Dziś piąta niedziela Wielkanocy i pierwsza miesiąca maja. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Pana Boga. Możemy ten wielkanocny sakrament przyjąć i pozwolić, aby przemieniał nas wewnętrznie, czynił coraz bardziej podobnymi do Chrystusa. Wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby już tu, na ziemi, zacząć wchodzić w świętą rzeczywistość nieba. Najdoskonalszą nauczycielką na tej drodze jest dla nas Maryja – Ta, która wypowiedziawszy przy zwiastowaniu fiat, nigdy go nie cofnęła, nigdy nie odstąpiła od Bożego Syna, szła z Nim aż na Kalwarię, trwała w komunii założonej przez Niego wspólnoty – Kościoła.

W naszej Parafii przeżywamy dziś bardzo radosny dzień. To dzień Pierwszej Komunii świętej dzieci z klasy III. Jest to szczególnie ważny dzień dla dzieci komunijnych ale także dla ich rodziców, chrzestnych, dziadków, krewnych i przyjaciół oraz całej naszej Wspólnoty Parafialnej. Chcemy dzisiaj być przy nich, by cieszyć się ich szczęściem, by dzielić z nimi radość i by za nich się modlić.

KALENDARZ LITURGICZNY:
- Poniedziałek – (8 V) – Uroczystość Św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej;

W przyszłą niedzielę (14 V) na Mszy Św., o godz. 9.30 - rocznica I – Komunii Św., kl. IV. Zapraszamy dzieci z kl. IV wraz z rodzicami (okazja do spowiedzi dla kl. IV, rodziców i chrzestnych codziennie od godz. 17.30).
Trwa miesiąc maj, nazywany „Miesiącem Maryjnym” a wraz z nim nabożeństwa majowe ku czci NMP. W czasie nabożeństw majowych modlimy się szczególnie za Ojca Św., za Kościół w Polsce, o pokój na świecie, za rodziny naszej Parafii, o powołania kapłańskie i zakonne, o dobre urodzaje. Zapraszamy do licznego udziału dzieci, młodzież, dorosłych.
W tym tygodniu szczególnie zapraszamy „Dzieci Pierwszokomunijne” (z racji „Białego Tygodnia”) wraz z rodzicami.
Porządek nabożeństw w tym tygodniu: Msze Św., codziennie o godz. 18.00, po Mszy Św., nabożeństwo majowe. W niedzielę nabożeństwo majowe, po Mszy Św., o godz. 15.00.
Nowenna do MBNP w środę po Mszy Św., o godz.18:00. Różaniec o godz. 17.30. Koronka do Miłosierdzia Bożego codziennie 20 min., przed Mszą Św.
Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz słuchania i oglądania programów katolickich w radio i TV.
Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej Wspólnoty Parafialnej za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg Zapłać. Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych Bóg Zapłać za „dar ołtarza”.

Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym którzy będą obchodzić w tym tygodniu rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa, życzymy obfitości łask płynących od Boga, opieki Matki Najświętszej i św. S. Faustyny – naszej Patronki.
Wszystkim Gościom i Wiernym naszej Wspólnoty Parafialnej życzymy dobrej i błogosławionej niedzieli oraz całego tygodnia pracy, nauki i odpoczynku.

Z Dzienniczka s. Faustyny

W czasie Adwentu obudzila sie w duszy mojej tak wielka tesknota za Bogiem. Duch moj rwal sie do Boga cala swa moca, jaka ma w swoim jestestwie. W tym czasie Pan udzielil mi wiele swiatla poznania Jego przymiotow. Pierwszym przymiotem, jaki mi Pan dal poznac to Jego swietosc. swietosc ta jest tak wielka, ze drza przed Nim wszystkie Potegi i Moce. Duchy czyste zaslaniaja swoje oblicze i pograzaja sie w nieustannej adoracji, a jeden ich tylko wyraz najwiekszej czci, to jest swiety... swietosc Boga rozlana jest na Kosciol Bozy i na kazda w nim zyjaca dusze jednak nie w rownym sobie stopniu. Sa dusze na wskros przebostwione, a sa tez dusze zaledwie zyjace. Drugie poznanie udzielil mi Pan to jest Jego sprawiedliwosc. Sprawiedliwosc Jego jest tak wielka i przenikliwa, ze siega w glab istoty rzeczy i wszystko wobec Niego staje w obnazonej prawdzie, i nic sie ostac by nie moglo. Trzecim przymiotem jest milosc i milosierdzie. I zrozumialam, ze najwiekszym przymiotem jest milosc i milosierdzie. Ono laczy stworzenie ze Stworca. Najwieksza milosc i przepasc milosierdzia poznaje we Wcieleniu Slowa, w Jego odkupieniu, i tu poznalam, ze ten przymiot jest najwiekszy w Bogu. [Dz. 180]