Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. Uciekajmy się do Miłosierdzia Bożego prosząc o łaski dla nas i naszych rodzin, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego.

Kalendarz Liturgiczny:
- Wtorek – (20.VI) – wspomnienie bł. Władysława Bukowińskiego, prezbitera;
- Środa– (21.VI) – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika;
- Czwartek – (22.VI) – wspomnienie świętych męczenników Jana Fishera, biskupa i Tomasza More’a;
- Sobota – (24.VI) – UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA;

Trwa miesiąc czerwiec, codziennie w łączności ze Mszą Świętą odmawiamy Litanie do Serca Pana Jezusa.

W środę podczas nowenny zwracamy się ku Matce, która jest dla nas Mistrzynią życia duchowego. Prosimy Ją o pomoc w głębszym rozumieniu tajemnic Bożych.

Nowenna do MBNP w środę po Mszy Św., o godz.18:00. Różaniec o godz. 17.30.
W pozostałe dni tygodnia Koronka do Miłosierdzia Bożego 20 min., przed Mszą Św.

Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą Św.

Msza Święta na zakończenie Roku Szkolnego w piątek (23.VI), o godz. 8.00. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą Św.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz słuchania i oglądania programów katolickich w radio i TV.

W przyszłą niedzielę, po każdej Mszy Św., w Centrum Parafialnym będą przeprowadzone wybory do Duszpasterskiej Rady Parafialnej. Zapraszamy wszystkich Parafian do licznego udziału w tym wydarzeniu.

W ubiegłym tygodniu pracowali bardzo ofiarnie przy naszym cmentarzu Pan Marek Maciążka, Pan Adam Pustuła – wykonali ułożenie kostki brukowej. Pan Piotr Filas – użyczył nam profesjonalnego sprzętu, niezbędnego do wykonania tych prac. I sam wykonał szereg prac związanych z transportem palet i kruszywa na cmentarz. Bóg Zapłać!

Wszystkim Państwu za ogromne zaangażowanie w te prace, udostępniony sprzęt i poświęcony czas, składam serdeczne Bóg Zapłać w imieniu własnym i Parafii.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg Zapłać.

Dziś - III – niedziela miesiąca składka przeznaczona jest na potrzeby gospodarcze naszej Parafii.

Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym którzy będą obchodzić w tym tygodniu IMIENINY, rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa, życzymy obfitości łask płynących od Boga, opieki Matki Najświętszej i św. S. Faustyny – naszej Patronki.

Wszystkim Gościom i Wiernym naszej Wspólnoty Parafialnej życzymy dobrej i błogosławionej niedzieli oraz całego tygodnia pracy, Nauki i odpoczynku.

 

Z Dzienniczka s. Faustyny

Modlitwa duszy pokornej i milujacej rozbraja zagniewanie Ojca mojego i sciaga blogoslawienstw morze.