Dzisiaj przeżywamy I niedzielę Wielkiego Postu. Kończą się trwające od Środy Popielcowej kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Warto przytoczyć przy tej okazji słowa papieża św. Jana Pawła II: „Rozpoczynający się okres Wielkiego Postu jest okazją do bardziej intensywnej modlitwy i wielkodusznej pokuty dla ubłagania Boga o łaskę nawrócenia serc i dar pokoju w sprawiedliwości dla wszystkich ludzi. Zwracam się do wszystkich wiernych […], by czas przygotowania do świąt wielkanocnych poświęcili modlitwie o pokój i spełnianiu czynów braterskiej solidarności wobec ludzi cierpiących”.

Włączmy się w głębokie przeżycie tego czasu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową. Tej drugiej będzie sprzyjał udział w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki w naszym kościele o godz. 17.15 celebrujemy nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a w niedzielę o godz. 14.15 Gorzkie Żale.

Do licznego udziału w tych nabożeństwach zachęcamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post.

Przypominam, że w każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego: <<Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu>> oraz za udział w Drodze Krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji można uzyskać odpust zupełny.

UWAGA!!! W najbliższą środę 01. III. 2023 r., zapraszamy o godz. 17.30 na Nabożeństwo Różańcowe które poprowadzi Młodzieżowa Róża Różańcowa - ROSARIUM VIRGINIS MARIAE - (Różaniec Najświętszej Maryi Panny). UWAGA!!!

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca marca. W czwartek będziemy dziękować za dar Eucharystii i kapłaństwa; prosić będziemy o nowe i święte powołania do pracy w winnicy Pańskiej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Od godz., 9.00 odwiedziny starszych i chorych w domach.

Pierwszopiątkowa wizyta duszpasterska z posługą sakramentalną u osób chorych i starszych, odbędzie się w ramach przygotowania do dobrego przeżycia tegorocznych Świąt Wielkanocnych. Dlatego prosimy zgłaszać te osoby, które dodatkowo by chciały skorzystać z takiej posługi sakramentalnej, a które nie korzystają z posługi pierwszopiątkowej.
Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej od godz. 16.30. Msza Św., o godz. 18.00, po Mszy Św., adoracja Najświętszego Sakrament.

W sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece naszą codzienność. Nabożeństwo Różańcowe o godz. 6.30 poprowadzi Róża Św. Joanny Beretta Mola, Msza Św., o godz. 7.00.

Dziś po Mszę Św., o godz. 9.30 poświęcenie „książeczek” dla dzieci przygotowujących się do I spowiedzi i Komunii Św.

Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz słuchania i oglądania programów katolickich w radio i TV.

Od dzisiejszej niedzieli w zakrystii naszego kościoła będzie rozprowadzany Baranek Wielkanocny Caritas. Ofiary z tej sprzedaży będą przeznaczone na cele charytatywne. Cena 8 zł.

Składka zbierana w czasie nabożeństwa Gorzkich Żali, przeznaczona będzie na zakup kwiatów do Grobu Pańskiego i wykonanie dekoracji.

Dzisiejsza składka przeznaczona jest na dzieła sakralne związane z osobą św. Jana Pawła II.

Odpowiadając na apel i prośbę Ks. Abp Stanisława Gądeckiego Przwodniczącego KEP, dziś przed kościołem zbiórka ofiar do puszek dla pogrążonej w wojnie Ukrainy.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg Zapłać.

W ubiegłą niedziele na cele gospodarcze naszej parafii złożono kwotę: 4794 zł., 2 Euro. Bóg Zapłać!

Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym którzy będą obchodzić w tym tygodniu rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa, życzymy obfitości łask płynących od Boga, opieki Matki Najświętszej i św. S. Faustyny – naszej Patronki.

Wszystkim Gościom i Wiernym naszej Wspólnoty Parafialnej życzymy dobrej i błogosławionej niedzieli oraz całego tygodnia pracy, nauki i odpoczynku.

Zmarła Śtp. Janina Dziechciowska. Pogrzeb Śtp. Janiny jutro (t.j. poniedziałek 27.II. o godz. 13.00 w kościele).
„Wieczne odpoczywanie racz Jej dać Panie”.

Z Dzienniczka s. Faustyny

Modlitwa duszy pokornej i milujacej rozbraja zagniewanie Ojca mojego i sciaga blogoslawienstw morze.