Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Rozpoczyna się tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej winnicy.

Mając wśród siebie kapłanów, mamy dostęp do niewyczerpanych Bożych łask płynących z sakramentów św.

Pamiętajmy, że tylko dzięki sercom i dłoniom kapłanów jest możliwe przedłużenie Chrystusowej zbawczej ofiary podczas Eucharystii oraz rozdawanie Bożego miłosierdzia w sakramencie pokuty.

Kalendarz Liturgiczny:
- Wtorek – (02.V) – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła.
- Środa – (03.V) – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY KRÓLOWEJ POLSKI; (Msze Św.: 7:30; 9:30; 15:00)
- Czwartek – (04.V) wspomnienie Św. Floriana, męczennika – patrona strażaków i hutników;
- Piątek – (05.V) wspomnienie Św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera;
- Soboat – (06.V) Święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba;

W przyszłą niedzielę, V Wielkanocną (07 V) w naszej Wspólnocie Parafialnej, na Mszy Św., o godz., 11.00 będziemy przeżywać Uroczystość I Komunii Św. Po raz pierwszy przystąpią do Stołu Eucharystii Dziewczynki i Chłopcy, uczennice i uczniowie kl. III.
Spowiedź przed I Komunią Św., w sobotę (06 V) o godz. 9:00.

UWAGA!!!: w przyszłą niedzielę porządek Mszy Św., w naszym kościele o godz.: 8:00; 11:00; 15:00 UWAGA!!!

Jutro rozpoczyna się miesiąc maj, nazywany „Miesiącem Maryjnym” a wraz z nim nabożeństwa Majowe ku czci NMP. W czasie nabożeństw majowych modlimy się szczególnie za Ojca Św., za Kościół w Polsce, o pokój na świecie, za rodziny naszej Parafii, o powołania kapłańskie i zakonne, o dobre urodzaje.
Zapraszamy do licznego udziału dzieci, młodzież, dorosłych.

W tym tygodniu przeżywamy I czwartek, piątek i sobotę miesiąca maja.

W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w winnicy Pańskiej.

W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Od godz. 9.00 odwiedziny starszych i chorych w domach z posługą sakramentalną. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej od godz. 16.30. Msza Św., o godz. 18.00, po Mszy Św., nabożeństwo majowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.

W sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece naszą codzienność.

Nabożeństwo Różańcowe połączone z majowym o godz. 17.30, poprowadzi Róża p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Msza Św., o godz. 18.00.

Porządek nabożeństw w I tygodniu maja: Msza Św., codziennie o godz. 18.00, po Mszy Św., nabożeństwo majowe. W niedzielę Msza Św., o godz. 15.00, po mszy Św., nabożeństwo majowe.

Nowenna do MBNP w środę po Mszy Św.

Koronka do Miłosierdzia Bożego codziennie 20 min. przed Mszą Św.

Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz słuchania i oglądania programów katolickich w radio i TV.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg Zapłać.

Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym którzy będą obchodzić w tym tygodniu rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa, życzymy obfitości łask płynących od Boga, opieki Matki Najświętszej i św. S. Faustyny – naszej Patronki.

Wszystkim Gościom i Wiernym naszej Wspólnoty Parafialnej życzymy dobrej i błogosławionej niedzieli oraz całego tygodnia pracy, nauki i odpoczynku.

 

Z Dzienniczka s. Faustyny

W czasie trzeciej probacji Pan dal mi poznac, zebym Mu sie ofiarowala, aby mogl czynic ze mna to, co Mu sie podoba. Mam zawsze stawac przed Nim jako ofiara. Zleklam sie w pierwszej chwili, czujac sie nedza bezdenna i znajac dobrze siebie, odpowiedzialam Panu jeszcze raz: Jestem nedza sama, jak moge byc zakladniczka? Dzis tego nie rozumiesz. Jutro dam ci poznac w czasie adoracji. Serce mi drzalo i dusza. Slowa mi tak gleboko utkwily w duszy. Mowa Boza zywa jest. Kiedy przyszlam na adoracje, odczulam w duszy, ze weszlam do swiatnicy Boga zywego, ktorego majestat wielki i niepojety. I dal mi Pan poznac, czym sa nawet najczystsze duchy wobec Niego. Chociaz na zewnatrz nic nie widzialam, obecnosc Boza przenikla mnie na wskros. W tej chwili dziwnie moj umysl zostal oswiecony. Przesunela sie przed oczyma mojej duszy wizja, jak u Pana Jezusa w Ogrojcu. Najpierw cierpienia fizyczne i wszystkie okolicznosci, ktore je powiekszaja; cierpienia duchowe w calej rozciaglosci i te, o ktorych nikt wiedziec nie bedzie. W te wizje wchodzi wszystko: posadzenia niewinne, odebranie dobrej slawy. Napisalam to w streszczeniu, ale to poznanie bylo tak jasne, ze to, co pozniej przezywalam, nic sie nie roznilo od chwili, kiedy poznalam. Imie moje ma byc „ofiara”. Kiedy skonczyla sie wizja, zimny pot splynal mi po czole. [Dz. 135]