Przed nami ostatnie dni sierpnia – miesiąca trzeźwości, a dla wielu ostatnie dni urlopów i wakacji. Starajmy się jak najlepiej wykorzystywać ten czas na pogłębienie naszych wzajemnych relacji rodzinnych czy przyjacielskich, na dobrą lekturę i budujące rozmowy.

Kalendarz Liturgiczny:

- poniedziałek (21.08) – św. Piusa X, papieża;
- wtorek (22.08) – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej;
- czwartek (24.08) – święto św. Bartłomieja, apostoła;
- sobota (26.08) – UROCZYSTOŚĆ NAJŚW. MARYI PANNY CZĘSTOCHOW. MSZA ŚW. O GODZ. 7.30

W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 Msza Święta „Odpustowa” w „Kaplicy na Halkowej". Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w tej Uroczystości naszych Drogich Parafian i Gości.

Nowenna do MBNP w środę po Mszy Św., o godz.18:00. Różaniec o godz. 17.30.

W pozostałe dni tygodnia Koronka do Miłosierdzia Bożego 20 min., przed Mszą Św.

Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą Św.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz słuchania i oglądania programów katolickich w radio i TV. Dziś do nabycia nowy numer: „Niedziela”, dla dzieci miesięcznik „Staś.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg Zapłać.

Bóg Zapłać Panu Marianowi i Panu Grzegorzowi Gwiżdż za dostarczenie kolejnej partii „trocin” do ogrzewania naszej świątyni i budynku parafialnego. Dominikowi Kołodziej Bóg Zapłać za pomoc przy rozładunku.

Dzisiejsza składka przeznaczona jest na potrzeby gospodarcze naszej Parafii.

Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym którzy będą obchodzić w tym tygodniu imieniny, rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa, życzymy obfitości łask płynących od Boga, opieki Matki Najświętszej i św. S. Faustyny – naszej Patronki.

Wszystkim Gościom i Wiernym naszej Wspólnoty Parafialnej życzymy dobrej i błogosławionej niedzieli oraz całego tygodnia pracy i odpoczynku.

Z Dzienniczka s. Faustyny

Milosc jest tajemnica, ktora przeksztalca wszystko, czego sie dotknie, w rzeczy piekne i mile Bogu. Milosc Boza czyni dusze swobodna jest jak krolowa, nie zna niewolniczego przymusu, do wszystkiego zabiera sie z wielka swoboda duszy, gdyz milosc, ktora mieszka w niej, jest pobudka do czynu. Wszystko, co ja otacza, daje jej poznac, ze tylko Bog sam jest godzien jej milosci. Dusza, rozmilowana w Bogu i w Nim zatopiona, idzie do obowiazku z tym samym usposobieniem jak do Komunii sw. i najprostsza czynnosc wykonuje z wielka starannoscia, pod milosnym spojrzeniem Boga; nie miesza sie, gdy rzecz jaka okaze sie po czasie mniej udana, ona jest spokojna, bo w chwili dzialania zrobila, co bylo w jej mocy. Kiedy sie zdarza, ze ja opuszcza zywa obecnosc Boza, ktora prawie sie ustawicznie cieszy, to ona wtenczas stara sie zyc wiara zywa; jej dusza rozumie, ze sa chwile odpocznienia i chwile walki. Wola jest zawsze z Bogiem. Jej dusza jest jak rycerz wycwiczona w boju, z daleka spostrzega, gdzie wrog sie ukrywa, i jest gotowa do walki, ona wie, ze nie jest sama Bog jest jej moca. [Dz. 890]