Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek - 6 lutego – Św. Męczenników  Pawła Miki i towarzyszy;
Piątek - 10 lutego – Św. Scholastyki, dziewicy;
Sobota - 11- lutego – Najświętszej Maryi Panny z Lourdes;

Dziś pierwsza niedziela miesiąca, po Mszy Św., adoracja Najświętszego Sakramentu.

W środę zapraszamy na Mszę Św., o godz. 18.00 oraz nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W sobotę przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Jest to zarazem XXXI Światowy Dzień Chorego. Będziemy modlić się szczególnie w tym dniu za wszystkich chorych, cierpiących i starszych z naszej wspólnoty parafialnej.

Zapraszamy chorych, cierpiących i starszych, którzy czują się bardzo słabo do kościoła w tym dniu na godz. 8.00. Będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty, następnie sprawowana będzie Msza św. z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych.

Kościół wierzy, że jest to sakrament specjalnie przeznaczony do umocnienia osób dotkniętych ciężką chorobą. Przyjmującym go z wiarą sakrament ten udziela szczególnych łask – ulgi w cierpieniu, duchowego umocnienia w znoszeniu cierpienia, a także – jeśli taka jest wola Boża – przywrócenia zdrowia.     

Namaszczenie chorych nie jest sakramentem przeznaczonym tylko dla tych, którzy znajdują się w ostatecznym niebezpieczeństwie utraty życia. Odpowiednim momentem na przyjęcie tego sakramentu jest poważna choroba, sędziwy wiek i związane z tym poważne dolegliwości, a także poważne inwalidztwo lub niepełnosprawność.

Podstawą do przyjęcia Sakramentu Namaszczenia jest stan łaski uświęcającej, dlatego zaleca się wcześniejszą spowiedź.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz słuchania i oglądania programów katolickich w radio i TV.

Składamy serdeczne podziękowanie  Orkiestrze Strażackiej w Naprawie wraz z Panem Kapelmistrzem, Pani solistce Martynie Majda, naszej Scholii Parafialnej pod kierownictwem Pani Doroty, wszystkim Organizatorom za przepiękny Koncert Kolęd i Pastorałek, który zagrali w naszym kościele w ubiegłą niedzielę. Bóg Zapłać !!!

Bóg Zapłać Wszystkim uczestniczącym w koncercie za obecność i złożone ofiary na cele Orkiestry Strażackiej.

Bóg Zapłać za wszystkie ofiary składane przez Was na potrzeby naszej Wspólnoty Parafialnej.

Bóg Zapłać Panu Mariuszowi Gościej, Panu Piotrowi Filasowi, Panu Marcinowi Mołocznik za odśnieżanie wokół kościoła, domu parafialnego i parkingu przy cmentarzu.

Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym którzy będą obchodzić w tym tygodniu rocznice swoich urodzin,  sakramentu małżeństwa,  życzymy obfitości łask płynących od Boga, opieki Matki Najświętszej i św. S. Faustyny – naszej Patronki.

Wszystkim Gościom i Wiernym naszej Wspólnoty Parafialnej życzymy dobrej i błogosławionej niedzieli oraz całego tygodnia pracy  i odpoczynku.

Z Dzienniczka s. Faustyny

Modlitwa duszy pokornej i milujacej rozbraja zagniewanie Ojca mojego i sciaga blogoslawienstw morze.