Jezus nie przeminął wraz ze swoją epoką. Zmartwychwstały żyje również w naszych czasach. Jego zbawczą moc otrzymujemy w sakramentach, w słowie Bożym, w liturgii. Możemy uczyć się odkrywać to na co dzień. Czasami potrzebujemy trochę czasu i musimy włożyć pewien wysiłek, żeby usłyszeć i poznać Chrystusa. Trzeba czasu i wysiłku, by z osoby towarzyszącej, obserwującej Go stać się Jego uczniem.

Kościół w Polsce obchodzi dziś Dzień Środków Społecznego Przekazu.
Módlmy się za tych, którzy są odpowiedzialni za przekaz prawdy i faktów.

Dziś (17. IX) wspomnienie 84 – rocznicy sowieckiej agresji na Polskę. Pamiętajmy w naszych modlitwach o pomordowanych na Wschodzie, o ofiarach Golgoty Wschodu.
Prośmy, by trudne i nierozwiązane dotąd kwestie wspólnych dziejów polsko-rosyjskich mogły doczekać się sprawiedliwego i zgodnego z historyczną prawdą rozstrzygnięcia.

Kalendarz Liturgiczny:

- poniedziałek (18.09) – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski;
Św. Stanisław Kostka, patron młodzieży, powtarzał: „do wyższych rzeczy jestem stworzony”. Choć jego życie nie było długie, dał nim przykład konsekwencji w dążeniu do wyznaczonych celów, ogromnej wytrwałości oraz całkowitego zawierzenia Bogu mimo młodego wieku.
Przed każdym działaniem powinna iść modlitwa, dlatego ogłoszony przez Ks. Abp. Marka Jędraszewskiego na przyszłą niedzielę ( tj. 24.09) Dzień Modlitwy za Młodzież jest okazją do tego, aby otoczyć modlitwą wszystkich młodych – od tych, którzy są zaangażowani w Kościele, po tych, którzy nie mogą odnaleźć w nim swojego miejsca.

W przyszłą niedzielę w ramach Dnia Modlitw za Młodzież, na prośbę Ks. Arcybiskupa, zostanie przeprowadzona przy kościele zbiórka pieniędzy do puszek. Pomoże ona w organizowaniu w parafiach, dekanatach i diecezji cyklicznych oraz nowych inicjatyw, pozwalając duszpasterzom na poszukiwanie nowych dróg dotarcia do młodzieży z przesłaniem Ewangelii.

- środa (19.09) – wsp. św., męcz., Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy;
- czwartek (21.09) – Święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty;
- piątek (22.09) – wsp. bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej, dziewicy;
- sobota (23.09) – wsp. św. Pio z Pietrelciny, prezbitera;

Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą Świętą.

Nowenna do MBNP w środę po Mszy Św., o godz.18:00. Różaniec o godz. 17.30.

W pozostałe dni tygodnia Koronka do Miłosierdzia Bożego 20 min., przed Mszą Św.

Chłopcy którzy pragną pełnić Służbę Bożą w Zgromadzeniu Liturgicznym jako ministranci, proszeni są za zgodą swoich rodziców o kontakt z księdzem, w celu zapisu do „Grona Ministranckiego”. Zbiórka dla kandydatów na ministranta, w najbliższą środę (tj. 13.09) o godz. 17.00, w zakrystii naszego kościoła.

Dziewczynki i chłopcy, którzy po przez śpiew pragną Chwalić Pana Boga w czasie nabożeństw, także za zgodą swoich rodziców mogą zapisać się do istniejącej przy naszej Parafii „Scholii Dziecięcej”. Zapisy u księdza lub u Pani Doroty.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz słuchania i oglądania programów katolickich w radio i TV.

Dziś po Mszy Św., o godz. 9.30 spotkanie z Rodzicami Dzieci kl. III. Tematem spotkania będzie przygotowanie uczniów kl. III do I – Komunii Św. Serdecznie zapraszam wszystkich Rodziców.

Dziś, III-cią niedziela miesiąca składka na cele gospodarcze naszej Parafii.

W czwartek 5 października przypada liturgiczne wspomnienie św. S. Faustyny Kowalskiej, Apostołki Bożego Miłosierdzia.
Uroczystość Odpustowa ku czci naszej Patronki będzie w niedzielę 1.10.
Porządek Mszy Św., w tym dniu: 8.00; 11.00 – Suma Odpustowa; 15.00.
Sumie odpustowej będzie przewodniczył Ks. Prałat Andrzej Kopicz, kapelan Ojca Świętego, proboszcz Parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Krakowie – NH - Mistrzejowicach i przewodniczący Archidiecezjalnej Komisji ds. Regulacji Granic Parafii i Budownictwa Sakralnego, świętujący w tym roku 40 – rocznicę swoich Święceń Kapłańskich.
Do świętowania w Uroczystości Parafialnej zapraszam wszystkich naszych Drogich Parafian i Gości. Róże Różańcowe, Koło Gospodyń Wiejskich, Ochotniczą Straż Pożarną, Orkiestrę Strażacką, Związek Podhalan, Dziewczynki do sypania kwiatów, Chłopców do dzwoneczków.
W miarę możliwości prosi się o przybycie w strojach regionalnych.

Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym którzy będą obchodzić w tym tygodniu imieniny, rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa, życzymy obfitości łask płynących od Boga, opieki Matki Najświętszej i św. S. Faustyny – naszej Patronki.

Wszystkim Gościom i Wiernym naszej Wspólnoty Parafialnej życzymy dobrej i błogosławionej niedzieli oraz całego tygodnia pracy, nauki i odpoczynku.

Z Dzienniczka s. Faustyny

Odmawiaj nieustannie te koronke, ktorej cie nauczylem. Ktokolwiek bedzie ja odmawial, dostapi wielkiego milosierdzia w godzine smierci. Kaplani beda podawac grzesznikom jako ostatnia deske ratunku; chociazby byl grzesznik najzatwardzialszy, jezeli raz tylko odmowi te koronke, dostapi laski z nieskonczonego milosierdzia mojego.