Od dzisiejszej niedzieli będziemy przeżywać w Kościele XIII Tydzień Wychowania pod hasłem: „Wspólnota słuchająca i ewangelizująca”.

Kalendarz Liturgiczny:

- środa (13.09) – wsp. św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła;
- czwartek (14.09) – święto Podwyższenia Krzyża Świętego;
W czasach, kiedy symbole naszej wiary są znieważane, miejmy odwagę przyznać się, że jesteśmy chrześcijanami przez pobożne czynienie tego znaku, gdy przechodzimy obok kościoła czy przez okazywanie szacunku przydrożnym kapliczkom i krzyżom.
- piątek (15.09) – wsp. Najświętszej Maryi Panny Bolesnej;
- sobota (16.09) – wsp. św., męczenników Korneliusza, papieża, i Cypriana, biskupa;

W tym tygodniu przypada III - piątek miesiąca września, w tym dniu w sposób szczególny uczcimy Boże Miłosierdzie.

Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą Świętą.

Nowenna do MBNP w środę po Mszy Św., o godz.18:00. Różaniec o godz. 17.30.

W pozostałe dni tygodnia Koronka do Miłosierdzia Bożego 20 min., przed Mszą Św.

Dziś po Mszy Św., o godz. 9.30 zapraszam na spotkanie organizacyjne do sali parafialnej nowo wybraną Radę Parafialną.

Chłopcy którzy pragną pełnić Służbę Bożą w Zgromadzeniu Liturgicznym jako ministranci, proszeni są za zgodą swoich rodziców o kontakt z księdzem, w celu zapisu do „Grona Ministranckiego”. Zbiórka dla kandydatów na ministranta, w najbliższą środę (tj. 13.09) o godz. 17.00, w zakrystii naszego kościoła.

Dziewczynki i chłopcy, którzy po przez śpiew pragną Chwalić Pana Boga w czasie nabożeństw, także za zgodą swoich rodziców mogą zapisać się do istniejącej przy naszej Parafii „Scholii Dziecięcej”. Zapisy u księdza lub u Pani Doroty.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz słuchania i oglądania programów katolickich w radio i TV.

Bóg Zapłać Panu Markowi Maciążka i Panu Adamowi Pustuła za odświeżenie i odmalowanie naszej zakrystii, i „obróbkę” drzwi.

Bóg Zapłać Panu Marianowi Gwiżdż i Panu Grzegorzowi Gwiżdż za dostarczenie kolejnej ”partii trocin” do ogrzewania kościoła i budynku parafialnego a Dominikowi Kołodziej za pomoc przy rozładunku.

W przyszłą niedzielę (tj. 17.09) po Mszy Św., o godz. 9.30 spotkanie z Rodzicami Dzieci kl. III. Tematem spotkania będzie przygotowanie uczniów kl. III do I – Komunii Św. Serdecznie zapraszam wszystkich Rodziców.

W przyszłą, III-cią niedzielę miesiąca składka na cele gospodarcze naszej Parafii.

Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym którzy będą obchodzić w tym tygodniu imieniny, rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa, życzymy obfitości łask płynących od Boga, opieki Matki Najświętszej i św. S. Faustyny – naszej Patronki.

Wszystkim Gościom i Wiernym naszej Wspólnoty Parafialnej życzymy dobrej i błogosławionej niedzieli oraz całego tygodnia pracy, nauki i odpoczynku.

W ubiegłym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszła do Domu Ojca: Śp.+ Jadwiga Pardytka (l.87)
Wieczne odpoczywanie racz Jej dać Panie!…

 

Z Dzienniczka s. Faustyny

W tej samej chwili uczulam jakis ogien w sercu swoim, czuje, ze ustaja zmysly moje, nie wiem, co sie wokolo mnie dzieje, czuje, ze mnie przenika wzrok Panski, poznaje dobrze wielkosc Jego i nedze swoja, cierpienie jakies dziwne przenika dusze moja i radosc taka, jakiej porownac z niczym nie zdolam, czuje sie obezwladniona w objeciach Boga, czuje, ze jestem w Nim i rozplywam sie jako jedna kropla wody w oceanie. Nie umiem tego wyrazic, co przezywam; po takiej modlitwie wewnetrznej czuje sile i moc do pelnienia cnot najtrudniejszych, czuje niechec do wszystkich rzeczy, ktore swiat ma w powazaniu, pragne cala dusza samotnosci i ciszy. [Dz. 432]