Ewangelia (Mt 10, 26-33)
Jezus powiedział do swoich apostołów:
...”Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, lecz duszy zabić nie mogą. Bójcie się raczej Tego, który duszę i ciało może zatracić w piekle”...
…”Do każdego więc, kto się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie. Lecz kto się Mnie zaprze przed ludźmi, tego zaprę się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie”…

Kalendarz Liturgiczny:
- Wtorek – (27.VI) – Św. Cyryla Aleksandryjskiego, Bp., i D-ra Kościoła;
- Środa – (28.VI) – Św. Ireneusza, Bp., i męczennika;
- Czwartek – (29.VI) – UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA;
- Piątek – (30. VI) – Świętych pierwszych męczenników Kościoła Rzymskiego;

Kończy się czerwiec – miesiąc szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Mamy za co Boga uwielbiać, za co przepraszać i o co prosić. Zapraszamy na ostatnie w tym miesiącu nabożeństwa czerwcowe codziennie po Mszy św. o godz. 18.00.

W środę podczas nowenny zwracamy się ku Matce, która jest dla nas Mistrzynią życia duchowego. Prosimy Ją o pomoc w głębszym rozumieniu tajemnic Bożych. Nowenna do MBNP w środę po Mszy Św., o godz.18:00. Różaniec o godz. 17.30.

W pozostałe dni tygodnia Koronka do Miłosierdzia Bożego 20 min., przed Mszą Św.

Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą Św.

W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca lipca. W sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece naszą codzienność. Nabożeństwo Różańcowe o godz. 17.30 poprowadzi Róża Rodziców za Dzieci. Msza Św., o godz. 18.00.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz słuchania i oglądania programów katolickich w radio i TV.

Rozpoczynamy wakacje. Przypominamy o praktykach religijnych w tym okresie. Zapraszamy do systematycznego uczestnictwa we Mszach Świętych niedzielnych, codziennej modlitwy  i dobrej lektury. Wypoczynek wakacyjny może być dobrą okazją do odnowy fizycznej, ale również i duchowej. Wszystkim życzymy dobrego wypoczynku wakacyjnego, szczególnie dzieciom i młodzieży.

Dziś po każdej Mszy Św., w Centrum Parafialnym odbywają się wybory do Duszpasterskiej Rady Parafialnej. Zapraszamy wszystkich Parafian do licznego udziału w tym wydarzeniu.

W ubiegłym tygodniu pracowali bardzo ofiarnie przy naszym cmentarzu Pan Marek Maciążka, Pan Adam Pustuła – wykonali wszystkie zaplonowane prace w pierwszym etapie renowacji i rozbudowy naszego cmentarza. Pan Piotr Filas – użyczył nam profesjonalnego sprzętu, niezbędnego do wykonania tych prac. I sam wykonał prace spawalnicze przy ogrodzeniu cmentarza. Bóg Zapłać!

Wszystkim Państwu za ogromne zaangażowanie w te prace, udostępniony sprzęt i poświęcony czas, składam serdeczne Bóg Zapłać w imieniu własnym i Parafii.
Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz słuchania i oglądania programów katolickich w radio i TV.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg Zapłać.

W ubiegłą - III – niedzielę miesiąca na potrzeby gospodarcze naszej Parafii zebrano kwotę: 5854zł., 2 E. Bóg Zapłać!

Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym którzy będą obchodzić w tym tygodniu imieniny, rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa, życzymy obfitości łask płynących od Boga, opieki Matki Najświętszej i św. S. Faustyny – naszej Patronki.

Wszystkim Gościom i Wiernym naszej Wspólnoty Parafialnej życzymy dobrej i błogosławionej niedzieli oraz całego tygodnia pracy i odpoczynku.
W ubiegłym tygodniu z naszej Wspólnoty pożegnaliśmy: Śtp. + Sławomira Mołocznika (l.44)
Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…

Z Dzienniczka s. Faustyny

W piatek po Komunii sw. zostalam przeniesiona w duchu przed tron Bozy. Przed tronem Bozym widzialam Moce niebieskie, ktore bez przestanku wielbia Boga. Poza stolica widzialam jasnosc nieprzystepna dla stworzen; wchodzi tam tylko Slowo Wcielone, jako posrednik. Kiedy Jezus wszedl do onej jasnosci, uslyszalam te slowa: Napisz zaraz, co slyszysz: Jestem Panem w istnosci swojej i nie znam nakazow ani potrzeb. Jezeli powoluje stworzenia do bytu jest to przepasc milosierdzia mego. I w tej chwili ujrzalam sie w naszej kaplicy, jako przedtem, w swoim kleczniku. Msza sw. sie skonczyla. Slowa te juz mialam napisane. [Dz. 85]