Kalendarz Liturgiczny:
- Poniedziałek (09.10) – wspom., bł. Wincentego Kadłubka, biskupa;
- Wtorek (10.10) – wspom., bł. Marii Angeli Truszkowskiej, dziewicy;
- Środa (11.10) – wspom., św. Jana XXIII, papieża;
- Czwartek (12.10) – wspom., bł. Jana Beyzyma, prezbitera;
- Piątek (13. 10) – wspom., bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera;
- Sobota (14.10) – wspom., św. Kaliksta I, papieża i męczennika;
- wspom., św. Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy;
- Niedziela (15.10) – wspom., św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła;

W przyszłą niedzielę (tj. 15 X) będziemy obchodzili XXIII Dzień Papieski pod hasłem: „Św. Jan Paweł II. Cywilizacja życia”.
Tradycyjnie już przed kościołem zostanie przeprowadzona zbiórka na finansowanie programu stypendialnego dla ubogiej i uzdolnionej młodzieży Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Trwa miesiąc październik, a wraz z nim Nabożeństwa Różańcowe. Zapraszamy codziennie o godz. 17.30 dzieci, młodzież i dorosłych (Róże Różańcowe). Dzieci będą otrzymywać obrazki do naklejania na specjalną planszę.

W miesiącu październiku Kościół udziela odpustu zupełnego wiernym, którzy pobożnie odmówią różaniec w kościele, kaplicy, w rodzinie.

Należy odmówić pięć tajemnic w sposób ciągły, z modlitwą ustną należy połączyć rozważanie tajemnic, a przy odmawianiu publicznym tajemnice muszą być zapowiadane.

W czasie nabożeństw różańcowych będziemy modlić się szczególnie w intencjach Ojca Św., za dzieci i młodzież (o katolickie wychowanie), za misje, za chorych, o pokój na świecie, w ostatnim tygodniu za zmarłych.

W niedzielę nabożeństwo różańcowe o godz. 14.30.

Nowenna do MBNP w środę po nabożeństwie różańcowym.

Koronka do Miłosierdzia Bożego codziennie 20 minut przed Nabożeństwem Różańcowym.

Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą Świętą.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz słuchania i oglądania programów katolickich w radio i TV.

W miesiącu październiku wszystkie nabożeństwa w tygodniu, odbywać się będą wieczorem: Różaniec o godz. 17.30, Msza Św., o godz. 18.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej Wspólnoty Parafialnej za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg Zapłać.

Wypominki roczne i jednorazowe za dusze + Śp., naszych Zmarłych, można zamawiać przez cały miesiąc październik w kancelarii parafialnej i zakrystii naszego kościoła.

Kartki do wypisania wypominków rocznych i jednorazowych znajdują się na stoliku prasowym.

W przyszłą, III- niedzielę miesiąca składka na cele gospodarcze naszej Parafii.

Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym którzy będą obchodzić w tym tygodniu imieniny, rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa, życzymy obfitości łask płynących od Boga, opieki Matki Najświętszej i św. S. Faustyny – naszej Patronki.

Wszystkim Gościom i Wiernym naszej Wspólnoty Parafialnej życzymy dobrej i błogosławionej niedzieli oraz całego tygodnia pracy, nauki i odpoczynku.

W minionym tygodniu odeszła do Domu Ojca:
śtp. + Jadwiga Gościej, (l.93)
Za zmarłą Śtp. Jadwigę, wszystkich zmarłych z naszej Parafii, z naszych rodzin oraz za dusze w czyśćcu cierpiące, módlmy się:
„Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen”.

Z Dzienniczka s. Faustyny

W pewnym momencie obecnosc Boza przeniknela moja cala istote, umysl moj zostal dziwnie oswiecony w poznaniu Jego Istoty; przypuscil mnie [Bog] do poznania swego zycia wewnetrznego. Widzialam w duchu Trzy Osoby Boskie, ale jedna Ich Istota. On jest sam, jeden, jedyny, ale w trzech Osobach, ani mniejsza, ani wieksza jedna z Nich ani w pieknosci, ani w swietosci nie ma roznicy, bo jedno sa. Jedno, absolutnie jedno sa. Milosc Jego przeniosla mnie w to poznanie i zlaczyla mnie ze soba. Kiedy bylam zlaczona z jedna [Osoba Boska], to takze bylam zlaczona z druga i trzecia [Osoba Boska], tak ze, jak sie laczymy z jedna, przez to samo laczymy sie z tymi dwiema Osobami tak samo jak z jedna. Jedna ich jest wola, jeden Bog, chociaz w Osobach Troisty. Kiedy sie duszy udziela jedna z trzech Osob, to moca tej jednej woli jest zlaczona z trzema Osobami i jest zalana szczesciem, ktore splywa z Trojcy Przenajswietszej; tym szczesciem karmia sie swieci. Szczescie, jakie tryska z Trojcy Przenajswietszej, uszczesliwia wszystko, o jest stworzone; tryska zycie, ktore ozywia i daje wszelkie zycie, ktore z Niego bierze poczatek. W tych chwilach dusza moja doznala tak wielkich rozkoszy Bozych, ktorych trudno mi wyrazic. [Dz. 911]