Dziś w liturgii celebrujemy święto Chrztu Pańskiego. Jezus staje w gronie grzeszników, aby przyjąć chrzest nawrócenia od Jana. Od tej chwili rozpoczyna publiczną działalność, głoszenie Królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia.

Dzisiejszy dzień to okazja, aby wspomnieć nasz własny chrzest święty. Chrzest Janowy był zapowiedzią prawdziwego chrztu. Przez ten sakrament zostaliśmy złączeni z Chrystusem i włączeni do Kościoła. Niech dzisiejszy dzień będzie dniem wdzięczności za naszych rodziców, rodziców chrzestnych, którzy wyznając wiarę, przynieśli nas do świątyni, abyśmy mogli dostąpić odrodzenia z wody i Ducha Świętego. Niech to też będzie okazja do wdzięczności za kapłana, który nas ochrzcił.

Kończąc okres Bożego Narodzenia, wyruszmy na drogi codziennego życia, dając świadectwo przyjęcia Syna Bożego do naszych serc. Dzisiejsza Niedziela Chrztu Pańskiego, kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Zgodnie z polską tradycją śpiew kolęd i wystrój bożonarodzeniowy towarzyszył nam będzie do święta Ofiarowania Pańskiego ( 02.02 ) , Matki Bożej Gromnicznej.

W środę zapraszamy na Mszę Św., rano o godz.7.00 oraz Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz słuchania i oglądania programów katolickich w radio i TV.

Bóg Zapłać za wszystkie ofiary składane przez Was na potrzeby naszej Wspólnoty Parafialnej.

W przyszłą niedzielę, III – miesiąca, ofiary składane na tacę przeznaczone będą na cele inwestycyjne i gospodarcze w naszej Parafii. 

Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym którzy będą obchodzić w tym tygodniu rocznice swoich urodzin,  sakramentu małżeństwa,  życzymy obfitości łask płynących od Boga, opieki Matki Najświętszej i św. S. Faustyny – naszej Patronki.

Wszystkim Gościom i Wiernym naszej Wspólnoty Parafialnej życzymy dobrej i błogosławionej niedzieli oraz całego tygodnia pracy, nauki i odpoczynku.

Z Dzienniczka s. Faustyny

Kiedy bylam w Kiekrzu, aby zastapic jedna z siostr na krotki czas, w jednym dniu po poludniu poszlam przez ogrod i stanelam nad brzegiem jeziora, i dluga chwile zamyslilam sie nad tym zywiolem. Nagle ujrzalam przy sobie Pana Jezusa, ktory mi rzekl laskawie: To wszystko dla ciebie stworzylem, oblubienico moja, a wiedz o tym, ze wszystkie pieknosci niczym sa w porownaniu z tym, co ci przygotowalem w wiecznosci. Dusza moja zostala zalana tak wielka pociecha, ze pozostalam tam do wieczora, a zdalo mi sie, ze jestem krotka chwile. Dzien ten mialam wolny i przeznaczony na jednodniowe rekolekcje, wiec mialam zupelna swobode oddac sie modlitwie. O, jak Bog jest nieskonczenie dobry, sciga nas swoja dobrocia. [Dz. 158]