„Jeśli ktoś chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie,
niech weźmie krzyż swój i niech mnie naśladuje…”
Mt. 16, 21-27

Kalendarz Liturgiczny:

- czwartek (07.09) – wsp. św. Melchiora Grodzieckiego, prezbitera i męczennika;
- piątek (08.09) – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, błogosławieństwo i poświęcenie owsa do siewu;
- sobota (09.09) – wsp., bł. Anieli Salawy, dziewicy; wsp., bł. Piotra Klawera, prezbitera;


Jutro (tj., w poniedziałek 4 września), rozpoczyna się Nowy Rok Szkolny i Katechetyczny.
W tym dniu zapraszamy Panią Dyrektor, Grono Pedagogiczne, Uczniów i Rodziców na Mszę Świętą o godz. 8.00.
Wszystkim Uczniom, Rodzicom, Dyrekcji, Nauczycielom, Katechetom, pracownikom administracji z racji rozpoczynającego się Nowego Roku Szkolnego i Katechetycznego, życzymy wielu sukcesów i satysfakcji z podejmowanego trudu kształcenia i wychowania.
Szczęść Boże na trud wychowania, nauki i wysiłku pedagogicznego wszystkim podejmującym obowiązki szkolne.

W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca września, w czasie Mszy św. o godz. 7.00 będziemy się modlić się o powołania kapłańskie i zakonne.

Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą Świętą.

Nowenna do MBNP w środę po Mszy Św., o godz.18:00. Różaniec o godz. 17.30.

W pozostałe dni tygodnia Koronka do Miłosierdzia Bożego 20 min., przed Mszą Św.

W przyszłą niedzielę (tj. 10. 09) po Mszy Św., o godz. 9.30 zapraszam na pierwsze spotkanie organizacyjne do sali parafialnej nowo wybraną Radę Parafialną.

Chłopcy którzy pragną pełnić Służbę Bożą w Zgromadzeniu Liturgicznym jako ministranci, proszeni są za zgodą swoich rodziców o kontakt z księdzem, w celu zapisu do „Grona Ministranckiego”.

Dziewczynki i chłopcy, którzy po przez śpiew pragną Chwalić Pana Boga w czasie nabożeństw, także za zgodą swoich rodziców mogą zapisać się do istniejącej przy naszej Parafii „Scholii Dziecięcej”. Zapisy u księdza lub u Pani Doroty.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz słuchania i oglądania programów katolickich w radio i TV.

Od przyszłej niedzieli (tj. 10. 09) będziemy przeżywać w Kościele XII Tydzień Wychowania pod hasłem: „Wspólnota słuchająca i ewangelizująca”.

Bóg Zapłać Panu Adamowi Pustule i Dominikowi Kołodziej za pocięcie drzewa i ułożenie go w drewutni a Pani Halinie Tomczyk za pomoc przy sprzątaniu.

Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym którzy będą obchodzić w tym tygodniu imieniny, rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa, życzymy obfitości łask płynących od Boga, opieki Matki Najświętszej i św. S. Faustyny – naszej Patronki.

Wszystkim Gościom i Wiernym naszej Wspólnoty Parafialnej życzymy dobrej i błogosławionej niedzieli oraz całego tygodnia pracy i odpoczynku.

 

Z Dzienniczka s. Faustyny

O Jezu moj, naucz mnie otwierac wnetrznosci milosierdzia i milosci kazdemu, kto mnie o to prosi. Jezu, Wodzu moj, Ty mnie naucz, aby wszystkie modlitwy i uczynki moje mialy na sobie wycisnieta pieczec milosierdzia Twojego. [Dz. 755]