Pokłon Mędrców ze Wschodu złożony Dziecięciu Jezus, symbolizuje pokłon, wszystkich ludzi, którzy klękają przed Bogiem Wcielonym.

W Uroczystość Objawienia Pańskiego przychodzimy złożyć Jezusowi złoto naszej wiary, nadziei i miłości, kadzidło naszych modlitw i dobrego słowa, mirrę naszych cierpień, chorób i samotności, ufając, że Pan je przyjmie, a my "inną drogą udamy się do ojczyzny".

Msze Św. w naszym kościele o godz. 7:30; 9:30; 15:00; z błogosławieństwem kadzidła i kredy.

Spalane kadzidło symbolizuje naszą modlitwę wznoszącą się ku Bogu. Kredą, zgodnie z dawnym zwyczajem, kreślimy na drzwiach naszych domów pierwsze litery imion Trzech Mędrców: Kacpra, Melchiora i Baltazara.

Pragniemy przez to podkreślić, że tak jak Mędrcy ze Wschodu, również i my szukamy Chrystusa i radujemy się z Jego odnalezienia.

Zachęcamy do rodzinnej modlitwy, pokropienia mieszkania wodą święconą i naznaczenia drzwi literami:
C+M+B (Christus Mansionem Benedicat - Niech Chrystus pobłogosławi to mieszkanie, dom) oraz liczbą obecnego roku.

Postawa Mędrców uczy, że dla spotkania z Bogiem, dla spotkania z tym, co prawdziwe, dobre i piękne warto podjąć nawet wielki wysiłek. Życzymy Wam, Parafianie i Goście, abyście z wytrwałością kroczyli szlakiem Trzech Mędrców i osiągnęli cel Waszych dążeń.

 

Z Dzienniczka s. Faustyny

Lekarz mi nie pozwolil pojsc do kaplicy na Pasje, chociaz mialam gorace pragnienie; jednak modlilam sie we wlasnej separatce. Nagle uslyszalam dzwonek w sasiedniej separatce i weszlam, i oddalam usluge ciezko choremu. Kiedy wrocilam do swej separatki, nagle ujrzalam Pana Jezusa, ktory mi rzekl: Corko moja, wieksza mi sprawilas radosc oddajac mi te usluge, anizelibys dlugo sie modlila. Odpowiedzialam: Przeciez nie Tobie, o moj Jezu, usluzylam, ale temu choremu. I odpowiedzial mi Pan: Tak, corko moja, cokolwiek czynisz blizniemu mnie czynisz. [Dz. 1029]