Obchodzimy dziś święty dzień Pięćdziesiątnicy, w którym Duch Święty zstąpił na Apostołów zebranych na wspólnej modlitwie. Wspominamy początek Kościoła i dziękujemy, że Duch Święty towarzyszy wiernym ze swoim światłem i swoją mocą. Wyrażamy również wdzięczność za dar Ducha Świętego otrzymany w sakramentach chrztu i bierzmowania.

W historii Kościoła dzień Pięćdziesiątnicy był punktem zwrotnym: obdarzeni darami Ducha Świętego apostołowie ruszyli z wiarą i żarliwością głosić Jezusa zmartwychwstałego.

Zesłanie Ducha Świętego uczyniło z bojaźliwych i niejednokrotnie małej wiary uczniów Chrystusa – prawdziwych świadków. Otwórzmy się i my na ten wielkanocny dar i tym samym stańmy się świadkami wiary w Chrystusa.

Za pobożne i publiczne odmówienie hymnu „O Stworzycielu Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

- Dziś także przypada wspomnienie bł. Stefana Wyszyńskiego, biskupa;

W poniedziałek – II Dzień Zielonych Świąt. W tym dniu obchodzimy uroczystość NMP Matki Kościoła. Msza Święta o godz. 18:00.

Kalendarz Liturgiczny:
- Środa – (31 V) – Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny (ostatnie nabożeństwo majowe);
- Czwartek – (1 VI) – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;
Rozpoczyna się miesiąc czerwiec, który jest poświęconym NSPJ, codziennie po Mszy Św., litania do NSPJ.
- wspomnienie św. Justyna, męczennika;
- Sobota – (3 VI) – wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy;
- Niedziela – (4 VI) – Uroczystość Najświętszej Trójcy, w naszej archidiecezji krakowskiej kończy się okres komunii św., wielkanocnej.

W dzisiejszą niedzielę porządek Mszy Św.: o godz. 7:30 i 15:00 w kościele. O godz. 9:30 Msza Św., na stadionie - Unia Naprawa – w int., żyjących i zmarłych Druchen i Druchów Strażaków, świętujących jubileusz 75 – lecie istnienia OSP Naprawa.
Mszy Świętej przewodniczył będzie Ojciec Opat Szymon Mateusz Warciak z Opactwa Ojców Cystersów ze Szczyrzyca.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa; prosimy o nowe i święte powołania do pracy w winnicy Pańskiej.

W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Od godz., 9:00 odwiedziny starszych i chorych. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej od godz. 16:30. Msza Św., o godz. 18:00, po Mszy Św., wystawienie Najświętszego Sakramentu.

W sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece naszą codzienność. Nabożeństwo Różańcowe o godz. 17:30 poprowadzi Róża Kobiet p.w. Św. Elżbiety. Msza Św., o godz. 18:00.
Nowenna do MBNP w środę po Mszy Św., o godz.18:00. Koronka do Miłosierdzia Bożego codziennie 20 min., przed Mszą Św.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz słuchania i oglądania programów katolickich w radio i TV.

Porządek nabożeństw w tym tygodniu: Msze Św., poniedziałek, środa, piątek, sobota, godz. 18:00; wtorek, czwartek, godz. 7:00.

Od ubiegłej niedzieli trwa nabór na kandydatów do Duszpasterskiej Rady Parafialnej. Kandydatów prosimy zgłaszać na specjalnych drukach, które są do zabrania z ołtarza Miłosierdzia Bożego i Matki Bożej. Termin zgłaszania kandydatów do 18. VI. 2023 r.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg Zapłać.
W ubiegłą niedzielę na prace budowlane na cmentarzu, złożono kwotę: 5762 zł., 50 gr., 1 E. Bóg Zapłać.
W ubiegłym tygodniu pracowali bardzo ofiarnie przy naszym cmentarzu Pan Marek Maciążka, Pan Czesław Chudy, Pan Adam Pustuła, Pan Jarosław Śmietana – wykonali prace ziemne i przygotowali teren pod ułożenie kostki brukowej. Pan Piotr Filas – użyczył nam profesjonalnego sprzętu, niezbędnego do wykonania tych prac. I sam wykonał szereg prac związanych z transportem palet i kruszywa na cmentarz.
Wszystkim Panom za ogromne zaangażowanie w te prace, udostępniony sprzęt i poświęcony czas, składam serdeczne Bóg Zapłać w imieniu własnym i Parafii.

Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym którzy będą obchodzić w tym tygodniu rocznice swoich urodzin, imienin, sakramentu małżeństwa, życzymy obfitości łask płynących od Boga, opieki Matki Najświętszej i św. S. Faustyny – naszej Patronki.

Wszystkim Gościom i Wiernym naszej Wspólnoty Parafialnej życzymy dobrej i błogosławionej niedzieli oraz całego tygodnia pracy, nauki i odpoczynku.

Z Dzienniczka s. Faustyny

Tak, corko moja, cokolwiek czynisz blizniemu - mnie czynisz.