Przeżywamy dziś Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Chrystus, któremu wszystko jest poddane, jest zarazem Pasterzem, który dba o każdego z nas i wzywa, abyśmy i my troszczyli się o innych, często słabszych, uboższych, schorowanych i opuszczonych. W potrzebujących jest sam Jezus – pomagając im, służymy Jemu – Królowi Wszechświata. Niech Chrystus uwrażliwi nasze serca na biedę drugiego człowieka.

Kalendarz Liturgiczny:
- poniedziałek (21.11) – wspom., Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny;
- wtorek (22.11) – wspom. Św. Cecylii, dziewicy i męczennicy;
- czwartek (24.11) – wspom. Św., męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy;

Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata to także patronalne święto Liturgicznej Służby Ołtarza. Modlimy się za scholę, ministrantów i lektorów, którzy swoją służbą ubogacają piękno liturgii w naszym kościele.

Dziś po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa, Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego (za publiczne odmówienie Aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi można zyskać odpust zupełny).

Za tydzień rozpoczniemy Adwent i Nowy Rok Kościelny (Liturgiczny). Adwent to czas radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa i wspieranie dzieł Caritas. Od przyszłej niedzieli, I Adwentu można będzie już nabywać świece wigilijne – w ramach akcji „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom 2022”. Koszt świec: duże – 15 zł.; małe – 9 zł.

W I niedzielę Adwentu będzie w naszym kościele błogosławieństwo opłatków na stół wigilijny, które będzie można w bezpiecznej formie nabyć w kościele, a przy tej okazji złożyć ofiarę z uwzględnieniem podziękowania za całoroczną posługę Panu Kościelnemu i Panu Organiście.

W Środę - po wieczornej Mszy Św., Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W miesiącu listopadzie szczególnie pamiętajmy o naszych zmarłych. W naszym kościele wypominamy naszych zmarłych w tzw., „wypominkach rocznych”, w każdą niedzielę 15 min., przed Mszami Świętymi.

Spowiedź codziennie, pół godziny przed Mszą Świętą.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz słuchania i oglądania programów katolickich w radio i TV.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg Zapłać.

Dzisiaj III – niedziela miesiąca, składka przeznaczona jest na cele gospodarcze naszej Parafii.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli, dobrego tygodnia nauki, pracy i odpoczynku. A obchodzącym imieniny oraz świętującym swoje urodziny lub rocznice wypraszamy Boże błogosławieństwo przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. S. Faustyny – naszej Patronki.

Kancelaria Parafialna w tym tygodniu czynna:
Poniedziałek, Środa, Piątek od godz. 18.45 – 19.30

Z Dzienniczka s. Faustyny

Kiedy mysle o tym, ze Bog laczy sie ze mna przez sluby, czyli ja z Nim pojac tego nikt nie zdola, czego doznaje serce moje. Juz teraz daje mi Bog poznanie calego ogromu swej milosci, jaka mnie kochal jeszcze przed wiekami, a ja Go zaczelam kochac w czasie dopiero. Jego milosc byla wielka, czysta i bezinteresowna, a moja milosc ku Niemu jest z poznania Go. Im Go wiecej poznaje, tym gorecej i mocniej kocham i czyn moj doskonalszy jest. Jednak kiedy wspomne sobie, ze za pare dni mam sie stac jedno z Panem przez slub wieczysty, radosc zalewa moja dusze tak niepojeta, ze nie umiem tego wcale opisac. Przy pierwszym poznaniu Pana utonal wzrok mej duszy w Nim na wieki. Z kazdym zblizeniem sie do mnie Pana a przez [to] jest z mojej strony glebsze poznanie rosnie w duszy milosc doskonalsza. [Dz. 231]