W naszej Parafii trwa dziś peregrynacja Ikony Świętej Rodziny. To czas szczególnej modlitwy za każdą rodzinę, aby była silna Bogiem, a jej członkowie trwali w więzi z Chrystusem na wzór Maryi i Świętego Józefa.

Jest to także okazja do modlitwy i dziękczynienia za łaskę sakramentu małżeństwa, który jest “skutecznym znakiem obecności Chrystusa”.

Prośba do wszystkich Rodzin naszej Parafii o skorzystanie z tak wielkiego daru jakim jest nawiedzenie Ikony Świętej Rodziny, o nie zlekceważenie tej chwili i przeżycie tego wydarzenia w domu i kościele całą rodziną.

Słowa podziękowania kieruję do Ks. dr Pawła Gałuszki, Dyrektora Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie za całodzienną posługę głoszenia Słowa Bożego i organizację tego Wzniosłego Wydarzenia w naszej Parafii. Bóg Zapłać.

Kalendarz Liturgiczny:
- wtorek (06.12) – wspom., św. Mikołaja, biskupa;
- środa (07.12) – wspom., św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła;
- czwartek (08.12) – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP
- sobota (10.12) – wspom., Najświętszej Maryi Panny Loretańskiej;

Dziś na wieńcu adwentowym zapłonęła druga świeca. Przypomina nie tylko, że przeżywamy drugą niedzielę Adwentu, ale i to, że Adwent niedługo osiągnie półmetek.

Przypomnijmy, że okres Adwentu ma podwójny charakter: kieruje naszą uwagę na powtórne przyjście Chrystusa na końcu czasów oraz przygotowuje nas do świąt Bożego Narodzenia, podczas których czcimy pierwsze przyjście Chrystusa.

Niech Adwent – ten święty czas mobilizuje każdego do duchowej odnowy i zacieśniania więzi z Bogiem. Przygotowujemy się bowiem na spotkanie z Panem, który przyjmuje na siebie nasze człowieczeństwo po to, aby je przemienić, uświęcić. Nie pozwólmy, aby religijny charakter Adwentu zagłuszyły nachalne, głośne reklamy i przedświąteczna bieganina między regałami w marketach.

Codziennie zapraszamy do licznego udziału w Roratach, sprawowanych w naszym kościele w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18.00, a we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 6.45.

Zapraszamy do licznego udziału szczególnie dzieci, młodzież i dorosłych. Niech nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych umartwień. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych, choćby przez zakup świec Caritasu, które są już do nabycia w naszym kościele. Duże świece: 15 zł., małe: 9 zł.

W dzisiejszą niedzielę przeżywamy także XXIII dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie pod hasłem: „Posłani w Pokoju Chrystusa”. Przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na ten cel.

W Środę - po wieczornej Mszy Św., nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Maryja, wybrana od wieków, by stać się Matką Syna Bożego, na mocy Jego zasług została poczęta bez grzechu pierworodnego. Uciekając się pod Jej obronę, prośmy o zachowanie czystości naszych serc, wszak to o ludziach czystego serca Jezus powiedział, że będą oglądać Boga. Msze Św. o godz. 7.00 i 18.00 (Roraty).

Spowiedź codziennie, pół godziny przed Mszą Świętą.

W poniedziałek 05. XII po Mszy Św., o godz. 18.00 (po roratach) w naszym kościele będzie gościł Św. Mikołaj. Rodziców grzecznych dzieci prosimy o kontakt ze Św. Mikołajem.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz słuchania i oglądania programów katolickich w radio i TV. Dziś do nabyci nowy numer tygodnika: „NIEDZIELA” w cenie 10 zł., i miesięcznika dla dzieci „STAŚ” w cenie 10 zł.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg Zapłać.

Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym którzy będą obchodzić w tym tygodniu rocznicę swoich urodzin, sakramentu małżeństwa, życzymy obfitości łask płynących od Boga, opieki Świętej Rodziny i św. S. Faustyny – naszej Patronki.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia nauki, pracy i odpoczynku.

Kancelaria Parafialna w tym tygodniu czynna: Poniedziałek, Środa, Piątek od godz. 18.45 – 19.30

Z Dzienniczka s. Faustyny

O Jezu, rozumiem, ze milosierdzie Twoje jest niepojete, przeto Cie blagam, uczyn serce moje tak wielkie, aby pomiescilo potrzeby wszystkich dusz zyjacych na calej kuli ziemskiej. O Jezu, milosc moja siega poza swiat, do dusz w czysccu cierpiacych, i dla nich chce czynic milosierdzie przez modlitwy odpustowe. Milosierdzie Boze jest nigdy niezglebione i niewyczerpane, jako jest niezglebiony sam Bog. Chociazbym uzyla najsilniejszych slow na wypowiedzenie tego milosierdzia Boga, niczym to wszystko jest z rzeczywistoscia, jakim ono jest. O Jezu, uczyn me serce czule na kazde cierpienie duszy czy ciala bliznich moich. O Jezu moj, wiem, ze Ty tak postepujesz z nami, jak i my postepujemy z bliznimi. Jezu moj, uczyn serce moje podobne do milosiernego Serca swego. Jezu, dopomoz mi przejsc przez zycie czyniac dobrze kazdemu....[Dz. 692]