Dziś przeżywamy 97- Niedzielę Misyjną pod hasłem: „Misje Sercem Kościoła”. Jest to szczególny dzień, kiedy modlimy się, ofiarowujemy cierpienia, przekazując nawet drobną ofiarę na Papieskie Dzieła Misyjne, czyli te misje, za które odpowiada bezpośrednio Ojciec Święty.

Módlmy się w „Tygodniu Misyjnym”, by nowina o Jezusie dotarła do wszystkich ludzi. Na mocy chrztu św., wszyscy jesteśmy misjonarzami, co przypomniał papież Jan Paweł II w encyklice „Redemptoris missio”.

Pan Jezus posyłając apostołów zlecił im przede wszystkim świadectwo wiary, które wynika z głoszonej Dobrej Nowiny. „Należy pamiętać o nakazie misyjnym z Ewangelii św. Mateusza: „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego”. W nim zawiera się cała teologia tego polecenia.

Kościół wierny poleceniu Chrystusa głosi Ewangelię i nie przestaje jej głosić w XXI wieku.

„Jako chrześcijanie wszyscy jesteśmy wezwani do przeżywania wiary na sposób misyjny, która umacnia się, gdy jest przekazywana. Współczesny człowiek bardziej słucha świadków niż nauczycieli”. Pierwszą ziemią misyjną jest ludzkie serce.

Dzisiejsza składka przeznaczona będzie na rzecz misji św.

Kalendarz Liturgiczny:
- sobota (28.10) – Święto świętych apostołów Szymona i Judy;

Trwa miesiąc październik, a wraz z nim Nabożeństwa Różańcowe. Zapraszamy codziennie o godz. 17.30 dzieci, młodzież i dorosłych (Róże Różańcowe).

W miesiącu październiku Kościół udziela odpustu zupełnego wiernym, którzy pobożnie odmówią różaniec w kościele, kaplicy, w rodzinie.

Należy odmówić pięć tajemnic w sposób ciągły, z modlitwą ustną należy połączyć rozważanie tajemnic, a przy odmawianiu publicznym tajemnice muszą być zapowiadane.

W czasie nabożeństw różańcowych modlimy się szczególnie w intencjach Ojca Św., za dzieci i młodzież (o katolickie wychowanie), za misje, za chorych, o pokój na świecie, w ostatnim tygodniu za zmarłych.

W niedzielę nabożeństwo różańcowe o godz. 14.30.

Nowenna do MBNP w środę po nabożeństwie różańcowym.

Koronka do Miłosierdzia Bożego codziennie 20 minut przed Nabożeństwem Różańcowym.

Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą Świętą.

W miesiącu październiku wszystkie nabożeństwa w tygodniu, odbywają się wieczorem: Różaniec o godz. 17.30, Msza Św., o godz. 18.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz słuchania i oglądania programów katolickich w radio i TV.

Zbliża się miesiąc listopad, który w tradycji Kościoła poświęcony jest modlitwie za zmarłych. W śmierci Bóg powołuje nas do siebie. Przed Najświętszym Bogiem nikt nie jest bez winy, dlatego umarli potrzebują oczyszczenia. Wspólnota Kościoła spiesząc im z pomocą składa ofiarę Mszy Świętej i modli się za nich.

Wypominki roczne i jednorazowe za dusze + Śp., naszych Zmarłych, można zamawiać przez cały miesiąc październik w kancelarii parafialnej i zakrystii naszego kościoła.

Kartki do wypisania wypominków rocznych i jednorazowych znajdują się na stoliku prasowym.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej Wspólnoty Parafialnej za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg Zapłać.

W ubiegłą niedzielę na cele gospodarcze naszej Parafii złożono kwotę: 4400 zł. Bóg Zapłać.

W przyszłą niedzielę Rocznica Poświęcenia Kościoła Własnego, po Mszy św. o godz. 9.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i uroczyste, dziękczynne „Te Deum”.

W przyszłą niedzielę składka na budownictwo sakralne w naszej archidiecezji krakowskiej.

Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym którzy będą obchodzić w tym tygodniu imieniny, rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa, życzymy obfitości łask płynących od Boga, opieki Matki Najświętszej i św. S. Faustyny – naszej Patronki.

Wszystkim Gościom i Wiernym naszej Wspólnoty Parafialnej życzymy dobrej i błogosławionej niedzieli oraz całego tygodnia pracy, nauki i odpoczynku.

Z Dzienniczka s. Faustyny

Napisz to: Nim przyjde jako Sedzia sprawiedliwy, przychodze wpierw jako Krol milosierdzia. Nim nadejdzie dzien sprawiedliwy, bedzie dany ludziom znak na niebie taki. Zgasnie wszelkie swiatlo na niebie i bedzie wielka ciemnosc po calej ziemi. Wtenczas ukaze sie znak krzyza na niebie, a z otworow, gdzie byly rece i nogi przebite Zbawiciela, [beda] wychodzily wielkie swiatla, ktore przez jakis czas beda oswiecac ziemie. Bedzie to na krotki czas przed dniem ostatecznym.