Dziś obchodzimy XXIII Dzień Papieski pod hasłem: „Św. Jan Paweł II. Cywilizacja życia”.
Tradycyjnie już przed kościołem prowadzona jest zbiórka na finansowanie programu stypendialnego dla ubogiej i uzdolnionej młodzieży Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Kalendarz Liturgiczny:

- poniedziałek (16.10) wspom., św. Jadwigi Śląskiej;
- wtorek (17.10) wspom., św. Ignacego Antiocheńskiego, bp i męczennika;
- środa(18.10) – święto św. Łukasza, ewangelisty;
- piątek (20.10) – Uroczystość Św. Jana Kantego, prezbitera, Głównego Patrona Archidiecezji Krakowskiej i miasta Krakowa;
III – Piątek Miesiąca – uczcimy Jezusa miłosiernego.
- niedziela (22.10) – Uroczystość Św. Jana Pawła II, Papieża, Głównego Patrona Województwa Małopolskiego;

Trwa miesiąc październik, a wraz z nim Nabożeństwa Różańcowe. Zapraszamy codziennie o godz. 17.30 dzieci, młodzież i dorosłych (Róże Różańcowe). Dzieci będą otrzymywać obrazki do naklejania na specjalną planszę.

W miesiącu październiku Kościół udziela odpustu zupełnego wiernym, którzy pobożnie odmówią różaniec w kościele, kaplicy, w rodzinie.
Należy odmówić pięć tajemnic w sposób ciągły, z modlitwą ustną należy połączyć rozważanie tajemnic, a przy odmawianiu publicznym tajemnice muszą być zapowiadane.

W czasie nabożeństw różańcowych będziemy modlić się szczególnie w intencjach Ojca Św., za dzieci i młodzież (o katolickie wychowanie), za misje, za chorych, o pokój na świecie, w ostatnim tygodniu za zmarłych.

W niedzielę nabożeństwo różańcowe o godz. 14.30.

Nowenna do MBNP w środę po nabożeństwie różańcowym.

Koronka do Miłosierdzia Bożego codziennie 20 minut przed Nabożeństwem Różańcowym.

Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą Świętą.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz słuchania i oglądania programów katolickich w radio i TV.

W miesiącu październiku wszystkie nabożeństwa w tygodniu, odbywać się będą wieczorem: Różaniec o godz. 17.30, Msza Św., o godz. 18.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej Wspólnoty Parafialnej za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg Zapłać.

Wypominki roczne i jednorazowe za dusze + Śp., naszych Zmarłych, można zamawiać przez cały miesiąc październik w kancelarii parafialnej i zakrystii naszego kościoła.

Kartki do wypisania wypominków rocznych i jednorazowych znajdują się na stoliku prasowym.

Dziś III- niedziela miesiąca - składka na cele gospodarcze naszej Parafii.

W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Składka przeznaczona będzie na rzecz misji św.

Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym którzy będą obchodzić w tym tygodniu imieniny, rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa, życzymy obfitości łask płynących od Boga, opieki Matki Najświętszej i św. S. Faustyny – naszej Patronki.

Wszystkim Gościom i Wiernym naszej Wspólnoty Parafialnej życzymy dobrej i błogosławionej niedzieli oraz całego tygodnia pracy, nauki i odpoczynku.

Z Dzienniczka s. Faustyny

Raduje sie serce moje tym tytulem milosierdzia. Powiedz, ze milosierdzie jest najwiekszym przymiotem Boga. Wszystkie dziela rak moich sa ukoronowane milosierdziem.