny:
- środa (01.11) – Uroczystość Wszystkich Świętych;
- czwartek (02. 11) – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych ( Dzień Zaduszny);
- sobota (04. 11) – Wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa;

Kończy się miesiąc Różańca Świętego – październik. Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim (dzieciom, młodzieży, dorosłym), którzy codziennie lub bardzo często modlili się na różańcu. Bóg zapłać wszystkim, którzy w październiku ale także w ciągu całego roku prowadzili i prowadzą modlitwę różańcową w naszym kościele.

Dzieci, które uczestniczyły w nabożeństwach różańcowych proszone są o dostarczenie wyklejonych plansz obrazkami, które otrzymywały w czasie nabożeństw. Otrzymają pamiątki różańcowe.

W środę – 1 listopada, obchodzić będziemy radosną Uroczystość Wszystkich Świętych.
Msze św. w kościele będą sprawowane o godzinie 7:30, 9:30 i 15:00.
O godz. 14:00 rozpocznie się procesja żałobna z kościoła na cmentarz, połączona z wypominkami i modlitwami za zmarłych.

W czwartek 2 listopada Dzień Zaduszny, czyli Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Św., o godz. 8:00 i 18:00.

Odpust za zmarłych:
Tradycyjnie, nawiedzając z modlitwą kościół lub kaplicę publiczną w uroczystość Wszystkich Świętych (1 listopada, od południa) oraz w Dniu Zadusznym (2 listopada), możemy pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny, czyli całkowite darowanie kar dla dusz w czyśćcu cierpiących. Ponadto wypełniając określone warunki, możemy uzyskać odpust zupełny od 1 do 8 listopada za pobożne (czyli modlitewne) nawiedzenie cmentarza. Odpust zupełny możemy uzyskać raz dziennie.

Jak uzyskać odpust zupełny dla zmarłych?
1. W czasie nawiedzenia świątyni należy odmówić Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz trzeba wypełnić inne (ogólne) warunki, takie jak: stan łaski uświęcającej (spowiedź sakramentalna), Komunia św. i modlitwa według intencji Ojca Świętego. Odpust ten można uzyskać od południa dnia Wszystkich Świętych i przez cały Dzień Zaduszny.
2. Również wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust, który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące; odpust ten w dniach od 1 do 8 listopada (włącznie) jest zupełny, w ciągu roku cząstkowy.
Ogólne warunki uzyskania odpustu zupełnego:
• brak jakiegokolwiek przywiązania do grzechu, nawet powszedniego
• stan łaski uświęcającej czyli brak nieodpuszczonego grzechu ciężkiego lub spowiedź sakramentalna
• przyjęcie Komunii świętej
• odmówienie dowolnej modlitwy w intencji, w której modli się Ojciec Święty
• odpust może być uzyskany tylko jeden raz danego dnia.
Po jednej spowiedzi (stan łaski uświęcającej) można uzyskać wiele odpustów zupełnych, natomiast po jednej Komunii świętej i jednej modlitwie w intencjach papieża – tylko jeden odpust zupełny.
Kościół zachęca do ofiarowania odpustów za zmarłych (niekoniecznie muszą być to osoby nam znane, nie musimy wymieniać konkretnego imienia – wystarczy ofiarować odpust w intencji osoby zmarłej, która tego odpustu potrzebuje).
Odpust zupełny – uwalnia od kary doczesnej należnej za grzechy w całości.
Odpust cząstkowy – uwalnia od kary doczesnej należnej za grzechy w części, jest oznaczany bez określania dni lub lat. Kryterium miary tego odpustu stanowi wysiłek i gorliwość, z jaką ktoś wykonuje dzieło obdarzone odpustem cząstkowym.

W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca listopada:
W I piątek odwiedziny chorych od godź. 9.00. Spowiedź święta od godz. 16:30, Msza św. o godz. 18.00, po Msz Św., wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Serca Pana Jezusa, wynagradzająca Bożemu Sercu za wszystkie grzechy i zniewagi;
w I sobotę o godz. 17.30 Różaniec – poprowadzą Róże Rodziców za Dzieci.

Msza Św., o godz. 18.00, a następnie nabożeństwo I soboty do Niepokalanego Serca NMP. Zapraszamy szczególnie Róże Różańcowe.

Spowiedź przed Uroczystością Wszystkich Świętych, codziennie, pół godziny przed Mszą Świętą.

Zbliża się miesiąc listopad, który w tradycji Kościoła poświęcony jest modlitwie za zmarłych. W śmierci Bóg powołuje nas do siebie. Przed Najświętszym Bogiem nikt nie jest bez winy, dlatego umarli potrzebują oczyszczenia. Wspólnota Kościoła spiesząc im z pomocą składa ofiarę Mszy Świętej i modli się za nich. Od 02 XI do 08 XI codziennie będziemy wypominać dusze zmarłych Śtp., naszych bliskich.

Wypominki roczne i jednorazowe za dusze + Śtp., naszych Zmarłych, można składać w kancelarii parafialnej i zakrystii naszego kościoła.

Kartki do wypisania wypominków znajdują się na stoliku prasowym.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz słuchania i oglądania programów katolickich w radio i TV.

Dzisiejsza składka przeznaczona jest na budownictwo sakralne w naszej archidiecezji.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg Zapłać.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli, dobrego tygodnia, a obchodzącym imieniny oraz świętującym swoje urodziny lub rocznice wypraszamy Boże błogosławieństwo przez wstawiennictwo Matki Bożej Różańcowej i św. S. Faustyny – naszej Patronki. 

Kancelaria Parafialna czynna:
Poniedziałek, Środa, Piątek od godz. 18.30 – 19.30:

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW W NASZYM KOŚCIELE:
NIEDZIELA GODZ.: 7:30; 9:30; 15:00;
PONIEDZIAŁEK, ŚRODA, PIĄTEK GODZ.: 18:00
WTOREK, CZWARTEK, SOBOTA GODZ.: 7:00
I SOBOTA MIESIĄCA GODZ.: 18:00


WIZYTACJA BISKUPIA – 5 XI 2023 R.
Jego Ekscelencji
Ks. Biskupa Janusza Mastalskiego

Plan wizytacji

NIEDZIELA – 5 XI 2023
Godz. 7.20 - Przywitanie Księdza Biskupa w drzwiach kościoła.
Godz. 7.30 - Msza św., z kazaniem Ks. Biskupa
Godz. 8.30 - Spotkanie z Różami Żywego Różańca
Godz. 9.00 - Spotkanie z ministrantami, lektorami, scholą, młodzież przyg., do bierzmowania
Godz. 9.30 - Msza św., pod przewodnictwem Ks. Biskupa z kazaniem
Godz.10.30 - Spotkanie z Radą Parafialną

 

Z Dzienniczka s. Faustyny

Te dwa promienie oznaczaja krew i wode - blady promien oznacza wode, ktora usprawiedliwia dusze; czerwony promien oznacza krew, ktora jest zyciem dusz... Te dwa promienie wyszly z wnetrznosci milosierdzia mojego wowczas, kiedy konajace serce moje zostalo wlocznia otwarte na krzyzu. Te promienie oslaniaja dusze przed zagniewaniem Ojca mojego. Szczesliwy, kto w ich cieniu zyc bedzie, bo nie dosiegnie go sprawiedliwa reka Boga.