Wakacje to pomysł Boga, który poleca nam świętować i wypoczywać (por. Rdz 2, 2). Wypoczynek potrzebny jest każdemu człowiekowi: dzieciom, młodzieży i dorosłym. Wakacje to czas na refleksję nad sensem życia i na zachwycanie się pięknem stworzenia. To okazja do umocnienia sił fizycznych i duchowych w czasie, w którym jesteśmy wolni od obowiązków szkolnych czy zawodowych. Najmądrzej korzystają z wakacji ci ludzie, którzy na co dzień dojrzale kochają i solidnie pracują.

Kalendarz Liturgiczny:
- Poniedziałek - św. Ignacek z Loyoli, prezbitera
- Wtorek - św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i Dr Kościoła;
- Piątek - św. Jana Marii Vianneya, prezbitera;
- Niedziela - Święto Przemienienia Pańskiego;

We wtorek rozpoczyna się miesiąc sierpień, miesiąc szczególny z racji religijnych i patriotycznych rocznic. Jest to także miesiąc trzeźwości narodowej.

We wtorek, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli. Każdy, kto w tym dniu nawiedzi swój kościół parafialny z pragnieniem doświadczenia łaski odpustu zupełnego, o który prosił św. Franciszek oraz odmówi w nim Modlitwę Pańską oraz Wyznanie Wiary, przy spełnieniu zwykłych warunków odpustu, czyli stan łaski uświęcającej, przystąpienie do Komunii św., modlitwa w intencjach (ogólnej i ewangelizacyjnej), w których w danym miesiącu modli się Ojciec Święty, wykluczenie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu, może uzyskać odpust zupełny.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa; prosimy o nowe i święte powołania do pracy w winnicy Pańskiej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Od godz., 9.00 odwiedziny starszych i chorych. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej od godz. 16.30. Msza Św., o godz. 18.00, po Mszy Św., wystawienie Najświętszego Sakramentu. W sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece naszą codzienność. Nabożeństwo Różańcowe o godz. 17.30 poprowadzi Róża św. Siostry Faustyny. Msza Św., o godz. 18.00.

Lipiec jest tradycyjnie miesiącem czci Najdroższej Krwi Chrystusa Pana. Zachęcamy do codziennego odmawiania Litanii do Najdroższej Krwi Chrystusa Pana.

Nowenna do MBNP w środę po Mszy Św., o godz.18:00. Różaniec o godz. 17.30.

W pozostałe dni tygodnia Koronka do Miłosierdzia Bożego 20 min., przed Mszą Św.

Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą Św.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz słuchania i oglądania programów katolickich w radio i TV. Dziś do nabycia nowy numer: „Niedziela”, dla dzieci miesięcznik „Staś.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg Zapłać.

Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym którzy będą obchodzić w tym tygodniu imieniny, rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa, życzymy obfitości łask płynących od Boga, opieki Matki Najświętszej i św. S. Faustyny – naszej Patronki.

Wszystkim Gościom i Wiernym naszej Wspólnoty Parafialnej życzymy dobrej i błogosławionej niedzieli oraz całego tygodnia pracy i odpoczynku.

W ubiegłym tygodniu z naszej Wspólnoty do wieczności odszedł:
Śp. + Stanisław Medes (l. 75)
Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…

 

 

Z Dzienniczka s. Faustyny

Kiedy mysle o tym, ze Bog laczy sie ze mna przez sluby, czyli ja z Nim pojac tego nikt nie zdola, czego doznaje serce moje. Juz teraz daje mi Bog poznanie calego ogromu swej milosci, jaka mnie kochal jeszcze przed wiekami, a ja Go zaczelam kochac w czasie dopiero. Jego milosc byla wielka, czysta i bezinteresowna, a moja milosc ku Niemu jest z poznania Go. Im Go wiecej poznaje, tym gorecej i mocniej kocham i czyn moj doskonalszy jest. Jednak kiedy wspomne sobie, ze za pare dni mam sie stac jedno z Panem przez slub wieczysty, radosc zalewa moja dusze tak niepojeta, ze nie umiem tego wcale opisac. Przy pierwszym poznaniu Pana utonal wzrok mej duszy w Nim na wieki. Z kazdym zblizeniem sie do mnie Pana a przez [to] jest z mojej strony glebsze poznanie rosnie w duszy milosc doskonalsza. [Dz. 231]