Dziś święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej

Kalendarz Liturgiczny:
- poniedziałek (14.08) – św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika;
- wtorek (15.08) – Uroczystość Wniebowzięcia NMP;
- środa (16.08) – św. Stefana Węgierskiego;
- czwartek (17.08) – święto św. Jacka, prezbitera, patrona archidiecezji krakowskiej;
- piątek (18.08) – III Piątek miesiąca - uczcimy Boże Miłosierdzie;

We wtorek będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Obrzęd błogosławienia ziół, kwiatów, warzyw, pierwocin zbóż na zakończenie każdej Mszy Świętej. Msze Św., jak w niedzielę: 7.30, 9.30, 15.00.

Przez dogmat o wniebowzięciu Najświętszej Maryi Panny Kościół przypomina nam, że powołaniem każdego z nas jest zjednoczenie z Bogiem. Dążymy do niego w doczesnym, ziemskim życiu, dlatego podejmujemy różne wyzwania wynikające z naszego powołania, realizowanego na różnych płaszczyznach, wspierani łaską Boga w sakramentach, których szczytem jest Eucharystia. Bóg wzywa nas do nieba, gdzie dla każdego jest przygotowane miejsce od założenia świata.

W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną pobłogosławione. Sam gest błogosławienia rzeczy jest okazją do wychwalania Stwórcy za wszelkie otrzymane dary. Jest także prośbą, aby błogosławiony przedmiot zawsze przypominał o Bogu i Jego dobroci, o Bożej opiece. W tę uroczystość dziękujemy za dar pierwszych zbiorów właśnie w dniu, w którym Maryja osiąga pełnię zbawienia. Ofiarujmy Jej nasze serca i codzienny trud przybliżania się do Boga.

W tym roku 15 VIII obchodzimy 103 rocznicę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej – Cudu nad Wisłą. Jednocześnie jest to święto Wojska Polskiego. Matce Bożej dziękujemy za opiekę na naszym narodem i Jej zawierzamy przyszłość naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy o wywieszeniu flagi narodowej przy naszych domach i mieszkaniach.

Nowenna do MBNP w środę po Mszy Św., o godz.18:00. Różaniec o godz. 17.30.

W pozostałe dni tygodnia Koronka do Miłosierdzia Bożego 20 min., przed Mszą Św.

Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą Św.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz słuchania i oglądania programów katolickich w radio i TV. Dziś do nabycia nowy numer: „Niedziela”, dla dzieci miesięcznik „Staś".

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg Zapłać.

Bóg Zapłać Panu Piotrowi Filasowi za uporządkowanie terenu na cmentarzu i wokół budynków parafialnych.

W przyszłą III – niedzielę miesiąca składka na cele inwestycyjne w naszej Parafii.

Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym którzy będą obchodzić w tym tygodniu imieniny, rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa, życzymy obfitości łask płynących od Boga, opieki Matki Najświętszej i św. S. Faustyny – naszej Patronki.

Wszystkim Gościom i Wiernym naszej Wspólnoty Parafialnej życzymy dobrej i błogosławionej niedzieli oraz całego tygodnia pracy i odpoczynku.

 

Z Dzienniczka s. Faustyny

Jakim jest Bog w istocie swojej, nikt nie zglebi, ani umysl anielski, ani ludzki. Poznawaj Boga przez rozwazanie przymiotow Jego.