*Czas Wielkiego Postu – to czas zadumy nad męką i śmiercią Chrystusa, ale to także czas zadumy nad samym sobą. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 14:15 i Drodze Krzyżowej w piątek o godz. 16:15.

*W okresie Wielkiego Postu możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie kary doczesnej za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a przez nas nienaprawione. Warunkiem uzyskania odpustu jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, wyrzeczenie się przywiązania do grzechu, nawet najlżejszego, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego. Odpust zupełny można uzyskać w każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego: Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu oraz za udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział w Gorzkich Żalach oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji.

*W Kościele powszechnym przeżywamy dziś „Niedzielę ad Gentes” – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Naszymi modlitwami obejmujemy tych, którzy głoszą Ewangelię na krańcach ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia za swoją posługę. Przed kościołem zbierane są ofiary do puszek na pomoc dla misjonarzy.

*W środę zapraszamy na Mszę Św., o godz. 18.00 oraz nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

*W środę, 8 marca, obchodzimy Dzień Kobiet. Choć to świecka uroczystość, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich kobietach, zwłaszcza o najbardziej utrudzonych matkach rodzin wielodzietnych, o samotnych pannach i wdowach, o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Wszak kobiety odgrywają szczególną rolę w świecie, w Kościele i w rodzinie. Polecajmy ich trud i życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.

*Okazja do spowiedzi świętej codziennie, pół godz., przed Msza Św.
Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz słuchania i oglądania programów katolickich w radio i TV.

*W zakrystii naszego kościoła rozprowadzany jest Baranek Wielkanocny Caritas. Ofiary z tej sprzedaży będą przeznaczone na cele charytatywne CARITAS Archidiecezji Krakowskiej. Cena 8 zł.

*Składka zbierana w czasie nabożeństwa Gorzkich Żali, przeznaczona będzie na zakup kwiatów do Grobu Pańskiego i wykonanie dekoracji.

*Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg Zapłać.

*Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym którzy będą obchodzić w tym tygodniu rocznice swoich urodzin, życzymy obfitości łask płynących od Boga, opieki Matki Najświętszej i św. S. Faustyny – naszej Patronki.

*Wszystkim Gościom i Wiernym naszej Wspólnoty Parafialnej życzymy dobrej i błogosławionej niedzieli oraz całego tygodnia pracy, nauki i odpoczynku.

Z Dzienniczka s. Faustyny

Jezu, uczyn serce moje podobne do swego, a raczej przemien je w swoje wlasne, abym umiala wyczuwac potrzeby innych serc, a szczegolnie cierpiacych i smutnych; niech promienie milosierdzia odpoczna w sercu moim. [Dz. 514]