W okresie wakacyjnym, urlopów, odpoczynku gromadzimy się na Eucharystii, by ze źródła, jakim jest Bóg, zaczerpnąć siły i przyjąć wszelkie dary i łaski dla nas przygotowane. Niezależnie od różnych sytuacji, które pojawiają się na drodze naszej wiary, odkrywamy, że Bóg nigdy nie zmienia swojego wyboru i zawsze przerzuca mosty między sobą a naszym życiem, posyła do nas proroków, abyśmy przez odnawianie przymierza zawsze byli Jego wybranym narodem.

W czasie letnich wędrówek po ojczyźnie często dostrzegamy tych, dla których jest to okres wytężonej pracy na przykład na roli, na różnych budowach. Módlmy się, żeby w tym czasie Bóg szczególnie błogosławił im w pracy.

Kalendarz Liturgiczny:
- Wtorek (11 lipca) - Święto św. Benedykta, opata, patrona Europy;
- Środa (12 lipca) - św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika;
- Czwartek (13 lipca) - świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta;
- Sobota (15 lipca) - św. Bonawentury, biskup i doktor Kościoła;
- Niedziela (16 lipca) - Najświętsza Maryja Panna z Góry Karmel, Matki Bożej Szkaplerznej;

W liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel i historię szkaplerza, która swymi korzeniami sięga XII wieku. Właśnie na Górze Karmel (północno-zachodni Izrael) duchowi synowie proroka Eliasza prowadzili gorliwe życie modlitwy. Z powodu prześladowań przenieśli się do Europy i dali początek nowemu zakonowi – karmelitów, który wpisał się w historię i duchowe oblicze Kościoła. Święci, których wydały zakony karmelitańskie, należą do najpopularniejszych. W tym gronie jest Święta Teresa od Dzieciątka Jezus, a spośród Polaków znany jest Święty Rafał Kalinowski.

Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel przypomina nam o jeszcze innym ważnym rysie duchowości chrześcijańskiej, a mianowicie o szkaplerzu. Matka Boża objawiła go generałowi karmelitów w Cambridge (Anglia) Szymonowi Stockowi w 1251 roku. Obiecała też każdemu, kto będzie go nosił do śmierci, że nie zazna ognia piekielnego i żadnego innego niebezpieczeństwa. Dziś wielu z nas nosi medaliki szkaplerzne. Zadbajmy o to, aby nie była to tylko dekoracja stroju. Niech to będzie znak naszej religijności, noszony z wiarą i miłością. Prośmy też Matkę Bożą, abyśmy mogli dojść szczęśliwie do naszej Góry Karmel, którą jest Chrystus. Jak Maryja, wsłuchujmy się w słowo Boże, rozważajmy je i zachowujmy w swoich sercach.

Lipiec jest tradycyjnie miesiącem czci Najdroższej Krwi Chrystusa Pana. Zachęcamy do codziennego odmawiania Litanii do Najdroższej Krwi Chrystusa Pana.

W naszej historii są różne, często bardzo bolesne, karty. We wtorek 11. 07. będziemy przeżywać Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej (rzeź wołyńska).

Módlmy się za tych, którzy ponieśli śmierć, oraz o to, żeby już nigdy nie doszło do podobnej zbrodni.

W niedzielę 23 lipca (za dwa tygodnie) po każdej Mszy świętej poświęcenie pojazdów z racji wspomnienia św. Krzysztofa (25.07), patrona kierowców. Zebrane przy tej okazji ofiary przeznaczone będą na środki transportu dla misjonarzy w ramach akcji: „1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej podróży”.

Nowenna do MBNP w środę po Mszy Św., o godz.18:00. Różaniec o godz. 17.30.

W pozostałe dni tygodnia Koronka do Miłosierdzia Bożego 20 min., przed Mszą Św.

Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą Św.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz słuchania i oglądania programów

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg Zapłać.

Za posprzątanie domu parafialnego i przygotowanie pomieszczenia socjalnego do rozbudowy, na magazyn do przechowywania trocin na opał, bardzo dziękuję Pani Halinie Tomczyk, Pani Krystynie, Wojciechowi i Dominikowi Kołodziej. Bóg Zapłać!

Za prace porządkowe na cmentarzu i wokół cmentarza w minionym tygodniu bardzo dziękuję Panu Piotrowi Filasowi, Panu Markowi Maciążce i Panu Adamowi Pustule. Bóg Zapłać!

W przyszłą niedzielę, III miesiąca, składka na cele gospodarcze naszej Parafii.

Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym którzy będą obchodzić w tym tygodniu imieniny, rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa, życzymy obfitości łask płynących od Boga, opieki Matki Najświętszej i św. S. Faustyny – naszej Patronki.

Wszystkim Gościom i Wiernym naszej Wspólnoty Parafialnej życzymy dobrej i błogosławionej niedzieli oraz całego tygodnia pracy i odpoczynku wakacyjnego, szczególnie dzieciom i młodzieży.

Z Dzienniczka s. Faustyny

W pewnej chwili, kiedy przyszlam do celi, a bylam tak bardzo zmeczona, ze musialam chwile wpierw spoczac, nim sie zaczelam rozbierac, a kiedy bylam juz rozebrana, jedna z siostr prosi mnie, zebym przyniosla jej goracej wody. Pomimo zmeczenia ubralam sie predziutko i przynioslam wody, jakiej sobie zyczyla, chociaz od kuchni do celi bylo spory kawalek, a bloto pod kostki. Kiedy weszlam do swojej celi, ujrzalam puszke z Najswietszym Sakramentem i uslyszalam taki glos: Wezmij te puszke i przenies do tabernakulum. W pierwszej chwili zawahalam sie, ale sie zblizylam, i kiedy sie dotknelam puszki, uslyszalam te slowa: Z jaka miloscia zblizasz sie do mnie, z taka miloscia zblizaj sie do kazdej z siostr, a cokolwiek czynisz im mnie czynisz. Po chwili ujrzalam jako jestem sama. [Dz. 285]