Dziś III niedziela Adwentu nazywana niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, od słów z Listu Świętego Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”. Dlatego też w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych pojawiły się szaty różowe. Bliskość świąt Bożego Narodzenia sprawia, że powinniśmy się zastanowić, czy już jesteśmy przygotowani na spotkanie z Panem.

Kalendarz Liturgiczny:
- wtorek (13.12) – wspom., św. Łucji, dziewicy i męczennicy;
- środa (14.12) – wspom., św. Jana od Krzyża,prezb., i doktora Kościoła;

Codziennie zapraszamy do licznego udziału w Roratach, sprawowanych w naszym kościele w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18.00, a we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 6.45.

Zapraszamy do licznego udziału szczególnie dzieci, młodzież i dorosłych. Niech nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych umartwień. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych, choćby przez zakup świec Caritasu, które są już do nabycia w naszym kościele. Duże świece: 15 zł., małe: 9 zł.

W Środę - po wieczornej Mszy Św., nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Najbliższy Piątek (III – miesiąca) o godz. 17.40 Koronka do Miłosierdzia Bożego.

Dzisiaj rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Nie lekceważmy współczesnych zagrożeń i zorganizowanych ataków wrogów rodziny. Jest ona przecież pierwszym, podstawowym i naturalnym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania i przekazywania wiary. Trosce o trudną codzienność naszych rodzin niech towarzyszy modlitwa, także ta wspólnotowa domowego kościoła.

Od soboty rozpoczynamy Nowennę do Dzieciątka Jezus.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz słuchania i oglądania programów katolickich w radio i TV. Dziś do nabyci nowy numer tygodnika: „NIEDZIELA” w cenie 10 zł., i miesięcznika dla dzieci „STAŚ” w cenie 10 zł.

Spowiedź Św., przed Uroczystością Bożego Narodzenia będzie w naszej Parafii 23. XII (tj., w piątek): od godz. 8.30 - 12.00 i 14.30 – 17.00

Przypominamy, że spowiedź w naszym kościele jest codziennie pół godziny przed każdą Mszą Św.

Od dzisiejszej niedzieli można nabyć sianko do żłóbka. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone są na pomoc misjom, jako „Dar dziecięcych Serc” dzieci z naszej Parafii, które to sianko przygotowały.

W sobotę 17 grudnia przypadnie 86. rocznica urodzin papieża Franciszka (1936 r). Polecajmy opiece opatrzności Bożej naszego papieża i jego posługę Kościołowi oraz prośmy Ducha Świętego o towarzyszenie Ojcu Świętemu.

We wtorek będziemy wspominać 41 -rocznicę wprowadzenia w Polsce stanu wojennego, w 1981 r. To nasza najnowsza historia, o której nie możemy zapomnieć. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich ofiarach stanu wojennego.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg Zapłać.

Składam serdeczne podziękowania Wszystkim Drogim Parafianom za organizację i udział w ubiegłotygodniowej peregrynacji Ikony Św. Rodziny w naszej Parafii. Szczególne słowa podziękowania kieruję do: OSP w Naprawie, Orkiestry Strażackiej, Pań z KGW, Pań sprzątających, witających i żegnających Ikonę, Panów w strojach góralskich niosących Ikonę, Organisty, Kościelnego, młodzieży i dzieci. Wszystkim za wszystko Bóg Zapłać.

Bóg Zapłać Panu Marianowi i Panu Grzegorzowi Gwiżdż za dostarczenie kolejnej partii „trocin” do ogrzewania naszego kościoła i domu parafialnego. Bóg Zapłać.

W zakrystii naszego kościoła są do nabycia Ikony, pamiątki z zeszłotygodniowej peregrynacji, w cenie duże: 130 zł, małe: 110 zł.

Za tydzień, w III niedzielę miesiąca prosimy o ofiary na tacę, na cele gospodarcze naszej Parafii.

Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym którzy będą obchodzić w tym tygodniu rocznicę swoich urodzin, sakramentu małżeństwa, życzymy obfitości łask płynących od Boga, opieki Świętej Rodziny i św. S. Faustyny – naszej Patronki.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia nauki, pracy i odpoczynku.

Kancelaria Parafialna w tym tygodniu czynna:Poniedziałek, Środa, Piątek od godz. 18.45 – 19.30:

W ubiegłym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej do Domu Ojca odszedł Śp. + Mieczysław Flaga (l. 87). Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…


Wizyta Duszpasterska – Kolęda 2023

Zbliża się czas kolędy. Chcąc zachować dotychczasową tradycję i wyjść naprzeciw oczekiwaniom wielu rodzin na wizytę duszpasterską i związane z nią błogosławieństwo.
Zostało ustalone, aby w tym roku pójść po kolędzie w zwykłej, praktykowanej przed okresem pandemii, formule bezpośrednich odwiedzin z błogosławieństwem wszystkich wiernych w ich domach.

Natomiast Tych wszystkich, którzy chcieliby po Nowym Roku przyjąć księdza po kolędzie, na zaproszenie indywidualne, na umówiony termin, prosimy o zapisanie się w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

W oparciu o te dane ustalimy program wizyty duszpasterskiej.

Z Dzienniczka s. Faustyny

Milosierdzie masz okazywac zawsze i wszedzie bliznim, nie mozesz sie od tego usunac ani wymowic, ani uniewinnic.