Kalendarz Liturgiczny:
- środa (30.11) – Święto św. Andrzeja, apostoła;
- sobota (03.12) - wspom., św. Franciszka Ksawerego, prezbitera;
- niedziela (04.12) – wspom., św. Barbary, dziewicy i męczennicy;

Wraz z dzisiejszą niedzielą wchodzimy w nowy Rok Liturgiczny okresem Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana oraz przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Ten czas warto dobrze wykorzystać dla odkrycia w sobie apostolskiego powołania. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję podążającą do swej krewnej Elżbiety i starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz oddanie Panu Bogu i ludziom.

Codziennie zapraszamy do licznego udziału w Roratach, sprawowanych w naszym kościele w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18.00, a we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 6.45 ( z wyjątkiem I Soboty miesiąca – roraty o godz.18.00).

Zapraszamy do licznego udziału szczególnie dzieci, młodzież i dorosłych. Niech nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych umartwień. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych, choćby przez zakup świec Caritasu, które są już do nabycia w naszym kościele. Duże świece: 15 zł., małe: 9 zł.

Dziś na każdej Mszy św., pobłogosławienie i poświęcenie opłatków na stół wigilijny. Opłatki można już nabywać w naszym w kościele. Wszystkie ofiary, które zostaną przy tej okazji złożone, przeznaczone są jako wynagrodzenie dla pracowników kościelnych, Pana Organisty i Pana Kościelnego. 

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca grudnia.

W czwartek wspominamy ustanowienie Eucharystii i sakramentu kapłaństwa, na Mszy Św., o godz. 6.45 modlimy się o nowe i liczne powołania kapłańskie i zakonne.

W I piątek odwiedziny chorych od godź. 9.00. Spowiedź święta od godz. 16:30, Msza św. o godz. 18.00, po Msz Św., Litania do Serca Pana Jezusa, wynagradzająca Bożemu Sercu za wszystkie grzechy i zniewagi;

Pierwszopiątkowa wizyta duszpasterska z posługą sakramentalną u osób chorych i starszych, odbędzie się w ramach przygotowania do dobrego przeżycia tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia. Dlatego prosimy zgłaszać te osoby, które dodatkowo by chciały skorzystać z takiej posługi, a które nie korzystają z posługi pierwszopiątkowej.

W I sobotę o godz. 17.30 Różaniec – poprowadzi Róża p.w. Św. S. Faustyny. Msza Św., o godz. 18.00.

W Środę - po wieczornej Mszy Św., nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Spowiedź codziennie, pół godziny przed Mszą Świętą.

W przyszłą niedzielę - II Adwentu, na Mszy Św., o godz. 9.30 będzie poświęcenie medalików dla dzieci, uczniów kl. III - przygotowujących się do I spowiedzi i Komunii Św. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.

W poniedziałek 05. XII po Mszy Św., o godz. 18.00 (po roratach) w naszym kościele będzie gościł Św. Mikołaj. Rodziców grzecznych dzieci prosimy o kontakt ze Św. Mikołajem.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz słuchania i oglądania programów katolickich w radio i TV. Dziś do nabyci nowy numer tygodnika: „NIEDZIELA” w cenie 10 zł., i miesięcznika dla dzieci „STAŚ” w cenie 10 zł.

Składam serdeczne podziękowanie Panu Marianowi Pasiowiec i mówię Bóg Zapłać za naprawę elektroniki przy piecu co.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg Zapłać.

W ubiegłą niedzielę na potrzeby gospodarcze naszej Parafii złożono kwotę 4491 zł. Bóg Zapłać!

Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym którzy będą obchodzić w tym tygodniu rocznicę swoich urodzin, sakramentu małżeństwa, życzymy obfitości łask płynących od Boga, opieki Matki Najświętszej i św. S. Faustyny – naszej Patronki.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia nauki, pracy i odpoczynku.

Kancelaria Parafialna w tym tygodniu czynna:
Poniedziałek, Środa, Piątek od godz. 18.45 – 19.30:

Peregrynacja Ikony Świętej Rodziny
w Parafii św. S. Faustyny w Naprawie
4.12.2022 r.

W Archidiecezji Krakowskiej nadal trwa peregrynacja Ikony Świętej Rodziny. To czas szczególnej modlitwy za każdą rodzinę, aby była silna Bogiem, a jej członkowie trwali w więzi z Chrystusem na wzór Maryi i świętego Józefa.

Jest to także okazja do modlitwy i dziękczynienia za łaskę sakramentu małżeństwa, który jest “skutecznym znakiem obecności Chrystusa”.

Do naszej Parafii Ikona przybędzie w przyszłą II niedzielę Adwentu (4 grudnia) i pozostanie wśród nas przez cały dzień. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Prosimy o zapoznanie się ze szczegółowym planem peregrynacji.

PROGRAM PEREGRYNACJI IKONY ŚWIĘTEJ RODZINY
W PARAFII Św. S. FAUSTYNY W NAPRAWIE
NIEDZIELA 4.12.2022 r.

7.00 – Procesyjne wprowadzenie i powitanie Ikony Świętej Rodziny

7.30 – Msza Św., z okolicznościowym kazaniem, pod przewodnictwem Ks. dr Pawła Gałuszki Dyrektora Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie (Msza Św., dla starszych małżeństw, wdów, wdowców, osób samotnych)
Po Mszy Św., czas modlitwy indywidualnej przed Ikoną Św. Rodziny.

9.30 - Msza Św., z okolicznościowym kazaniem (Msza Św., dla małżeństw z dziećmi)
Po Mszy Św., adoracja Dzieci I-Komunijnych

10.45 – Różaniec Rodzin – Poprowadzi Róża Różańcowa Rodzin im. Św. Jana Pawła II

14.30 – Koronka do Miłosierdzia Bożego

15.00 – Msza Św., z okolicznościowym kazaniem (Msza Św., dla młodzieży pracującej, młodzieży szkół średnich i przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania)
Po Mszy Św., pożegnanie Ikony Świętej Rodziny.

Po każdej Mszy Św., oddanie naszych rodzin pod opiekę Świętej Rodziny.

Prośba do wszystkich rodzin naszej parafii o skorzystanie z tak wielkiego daru jakim jest nawiedzenie Ikony Świętej Rodziny, o nie zlekceważenie tej chwili i przeżycie tego wydarzenia w domu i kościele całą rodziną.

 

Z Dzienniczka s. Faustyny

O Jezu, milosierdzia, drze, kiedy pomysle, ze mam zdawac sprawe z jezyka, w jezyku jest zycie, ale i smierc, a nieraz jezykiem zabijamy, popelniamy prawdziwe zabojstwo i to mamy jeszcze uwazac za rzecz mala? Naprawde, nie rozumiem takich sumien. Poznalam pewna osobe, ktora dowiedziawszy sie od innej pewnej rzeczy, ktora o niej mowiono... rozchorowala sie ciezko, a wiec ubylo tam wiele krwi i wiele wylala lez, i potem nastapilo smutne nastepstwo, a wiec nie miecz, ale jezyk dokonal tego. O moj Jezu milczacy, miej milosierdzie nad nami. [Dz. 119]