Trwa czas wakacji, urlopów. Bywa, że zapatrzeni w siebie, nie dostrzegamy tych, którzy pozostali na uboczu, którzy może w szczególny sposób potrzebują naszej pomocy. Nie wszyscy mają radosne wakacje. Pamiętajmy o pracy rolników podczas żniw, pracujących na budowach w szpitalach i wszystkich trudzących się dla naszego dobra. Szanujmy ich trud.

Kalendarz Liturgiczny:
- Poniedziałek (24 lipca) – św. Kingi, dziewicy;
- Wtorek (25 lipca) - ŚWIĘTO ŚW. JAKUBA, APOSTOŁA;
- św. Krzysztofa, patrona podróżujących;
- Środa (26 lipca) – św. Joachima i Anny, rodziców NMP
- Piątek (28 lipca) – św. Szarbela Makhlufa, prezbitera;
- Sobota (29 lipca) – św. Marty, Marii i Łazarza;
- Niedziela (30 lipca) – św. Piotra Chryzologa, biskupa i doktora Kościoła;

W dniach od 23 do 30 lipca obchodzimy w Kościele w Polsce XXIV Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem: „Z Kościołem na misyjnych drogach”.
Wzorem lat ubiegłych kierujemy gorącą prośbę do wszystkich wiernych o udział w misyjnej akcji „św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej podróży” na środki transportu dla misjonarzy.
Dziś, po każdej Mszy Św., poświęcenie pojazdów. Ofiary zbierane przy poświęceniu pojazdów będą przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy.

Lipiec jest tradycyjnie miesiącem czci Najdroższej Krwi Chrystusa Pana. Zachęcamy do codziennego odmawiania Litanii do Najdroższej Krwi Chrystusa Pana.

Nowenna do MBNP w środę po Mszy Św., o godz.18:00. Różaniec o godz. 17.30.

W pozostałe dni tygodnia Koronka do Miłosierdzia Bożego 20 min., przed Mszą Św.

Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą Św.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz słuchania i oglądania programów katolickich w radio i TV. Dziś do nabycia nowy numer: „Niedziela”, dla dzieci miesięcznik „Staś”.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg Zapłać.

Bóg zapłać za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary, na cele inwestycyjne w naszej Parafii. Zebrano kwotę: 3907 zł.

Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym którzy będą obchodzić w tym tygodniu imieniny, rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa, życzymy obfitości łask płynących od Boga, opieki Matki Najświętszej i św. S. Faustyny – naszej Patronki.

Wszystkim Gościom i Wiernym naszej Wspólnoty Parafialnej życzymy dobrej i błogosławionej niedzieli oraz całego tygodnia pracy i odpoczynku.

 

Z Dzienniczka s. Faustyny

W czasie trzeciej probacji Pan dal mi poznac, zebym Mu sie ofiarowala, aby mogl czynic ze mna to, co Mu sie podoba. Mam zawsze stawac przed Nim jako ofiara. Zleklam sie w pierwszej chwili, czujac sie nedza bezdenna i znajac dobrze siebie, odpowiedzialam Panu jeszcze raz: Jestem nedza sama, jak moge byc zakladniczka? Dzis tego nie rozumiesz. Jutro dam ci poznac w czasie adoracji. Serce mi drzalo i dusza. Slowa mi tak gleboko utkwily w duszy. Mowa Boza zywa jest. Kiedy przyszlam na adoracje, odczulam w duszy, ze weszlam do swiatnicy Boga zywego, ktorego majestat wielki i niepojety. I dal mi Pan poznac, czym sa nawet najczystsze duchy wobec Niego. Chociaz na zewnatrz nic nie widzialam, obecnosc Boza przenikla mnie na wskros. W tej chwili dziwnie moj umysl zostal oswiecony. Przesunela sie przed oczyma mojej duszy wizja, jak u Pana Jezusa w Ogrojcu. Najpierw cierpienia fizyczne i wszystkie okolicznosci, ktore je powiekszaja; cierpienia duchowe w calej rozciaglosci i te, o ktorych nikt wiedziec nie bedzie. W te wizje wchodzi wszystko: posadzenia niewinne, odebranie dobrej slawy. Napisalam to w streszczeniu, ale to poznanie bylo tak jasne, ze to, co pozniej przezywalam, nic sie nie roznilo od chwili, kiedy poznalam. Imie moje ma byc „ofiara”. Kiedy skonczyla sie wizja, zimny pot splynal mi po czole. [Dz. 135]