Dziś przypada trzecia niedziela Wielkanocy. Przeżywamy okres radości płynącej z doświadczenia mocy Chrystusa zmartwychwstałego. Okres od zmartwychwstania do wniebowstąpienia Pan Jezus poświęcił tym, których najbardziej umiłował. Spróbujmy wejść do tego grona, poczujmy się zaproszeni do bliskiego przebywania ze Zmartwychwstałym, które najlepiej realizuje się poprzez nasz pełny udział w Eucharystii.

Kalendarz Liturgiczny:
- Poniedziałek – (24.IV) – Uroczystość Św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski;
- Wtorek – (25. IV) - Święto Św. Marka, Ewangelisty;
- Sobota – (29. IV) - Święto Świętej Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy;

Dziś przeżywamy Niedzielę Biblijną pod hasłem: ”Czy chcecie gardzić Kościołem Boga?” (1 Kor 11, 22), rozpoczyna się 13 Tydzień Biblijny i Siódme Narodowe Czytanie Pisma Świętego. W tym roku lekturę i podstawę zgłębiania Słowa Bożego stanowi Ewangelia według Św. Jana. To okazja dla nas, abyśmy sięgnęli po Słowo Boga w naszych indywidualnych i rodzinnych modlitwach.

Niedziela i Tydzień Biblijny to inicjatywa kierowana do każdego wierzącego. Pismo Święte, zwłaszcza księgi Nowego Testamentu, przybliżają nam Chrystusa jako naszego Pana i Mistrza. Nie tylko dzisiaj, w Niedzielę Biblijną oraz w ciągu tego rozpoczynającego się Tygodnia Biblijnego, rozważajmy słowo Boże, zwłaszcza zawarte w Ewangeliach.

W naszym Kościele, dziś o godz. 14:15 nabożeństwo połączone z narodowym czytaniem Pisma Świętego.

Nowenna do MBNP w środę po Mszy Św., o godz.18:00. Różaniec przed Mszą Św., o godz. 17.30.

Przyszła niedziela to Niedziela Dobrego Pasterza. Rozpoczyna ona Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz słuchania i oglądania programów katolickich w radio i TV.

Bóg Zapłać za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na prace przy naszym cmentarzu parafialnym. Złożono kwotę 7436 zł., 40 gr., i 5 E.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg zapłać.

Dzisiejsza składka przeznaczona będzie na potrzeby CARITAS Archidiecezjalnej z racji Tygodnia Miłosierdzia.

Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym którzy będą obchodzić w tym tygodniu rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa, życzymy obfitości łask płynących od Boga, opieki Matki Najświętszej i św. S. Faustyny – naszej Patronki.

Wszystkim Gościom i Wiernym naszej Wspólnoty Parafialnej życzymy dobrej i błogosławionej niedzieli oraz całego tygodnia pracy, nauki i odpoczynku.

Z Dzienniczka s. Faustyny

Kiedy sie pograzam w mece Panskiej, czesto widze Pana Jezusa w adoracji, w takiej postaci: po ubiczowaniu kaci zabrali Pana i zdjeli z Niego szate wlasna, ktora juz sie przywarla do ran; przy zdejmowaniu odnowily sie rany Jego, wtem zarzucono na Pana czerwony plaszcz, brudny i poszarpany na odswiezone rany. Plaszcz ten zaledwie w niektorych miejscach dosiegal kolan. I kazano Panu usiasc na kawalku belki, wtenczas upleciono korone z cierni i ubrano glowe swieta, i podano trzcine w reke Jego, i nasmiewali sie z Niego oddajac Mu poklony jako krolowi, plwali na oblicze Jego, a inni brali trzcine i bili glowe Jego, a inni kulakami zadawali Mu bolesc, a inni zaslonili twarz Jego i bili Go piesciami; cicho znosil to Jezus. Kto pojmie Jego bolesc Jego? Jezus mial wzrok spuszczony na ziemie; wyczulam, co wowczas sie dzialo w najslodszym Sercu Jezusa. Niech kazda dusza rozwaza, co Jezus cierpial w tym momencie. Na wyscigi zniewazali Pana. Zastanawialam sie, skad taka zlosc w czlowieku, a jednak grzech to sprawia spotkala sie Milosc i grzech. [Dz. 408]