Dziś 22 stycznia 2023 r., obchodzimy  Niedzielę Słowa Bożego.

W roku 2019 papież Franciszek w Liście Apostolskim „Aperuit illis” wydanym w formie motu proprio ustanowił, by w całym Kościele Powszechnym 3. Niedziela Zwykła roku liturgicznego była obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego. Hasło tego wydarzenia zaczerpnięte jest z Ewangelii św. Jana: "Ogłaszamy wam to, co widzieliśmy” (1 J 1,3). Ojciec Święty Franciszek  zaprasza wszystkich wierzących, a w sposób szczególny kapłanów, aby w tę właśnie niedzielę, podczas liturgii podkreślić cześć, jaką Kościół oddaje Słowu Pana.

Po raz kolejny przeżywamy dzień promocji Słowa Bożego. Ojciec Święty pragnie, aby ten dzień był poświęcony celebracji, refleksji oraz rozszerzaniu słowa Bożego.

Niech niedziela 22 stycznia będzie dla nas wszystkich spotkaniem z Żywym Słowem, które zbawia każdego człowieka – z Jezusem Chrystusem.

Kalendarz liturgiczny:

Wtorek - 24 stycznia - Św. Franciszka Salezego, bp i dra Kościoła;

Środa - 25 stycznia – Święto Nawrócenia Św. Pawła Apostoła;

Czwartek - 26 stycznia – Świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa;

Sobota - 28 stycznia - św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i dra Kościoła;

W środę zapraszamy na Mszę Św., rano o godz.18.00 oraz Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz słuchania i oglądania programów katolickich w radio i TV.

Bóg Zapłać za wszystkie ofiary składane przez Was na potrzeby naszej Wspólnoty Parafialnej. Bóg Zapłać za ofiarę złożoną w III niedzielę miesiąca na cele gospodarcze naszej Parafii, zebrano kwotę 4434 zł., 85 gr., 10 Euro.

Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym którzy będą obchodzić w tym tygodniu rocznice swoich urodzin,  sakramentu małżeństwa życzymy obfitości łask płynących od Boga, opieki Matki Najświętszej i św. S. Faustyny – naszej Patronki.

Wszystkim Gościom i Wiernym naszej Wspólnoty Parafialnej życzymy dobrej i błogosławionej niedzieli oraz całego tygodnia pracy, nauki i odpoczynku.

Dziękujemy za przyjęcie „po kolędzie!”

We ubiegłym tygodniu zakończyły się tegoroczne odwiedziny duszpasterskie w naszej parafii, tzw. “kolęda”.

Jako wasz duszpasterz chcę Wam serdecznie podziękować za wspaniałą atmosferę modlitwy i spotkania.

 Dziękuję za  duszpasterskie rozmowy, za dzielenie się swoimi doświadczeniami życiowymi: radościami i smutkami Waszej codzienności.

Szczególnie mocno, chcę podziękować za każde dobre słowo skierowane pod adresem naszej parafii.

Dziękuje również za wszelkie uwagi (także te krytyczne) dotyczące funkcjonowania naszej parafii. Jeśli tylko to możliwe, będziemy się starć  poprawić te niedociągnięcia.

Składam serdeczne “Bóg zapłać” za ofiary kolędowe złożone przy okazji wizyty duszpasterskiej.

Nasi ministranci również serdecznie dziękują za piękne przyjęcie i za złożone ofiary dla nich, jako wynagrodzenie za  całoroczny trud służby przy Ołtarzu Pańskim.

Z wdzięcznością i pamięcią w modlitwie

Wojciech Leśniak – proboszcz

Z Dzienniczka s. Faustyny

Rozwazalam, jak wiele Bog wycierpial i jak wielka nam okazal milosc, a my nie wierzymy, ze Bog nas tak miluje. O Jezu, kto to zrozumie? Co za bolesc dla naszego Zbawcy i czym nas przekona o swej milosci, jezeli smierc sama nas przekonac nie moze? Zaprosilam niebo cale, aby razem ze mna wynagradzalo Panu za te niewdziecznosc niektorych dusz. [Dz. 319]