Dziś pierwsza niedziela miesiąca listopada, po każdej Mszy Św., adoracja Najświętszego Sakramentu.

Kalendarz Liturgiczny:

- środa (09.11) – Rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej;
- czwartek (10.11) – wspom. Św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła;
- piątek (11.11 – wspom. Św. Marcina z Tours, biskupa;
- sobota (12.11) – wspom. Św. Jozafata, biskupa i męczennika;
- niedziela (13.11) – wspom. Świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski;

Przeżywamy miesiąc listopad, szczególny czas modlitwy za naszych zmarłych, zachęcamy do zyskiwania i ofiarowania odpustu zupełnego za zmarłych.

W piątek, 11 listopada obchodzić będziemy 104 rocznicę (1918) odzyskania niepodległości przez Polskę – Święto Niepodległości. Msza św. będzie odprawiana o godz. 18.00.
W czasie Mszy Św., będziemy się modlić w intencji naszej Ojczyzny i Tych wszystkich, którzy oddali życie w walce o wolność i niepodległość Umiłowanej Ojczyzny.

Spowiedź codziennie, pół godziny przed Mszą Świętą.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy Św., o godz. 18.00.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz słuchania i oglądania programów katolickich w radio i TV.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg Zapłać.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli, dobrego tygodnia, a obchodzącym imieniny oraz świętującym swoje urodziny lub rocznice wypraszamy Boże błogosławieństwo przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. S. Faustyny – naszej Patronki.

Kancelaria Parafialna w tym tygodniu czynna:
Poniedziałek, Środa, Piątek od godz. 18.45 – 20.00:

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW W NASZYM KOŚCIELE:
NIEDZIELA GODZ.: 7:30; 9:30; 15:00;
PONIEDZIAŁEK, ŚRODA, PIĄTEK GODZ.: 18:00
WTOREK, CZWARTEK, SOBOTA GODZ.: 7:00
I SOBOTA MIESIĄCA GODZ.: 18:00

Z Dzienniczka s. Faustyny

Jezus dal mi poznac, ze chociaz sie nie zgodze na to, to jednak moge sie zbawic i lask, ktorych mi udzielal, nie zmniejszy i nadal bedzie w takiej samej poufalosci ze mna, tak ze chociaz sie nie zgodze na te ofiare, to nie zmniejszy sie przez to hojnosc Boza. I dal mi Pan poznac, ze cala tajemnica ode mnie zalezy, od mojego dobrowolnego zgodzenia sie na te ofiare z cala swiadomoscia umyslu. W tym akcie dobrowolnym i swiadomym jest cala moc i wartosc przed Jego majestatem. Chociazby mnie nic z tego, na com sie ofiarowala, nie dosieglo, jednak przed Panem jest jakoby juz wszystko dokonane. W tym momencie poznalam, ze wchodze w lacznosc z majestatem niepojetym. Czuje, ze Bog czeka na moje slowo, na moja zgode. Wtem duch moj pograzyl sie w Panu i rzeklam: Czyn ze mna, co Ci sie podoba, poddaje sie woli Twojej. Wola Twoja swieta od dzis jest mi pokarmem. Wierna bede zadaniom Twoim, przy pomocy Twojej laski. Czyn ze mna, co Ci sie podoba. Blagam Cie, o Panie, badz ze mna w kazdym momencie zycia mojego. [Dz. 136]