Eucharystia niedzielna jest dla każdego z nas źródłem i centrum życia duchowego. Bóg powierza nam siebie w drodze do nieba, jest pokarmem, który daje życie. Bądźmy wdzięczni, że Bóg jest na wyciągnięcie ręki, że nigdy o nas nie zapomina i stale czuwa nad nami.

Kalendarz Liturgiczny:
- Poniedziałek – (12.VI) – wspomnienie błogosł., męczenników Piotra Dańkowskiego, prezbitera i towarzyszy;
- Wtorek – (13. VI) – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła;
- Środa – (14.VI) – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika;
- Piątek – (16.VI) – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA - można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia: „O, Jezu najsłodszy”,
- z racji uroczystości nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych,
- III- piątek miesiąca – Oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu;
- Sobota – (17.VI) – Wspomnienie NIEPOKALANEGO SERCA NMP
- wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika

Trwa miesiąc czerwiec codziennie w łączności ze Mszą Świętą odmawiamy Litanie do Serca Pana Jezusa, a w oktawie Bożego Ciała codziennie o godz. 18.00 nabożeństwo czerwcowe z procesją.

W środę podczas nowenny zwracamy się ku Matce, która jest dla nas Mistrzynią życia duchowego. Prosimy Ją o pomoc w głębszym rozumieniu tajemnic Bożych.

Nowenna do MBNP w środę po Mszy Św., o godz.18:00. Różaniec o godz. 17.30.

W pozostałe dni tygodnia Koronka do Miłosierdzia Bożego 20 min., przed Mszą Św.

W CZWARTEK NA ZAKOŃCZENIE „OKTAWY BOŻEGO CIAŁA” BŁOGOSŁAWIEŃSTWO DZIECI I POŚWIĘCENIE WIANKÓW.

Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą Św.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz słuchania i oglądania programów katolickich w radio i TV.

Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zatroszczyli się o oprawę uroczystości Bożego Ciała: dziękuję rodzinom i grupom przygotowującym ołtarze, dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym na dzwoneczkach, ich rodzicom, liturgicznej służbie ołtarza, Panom kościelnemu i organiście, Ochotniczej Straży Pożarnej, Orkiestrze Strażackiej, Panu Januszowi Blenda za sfotografowanie naszej uroczystości, a przede wszystkim Wam, Drodzy, za waszą liczną obecność, za świadectwo wiary w Chrystusa, za przystrojone domy, które są wyrazem naszej miłości do Boga, który żyje dla nas w Najświętszym Sakramencie.

Trwa nabór na kandydatów do Duszpasterskiej Rady Parafialnej. Kandydatów prosimy zgłaszać na specjalnych drukach, które są do zabrania z ołtarza Miłosierdzia Bożego i Matki Bożej. Termin zgłaszania kandydatów do niedzieli 18. VI. 2023 r.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg Zapłać.

W ubiegłym tygodniu pracowali bardzo ofiarnie przy naszym cmentarzu Pan Marek Maciążka, Pan Adam Pustuła, Pan Jarosław Śmietana – wykonali ułożenie kostki brukowej. Pan Piotr Filas – użyczył nam profesjonalnego sprzętu, niezbędnego do wykonania tych prac. I sam wykonał szereg prac związanych z transportem palet i kruszywa na cmentarz. Bóg Zapłać!

Pani Krystynie Karkula dziękuję za spoinowanie kostki brukowej piaskiem. Bóg Zapłać!

Panu Dominikowi Filasowi dziękuję za wykoszenie trawy wokół budynków parafialnych. Bóg Zapłać!

Wszystkim Państwu za ogromne zaangażowanie w te prace, udostępniony sprzęt i poświęcony czas, składam serdeczne Bóg Zapłać w imieniu własnym i Parafii.

W przyszłą niedzielę - III miesiąca składka przeznaczona jest na potrzeby gospodarcze naszej Parafii.

Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym którzy będą obchodzić w tym tygodniu rocznice swoich urodzin, imienin, sakramentu małżeństwa, życzymy obfitości łask płynących od Boga, opieki Matki Najświętszej i św. S. Faustyny – naszej Patronki.

Wszystkim Gościom i Wiernym naszej Wspólnoty Parafialnej Życzymy dobrej i błogosławionej niedzieli oraz całego tygodnia pracy, nauki i odpoczynku.

 

Z Dzienniczka s. Faustyny

Umacniaj sie do walki.