* Przeżywamy jeszcze czas adwentowego oczekiwania na przyjście Zbawiciela – mamy dzisiaj czwartą, ostatnią niedzielę adwentu. W sobotę, przeżywać będziemy Wigilię Bożego Narodzenia. Starajmy się te ostatnie adwentowe chwile przeżyć w skupieniu i na modlitwie, aby jak najlepiej przygotować się duchowo na przyjęcie Bożej Dzieciny.

*W sobotę, 24 grudnia, w dzień wigilijny, o godz. 645 – ostatnie tegoroczne roraty.

*Punktem kulminacyjnym przeżyć adwentowych w rodzinach chrześcijańskich jest Wigilia Bożego Narodzenia. Słowo „wigilia” oznacza czuwanie. Taki był i jest zwyczaj w Kościele, że w dzień poprzedzający ważne wydarzenie obowiązywał post oraz atmosfera skupienia i modlitwy. Także w naszych czasach, w Wigilię zgodnie z tradycją należy zachować post i wstrzemięźliwość. Nie powinno się jeść mięsa, wędlin i tłuszczów oraz bezwzględnie należy unikać alkoholu. W ogóle należy pamiętać, że wieczerza wigilijna powinna mieć charakter wybitnie religijny. Jest to bowiem czas pojednania , pokoju, i oczekiwania na Radość i Dobrą Nowinę. Przygotowując Wigilię na centralnym miejscu w mieszkaniu ustawiamy żłobek z Dzieciątkiem Jezus. Na stole, na głównym miejscu leży opłatek przyniesiony z parafii oraz otwarta księga Ewangelii. Wieczerzę należy rozpocząć modlitwą – można przeczytać fragment Pisma św. opisujący narodzenie Pana Jezusa. Potem następuje uroczysty moment dzielenia się opłatkiem przyniesionym z Kościoła i składania sobie życzeń. Po łamaniu się opłatkiem pora zająć miejsca przy stole. Tradycja nakazuje, aby podczas wieczerzy było jedno wolne nakrycie, symbolizujące pamięć rodziny o tych, których już nie ma wśród żywych oraz wyrażające gotowość na przyjęcie kogoś opuszczonego.

*Wieczerzę kończy modlitwa, po której może nastąpić rozdanie prezentów i wspólne śpiewanie Kolęd. W katolickich rodzinach po kolacji zwykło się wychodzić do kościoła na Pasterkę. Rodzice powinni przynajmniej raz przyprowadzić na pasterkę swoje dorastające dzieci. Przeżywając Wigilie pamiętajmy, że razem z nami do stołu zasiada Chrystus, przed wiekami jako Dziecię Boże złożony na sianie w betlejemskiej szopie.

*Radosny obchód Świąt Bożego Narodzenia rozpoczniemy w naszej Parafii o północy Mszą św. (Pasterką) Jeszcze raz przeżyjemy wtedy radość, którą Anioł zwiastował pasterzom, że narodził się Zbawiciel. W naszym kościele na Pasterkę zgromadzimy się pół godziny przed północą (23.30), aby przez wspólne śpiewanie kolęd przysposobić się wewnętrznie na powitanie Dzieciątka Jezus.

*W pierwszy i drugi dzień Świąt, Msze św. będą sprawowane według porządku niedzielnego.

*W poniedziałek 26 XII (drugi dzień świąt):
Święto Św. Szczepana. pierwszego męczennika.

Codziennie zapraszamy do licznego udziału w Roratach, sprawowanych w naszym kościele w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18.00, a we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 6.45.

Zapraszamy do licznego udziału szczególnie dzieci, młodzież i dorosłych.

Świec Caritas, do nabycia w naszym kościele, w cenie: 9 zł.

W Środę - po wieczornej Mszy Św., nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz słuchania i oglądania programów katolickich w radio i TV. Dziś do nabyci nowy numer tygodnika: „NIEDZIELA” w cenie 10 zł., i miesięcznika dla dzieci „STAŚ” w cenie 10 zł.

Spowiedź Św., przed Uroczystością Bożego Narodzenia będzie w naszej Parafii 23. XII (tj., w piątek):
od godz. 8.30 - 12.00 (przerwa od godz. 10.00 do 10.30)
od godz. 14.30 - 17.00 (przerwa od godz. 16.00 do 16.30)

Przypominamy, że spowiedź w naszym kościele jest codziennie pół godziny przed każdą Mszą Św.

Przy stoliku prasowym można nabyć „sianko do żłóbka”. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone są na pomoc misjom, jako „Dar dziecięcych Serc” dzieci z naszej Parafii, które to sianko przygotowały.

Dziękuję dzieciom i młodzieży za za przygotowanie „sianka”: Zuzannie Medes, Justynie Mirek, Barbarze Duda, Gabrielowi Krawczyk, Michałowi Bal, Dominikowi i Józefowi Kołodziej. Bóg Zapłać.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg Zapłać. Składam serdeczne podziękowania…

W zakrystii naszego kościoła są do nabycia Ikony, pamiątki z zeszłotygodniowej peregrynacji, w cenie duże: 130 zł, małe: 110 zł.

Dziś III niedziela miesiąca, prosimy o ofiary na tacę, na cele gospodarcze naszej Parafii.

Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym którzy będą obchodzić w tym tygodniu rocznicę swoich urodzin, imienin życzymy obfitości łask płynących od Boga, opieki Świętej Rodziny i św. S. Faustyny – naszej Patronki.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia nauki, pracy i odpoczynku.

Kancelaria Parafialna w tym tygodniu czynna: Poniedziałek, Środa od godz. 18.45 – 19.30:

Z Dzienniczka s. Faustyny

Nieskonczona dobroc Boza w odkupieniu czlowieka. Boze, ktorys jednym slowem mogl zbawic swiatow tysiace, jedno westchnienie Jezusa uczyniloby sprawiedliwosci Twojej zadosc, ale Ty, o Jezu, sam podjales tak straszna meke za nas jedynie z milosci. Sprawiedliwosc Ojca Twego byla[by] przeblagana jednym westchnieniem Twoim, a wszystkie wyniszczenia Twoje sa jedynie dzielem milosierdzia Twego i niepojetej milosci. Ty, o Panie, odchodzac z tej ziemi, chciales pozostac z nami i pozostawiles sam siebie w Sakramencie Oltarza i otworzyles nam na rozciez milosierdzie swoje. Nie ma nedzy, aby Cie wyczerpala; wezwales wszystkich do tej krynicy milosci, do tego zrodla Bozego zmilowania. Tu jest przybytek Twego milosierdzia, tu lekarstwo na nasze niemoce; do Ciebie, zywy zdroju milosierdzia, ciagna wszystkie dusze: jedne jak jelenie Twej milosci spragnione, inne by obmyc grzechow rane; inne by zaczerpnac sily, zyciem zmeczone. Kiedys konal na krzyzu, w tym momencie obdarzyles nas zyciem wiekuistym; pozwalajac sobie otworzyc bok swoj najswietszy, otworzyles nam niewyczerpane zrodlo milosierdzia swego; dales nam, co miales najdrozszego, to jest krew i wode z Serca swego. Oto wszechmoc milosierdzia Twego, z niego plynie nam wszelka laska. [Dz. 1747]