Dzisiaj w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę „Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu…” Warto pamiętać o tym, że ile razy świadomie i pobożnie czynimy znak krzyża świętego, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jedynego Boga w Trzech Osobach.

Dziś Kończy się okres spowiedzi i komunii świętej wielkanocnej naszej archidiecezji krakowskiej. W trosce o sprawy duchowe przypominamy i prosimy, o spełnienie tego ważnego obowiązku.

Z racji I – niedzieli miesiąca, po Mszy Św., adoracja Najświętszego Sakramentu.

Kalendarz Liturgiczny:
- Czwartek – (8 VI) – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA; Msze Św.: 7.30; 9.30 z procesją do 4 ołtarzy;

W najbliższy czwartek, 8 czerwca, w liturgii będziemy celebrowali Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego i naszej Parafii. Udział w procesji eucharystycznej jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, że jest w naszym życiu zawsze obecny. Przygotujmy cztery ołtarze, udekorujmy nasz parafialny wieczernik i nasze domy, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo.

Uroczystą liturgię tego dnia rozpoczniemy Mszą Świętą sprawowaną w naszym kościele o godz.: 9.30.

Po mszy św. wyruszymy z procesją eucharystyczną. W tym roku pójdziemy od kościoła w kierunku Kaplicy na Rolę Mirkową

O przygotowanie ołtarzy proszone są następujące Role:
1 – koło figurki – Rola Tatarkowa
2 – na rozwidleniu dróg – Rola Halkowa
3 – obok wiaduktu – Rola Wawrzyńcowa i Dział
4 – przy kaplicy – Rola Mirkowa

Do licznego udziału w procesji zapraszam Wszystkich Parafian. Dzieci do sypania kwiatów i do dzwoneczków, Panie z KGW prosimy o niesienie feretronów, Panów do baldachimu i sztandarów, Orkiestrę Strażacką. W sposób szczególny proszę Strażaków o zabezpieczenie trasy procesji. W miarę możliwości proszę o przyjście w strojach regionalnych.

W oktawie Bożego Ciała wokół naszego kościoła będą odbywały się procesje eucharystyczne, codziennie po Mszy Św., o godz. 18.00.

W niedzielę procesja po Mszy Św., o godz. 9.30.

Miesiąc czerwiec, jest miesiącem poświęconym NSPJ, codziennie po Mszy Św., Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W środę podczas nowenny zwracamy się ku Matce, która jest dla nas Mistrzynią życia duchowego. Prośmy Ją o pomoc w głębszym rozumieniu tajemnic Bożych.

Nowenna do MBNP w środę po Mszy Św., o godz.18:00. Różaniec o godz. 17:30.

Koronka do Miłosierdzia Bożego codziennie 20 min., przed Mszą Św.

Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą Św.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz słuchania i oglądania programów katolickich w radio i TV.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg Zapłać.

Trwa nabór na kandydatów do Duszpasterskiej Rady Parafialnej. Kandydatów prosimy zgłaszać na specjalnych drukach, które są do zabrania z ołtarza Miłosierdzia Bożego i Matki Bożej. Termin zgłaszania kandydatów do 18. VI. 2023 r.

Za pracę przy naszym cmentarzu w ubiegłym tygodniu, składam serdecznie podziękowania i mówię słowa Bóg Zapłać, pod adresem Panów, którzy wykonali ułożenie kostki brukowej.

Pani Agnieszce Maciążka wraz z córką Nikolą dziękuję za szczelinowanie kostki piaskiem. Bóg Zapłać.

Wszystkim Państwu za ogromne zaangażowanie w te prace, udostępniony sprzęt i poświęcony czas, składam serdeczne Bóg Zapłać w imieniu własnym i Parafii.

Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym którzy będą obchodzić w tym tygodniu rocznice swoich urodzin, imienin, sakramentu małżeństwa, życzymy obfitości łask płynących od Boga, opieki Matki Najświętszej i św. S. Faustyny – naszej Patronki.

Wszystkim Gościom i Wiernym naszej Wspólnoty Parafialnej życzymy dobrej i błogosławionej niedzieli oraz całego tygodnia pracy, nauki i odpoczynku.

Z Dzienniczka s. Faustyny

Nie sadzic nigdy nikogo, dla innych miec oko poblazliwe, a dla siebie surowe. Do Boga odnosic wszystko, a w oczach wlasnych czuc sie tym, czym jestem to jest najwieksza nedza i nicoscia. W cierpieniach zachowywac sie cierpliwie i spokojnie, wiedzac, ze wszystko z czasem przeminie. [Dz. 253]