Dziś, w szóstą niedzielę Wielkanocy, gromadzimy się wokół ołtarza, aby misterium paschalne mogło przemienić nasze życie. Przyjmowanie sakramentów świętych, zwłaszcza pełny udział w Eucharystii, wsłuchiwanie się w słowo Boże – to wszystko otwiera nas na Najwyższego, który zadziwia swoją mocą, dobrocią i bezinteresownością. Tak rodzą się wiara, nadzieja i miłość – dobro, którym można i trzeba się dzielić z innymi. Właśnie w ten sposób stajemy się solą ziemi, nadajemy właściwy sens naszej doczesności.

Dziś na Mszy Św., o godz. 9.30 - rocznica I – Komunii Św., kl. IV.

Kalendarz Liturgiczny:
- Wtorek – (16.V) – Święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika,
głównego patrona Polski;

W poniedziałek, wtorek i środę modlimy się o dobre urodzaje i za kraje głodujące (dawne „dni krzyżowe”).

Trwa miesiąc maj, nazywany „Miesiącem Maryjnym” a wraz z nim nabożeństwa majowe ku czci NMP. W czasie nabożeństw majowych modlimy się szczególnie za Ojca Św., za Kościół w Polsce, o pokój na świecie, za rodziny naszej Parafii, o powołania kapłańskie i zakonne, o dobre urodzaje. Zapraszamy do licznego udziału dzieci, młodzież, dorosłych.

W tym tygodniu szczególnie zapraszamy „Dzieci z rocznicy I – Komunii Św.”, wraz z rodzicami.

Porządek nabożeństw w tym tygodniu: Msze Św., codziennie o godz. 18.00, po Mszy Św., nabożeństwo majowe. W niedzielę nabożeństwo majowe, po Mszy Św., o godz. 15.00.

Nowenna do MBNP w środę po Mszy Św., o godz.18:00. Różaniec o godz. 17.30 poprowadzi Młodzieżowa Róża Różańcowa „Rosarium Virginis Mariae”. Koronka do Miłosierdzia Bożego codziennie 20 min., przed Mszą Św.

W tym tygodniu przypada III – piątek miesiąca. Uczcimy Boże Miłosierdzie.

W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz słuchania i oglądania programów katolickich w radio i TV.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej Wspólnoty Parafialnej za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg Zapłać. Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych Bóg Zapłać za „dar ołtarza”.

W przyszłą niedzielę - III- miesiąca, składka na prace budowlane przy naszym cmentarzu.

Nowopowstałe przy naszej Parafii Katolickie SM Dz., i Ch., zaprasza młodych z naszej Wspólnoty Parafialnej do wstępowania w szeregi tego Stowarzyszenia. Bliższe informacje na ten temat można uzyskać w zakrystii naszego kościoła.

Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym którzy będą obchodzić w tym tygodniu rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa, życzymy obfitości łask płynących od Boga, opieki Matki Najświętszej i św. S. Faustyny – naszej Patronki.

Wszystkim Gościom i Wiernym naszej Wspólnoty Parafialnej życzymy dobrej i błogosławionej niedzieli oraz całego tygodnia pracy, nauki i odpoczynku.

 

Z Dzienniczka s. Faustyny

Dzis przyjechalam do Warszawy na trzecia probacje. Po serdecznym przywitaniu sie z drogimi matkami, weszlam na chwile do malej kapliczki. Nagle obecnosc Boza zalala dusze moja i uslyszalam te slowa: Corko moja, pragne, aby serce twoje bylo [uksztalto]wane na wzor milosiernego serca mojego. Milosierdziem moim musisz byc przesiaknieta cala. [Dz. 167]