- Środa – Wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera;
- Czwartek – Wspomnienie, św. Wacława, męczennika;
- Piątek – Święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała;
- Sobota – Wspomnienie, św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła;
- Niedziela – Wspom., św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora K-ła;

W czwartek 5 października przypada liturgiczne wspomnienie św. S. Faustyny Kowalskiej, Apostołki Bożego Miłosierdzia.
Uroczystość Odpustowa ku czci naszej Patronki będzie w niedzielę 1.10.
Porządek Mszy Św., w tym dniu: 8.00; 11.00 – Suma Odpustowa; 15.00. Sumie odpustowej będzie przewodniczył Ks. Prałat Andrzej Kopicz, kapelan Ojca Świętego, proboszcz Parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Krakowie – NH - Mistrzejowicach i przewodniczący Archidiecezjalnej Komisji ds. Regulacji Granic Parafii i Budownictwa Sakralnego, świętujący w tym roku 40. rocznicę swoich Święceń Kapłańskich.

Do świętowania w Uroczystości Parafialnej zapraszam wszystkich naszych Drogich Parafian i Gości. Róże Różańcowe, Koło Gospodyń Wiejskich, Ochotniczą Straż Pożarną, Orkiestrę Strażacką, Związek Podhalan, Dziewczynki do sypania kwiatów, Chłopców do dzwoneczków. W miarę możliwości prosi się o przybycie w strojach regionalnych.

Odpust parafialny, czyli święto patronalne kościoła parafialnego jest przede wszystkim świętem Wspólnoty Wiernych tworzącej daną Parafię. To szczególny czas łaski i Bożego miłosierdzia. To dzień, w którym każdy wierzący ma okazję doświadczyć w sposób bardzo konkretny łaski Bożej miłości, wyrażającej się w darze odpustu. W końcu daje okazję poznania świętego patrona parafii i uwielbienia Boga za jego orędownictwo i opiekę.
Świętowanie odpustu parafialnego przypomina także o powołaniu do świętości każdego. Dla uzyskania odpustu wymagane są zwykłe warunki, czyli stan łaski uświęcającej, odmówienie modlitwy Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz modlitwy w intencjach Ojca Świętego.

Dziś po Mszy Św., o godz. 9.30 – będzie poświęcenie i wręczenie różańców dzieciom z Kl. III, przygotowującym się do I - spowiedzi i Komunii Św. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.

Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą Świętą.

Nowenna do MBNP w środę po Mszy Św., o godz.18:00. Różaniec o godz. 17.30.

W pozostałe dni tygodnia Koronka do Miłosierdzia Bożego 20 min., przed Mszą Św.

Chłopcy którzy pragną pełnić Służbę Bożą w Zgromadzeniu Liturgicznym jako ministranci, proszeni są za zgodą swoich rodziców o kontakt z księdzem, w celu zapisu do „Grona Ministranckiego”. Zbiórka dla kandydatów na ministranta, w najbliższą środę (tj. 13.09) o godz. 17.00, w zakrystii naszego kościoła.

Dziewczynki i chłopcy, którzy po przez śpiew pragną Chwalić Pana Boga w czasie nabożeństw, także za zgodą swoich rodziców mogą zapisać się do istniejącej przy naszej Parafii „Scholii Dziecięcej”. Zapisy u księdza lub u Pani Doroty.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz słuchania i oglądania programów katolickich w radio i TV.

W dzisiejszą niedzielę w ramach Tygodnia Modlitw za Młodzież, na prośbę Ks. Arcybiskupa, jest przeprowadzana przy kościele zbiórka pieniędzy do puszek na młodzież. Pomoże ona w organizowaniu w diecezji, dekanatach i parafiach cyklicznych oraz nowych inicjatyw, pozwalając duszpasterzom na poszukiwanie nowych dróg dotarcia do młodzieży z przesłaniem Ewangelii.

Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym którzy będą obchodzić w tym tygodniu imieniny, rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa, życzymy obfitości łask płynących od Boga, opieki Matki Najświętszej i św. S. Faustyny – naszej Patronki.

Wszystkim Gościom i Wiernym naszej Wspólnoty Parafialnej życzymy dobrej i błogosławionej niedzieli oraz całego tygodnia pracy, nauki i odpoczynku.


DUSZPASTERSKA RADA PARAFIALNA

PRZEWODNICZĄCY: PAN MAREK MACIĄŻKA
ZASTĘPCA PRZEW-GO: PANI BEATA MEDES
SEKRETARZ: PANI KRYSTYNA KOŁODZIEJ

CZŁONKOWIE HONOROWI:
PAN FRANCISZEK MACIOŁ
PAN MARIAN GWIŻDŻ

CZŁONKOWIE Z NOMINACJI:
PANI BEATA MEDES
PAN MARCIN MOŁOCZNIK

CZŁONKOWIE Z WYBORU:
PAN PIOTR FILAS
DOMINIK KOŁODZIEJ
PAN JÓZEF KOŁODZIEJ
PANI KRYSTYNA KOŁODZIEJ
PAN WOJCIECH KOŁODZIEJ
PAN MAREK MACIĄŻKA
PAN ADAM PUSTUŁA
PANI HALINA TOMCZYK


Z Dzienniczka s. Faustyny

1 X 1937. Corko, potrzebuje ofiary wypelnionej miloscia, bo ta tylko ma przede mna znaczenie. Wielkie sa dlugi swiata zaciagniete wobec mnie, moga je splacic dusze czyste swa ofiara, czyniac milosierdzie w duchu. [Dz. 1316]