Z okazji świąt Wielkiej Nocy przyjmijcie Drodzy Parafianie i przybyli Goście najlepsze życzenia: Niech Zmartwychwstały Chrystus obdarza Was pokojem, miłością i przebaczeniem. Niech wnosi w Wasze rodziny błogosławieństwo i siłę do ciągłego zwycięstwa dobra a nadzieja płynąca od Zmartwychwstałego niech towarzyszy Wam każdego dnia. Bożych, radosnych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych, dla Was i dla wszystkich chorych pozostających w domach.

Jutro Poniedziałek Wielkanocny – Msze św. będą odprawione jak w każdą niedzielę o godz. 7:30, 9:30, 15:00.

Korzystając z okazji pragnę serdecznie podziękować wszystkim zaangażowanym w przedświąteczne przygotowania dzisiejszej uroczystości i naszej świątyni. Podziękowania wyrażamy ks. Michałowi, za trud duszpasterski Wielkiego Postu, prowadzenie liturgii Wielkiego Tygodnia i posługę w konfesjonale. Za troskę o przygotowanie Liturgii dziękujemy Służbie Liturgicznej, Ministrantom, Lektorom. Panu Kościelnemu, Panu Organiście, Scholii wraz z prowadzącymi. Paniom sprzątającym nasz kościół dziękujemy za pomoc w przygotowaniu Ołtarza Adoracji i Grobu Pańskiego oraz za pełną oddania służbę w czasie Triduum Paschalnego. Paniom z KGW za przybycie w strojach regionalnych i niesienie feretronów procesyjnych. OSP Naprawa dziękujemy za czuwanie przy Grobie Pańskim i obsługę procesji. Orkiestrze Strażackiej za uświetnienie grą na instrumentach dzisiejszej Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Dziękujemy dorosłym, młodzieży i dzieciom za liczny udział w modlitwie w czasie Triduum Paschalnego, za atmosferę skupienia i modlitewnego wyciszenia. Pani Kai Gościniak dziękujemy za odnowienie figury Chrystusa Zmartwychwstałego. Panu Norbertowi Tomali dziękujemy za dar „300 chlebków” na wielki Czwartek.

Święta Zmartwychwstania trwają przez osiem dni (tzw. Oktawa). Z uwagi na przeżywaną Oktawę Wielkanocy najbliższy piątek nie ma charakteru pokutnego i nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W niedzielę (16 IV), tzw. „białą”, kończącą Oktawę Zmartwychwstania Pańskiego, obchodzimy Święto Bożego Miłosierdzia. Inspiracją dla ustanowienia tego święta było pragnienie Jezusa, które przekazała Siostra Faustyna. Pan Jezus powiedział do niej: Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia (Dz. 299). W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. (Dz. 699). Po każdej Mszy Św., nabożeństwo do Miłosierdzi Bożego.

Od Wielkiego Piątku trwa nowenna do Bożego Miłosierdzia — zapraszamy na nią codziennie 20 min., przed każdą Mszą Św.

Czcicieli MB Nieustającej Pomocy zapraszamy na nowennę w środę po Mszy Św., o godz. 18.00.

Dziękujemy za wszystkie ofiary składane przez Was w czasie Triduum Paschalnego. Wszystkim ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.

Ofiary na tacę z drugiego dnia Wielkanocy tradycyjnie przeznaczone są na UPJPII w Krakowie i Katolicki Uniwersytet Lubelski.

W przyszłą niedzielę, trzecią miesiąca ,ofiary zbierane na tacę, przeznaczone będą na prace związane z położeniem chodnika na cmentarzu.

Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym którzy będą obchodzić w tym tygodniu rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa życzymy obfitości łask płynących od Boga, opieki Matki Najświętszej i św. S. Faustyny – naszej Patronki.

Wszystkim Gościom i Wiernym naszej Wspólnoty Parafialnej życzymy dobrej i błogosławionej niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego oraz całego tygodnia w otawie wielkanocnej.

W czwartek 30.III., z naszej Wspólnoty Parafialnej do wieczności odeszła Śp. Barbara Flaga (l.58).
Wieczne odpoczywanie racz Jej dać Panie…

Na każdy dzień oktawy Wielkanocy przyjmijmy Boże błogosławieństwo

 

Z Dzienniczka s. Faustyny

Nieskonczona dobroc Boza przy ozdobieniu swiata calego w piekno, aby uprzyjemnic czlowiekowi czas bytowania na ziemi. O Boze, jak hojnie rozlane jest milosierdzie Twoje, a wszystko to uczyniles dla czlowieka. O, jak bardzo musisz kochac tego czlowieka, kiedy Twa milosc tak czynna dla niego. O Stworco moj i Panie, wszedzie widze slady Twej reki i pieczec Twego milosierdzia, ktore otacza wszystko, co jest stworzone. O moj Stworco najlitosciwszy, pragne Ci zlozyc czesc w imieniu tych wszystkich stworzen i tworow bezdusznych, wzywam caly wszechswiat do uwielbienia milosierdzia Twego. O, jak wielka jest dobroc Twoja, Boze. [Dz. 1749]