Dzisiaj – w drugi dzień Bożego Narodzenia, obchodzimy Święto Świętego Szczepana – jednego z siedmiu diakonów Kościoła jerozolimskiego, pierwszego męczennika. Dzieje Apostolskie określają go jako „pełnego łaski i mocy Ducha Świętego”. Szczepan głosił Ewangelię z mądrością, której nikt nie potrafił przeciwstawić się, a za publiczne wyznawanie Chrystusa został ukamienowany. Zbudowani jego wzorem, starajmy się być w naszej codzienności prawdziwymi świadkami Chrystusa.

Mimo nuty smutku dzisiejszego święta nadal radujmy się czasem Bożego Narodzenia. Zapraszamy do udziału w świątecznej Eucharystii oraz we wspólnym śpiewaniu kolęd i pastorałek przy żłóbku.

LITURGIA TYGODNIA W OKTAWIE BOŻEGO NARODZENIA:
Wtorek: (27. XII) - Święto Św. Jana Apostoła i Ewangelisty (błogosławieństwo wina);
Środa: (28. XII) - Święto Świętych Młodzianków, Męczenników;
Czwartek: (29. XII) - Piąty dzień oktawy Bożego Narodzenia (Nowenna);
Piątek (30. XII) - Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa;
Sobota (31. XII) - wspomnienie św. Sylwestra, papieża (Sylwester);
Ostatni dzień roku kalendarzowego. Od godz. 17.00 możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Uroczyste nieszpory z kazaniem na zakończenie roku kalendarzowego o godz., 17.30. Msza Św., o godz., 18.00. Zapraszamy wszystkich parafian do modlitwy dziękczynnej za wszelkie łaski otrzymane od Pana Boga w minionym roku kalendarzowym.

Mamy za co dziękować, ale i za co Pana Boga przepraszać. Pamiętajmy, aby to pożegnanie starego roku i powitanie nowego celebrować w duchu wiary i chrześcijańskiej nadziei.

Nowy Rok Pański 2023 przywitamy Uroczystością Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Uroczystość ta jest również światowym Dniem Modlitw o Pokój na świecie.
Msze św. w Nowy Rok o godz. 7:30, 9:30 i 15:00.

We wtorek 27 grudnia 2022 r., rozpoczną się doroczne odwiedziny duszpasterskie, czyli kolęda. Kapłan przyjdzie do naszych domów, a przede wszystkim do rodzin z Bożym błogosławieństwem.
Stół niech będzie nakryty białym obrusem, krzyż, Pismo św., świece zapalone, woda święcona, zeszyty dzieci z katechizacji.
Kolędę rozpoczynamy od godz. 10:00.
W miarę możliwości prosimy o podwiezienie na kolędę i odwiezienie po kolędzie.

Okazja do spowiedzi świętej pół godziny przed rozpoczęciem każdej Mszy Świętej.

Pragnę wypowiedzieć słowa podziękowań tym, którzy tak wiele prac wykonali teraz przed Świętami przy Bożonarodzeniowej dekoracji świątyni: przy wycince choinek, transporcie i ustawieniu choinek, pracowali przy Szopce, i dekoracjach świątecznych.
Byli to ofiarni Parafianie nie przynależni formalnie do jakichś grup, a przecież ofiarni i pracowici. Może bez odczytywania listy nazwisk – aby tę piękną ofiarność dla sprawy Bożej – Dziecię Jezus wynagrodziło hojnymi darami i łaskami!!!

Wszystkim tym Osobom serdeczne wyrazy wdzięczności!

Serdeczne podziękowanie dla Służby Liturgicznej Ołtarza – dla Scholii, Lektorów i Ministrantów, Pań sprzątających, Pana Organisty, Pana Kościelnego, Pana Józefa, Orkiestrze Strażackiej za piękną, muzyczną oprawę Liturgii Bożonarodzeniowej.

Podziękowanie wszystkim którzy okazali serce dla ubogich i składali ofiary na Caritas, kupowali świece i opłatki w akcji Wigilijne Dzieło Pomocy.

Podziękowanie wszystkim uczestnikom Rorat – za piękne czuwanie adwentowe.

Podziękowanie wszystkim którzy przesłali życzenia świąteczne pocztą, mailem czy SMS’em.

Bardzo serdecznie dziękuję Wszystkim, którzy przygotowali naszą świątynię i jej wystrój na Uroczystość Bożego Narodzenia.

Dziękuję Wam za Waszą dobroć i serdeczność.

Dziękuję wielu ludziom dobrej woli, naszym Parafianom, instytucjom samorządowym, społecznym i szkolnym za przekazane życzenia świąteczne. Dziękuję za wszystkie znaki pamięci i serdeczności.

Niech Pan Bóg Wam wszystkim błogosławi!!!

Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz słuchania i oglądania programów katolickich w radio i TV.

Bóg Zapłać! za wszystkie ofiary składane przez Was na potrzeby naszej Wspólnoty Parafialnej. W ubiegłą niedzielę na potrzeby gospodarcze naszej Parafii złożono kwotę: 4249zł., 15 gr., 11 Euro.

Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym którzy będą obchodzić w tym tygodniu rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa, życzymy obfitości łask płynących od Bożej dzieciny, opieki Matki Najświętszej, Św. Józef i św. S. Faustyny – naszej Patronki.

WSZYSTKIM GOŚCIOM I WIERNY NASZEJ WSPÓLNOTY PARAFIALNEJ
ŻYCZYMY BŁOGOSŁAWONYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA
I CAŁEGO TYGODNIA OKTAWY BOŻONARODZENIOWEJ.

Z Dzienniczka s. Faustyny

Spojrzenie moje z tego obrazu jest takie jako spojrzenie z krzyza.