Dziś rocznica poświęcenia naszego kościoła. W naszych modlitwach polecamy Bogu wszystkich, którzy budowali tę świątynię, składali i składają ofiary na jej utrzymanie i odnawianie.

Po Mszy św. o godz. 9.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i uroczyste, dziękczynne „Te Deum”.

Kalendarz Liturgiczny:
- wtorek (1.11) – Uroczystość Wszystkich Świętych;
- środa (2. 11) – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych ( Dzień Zaduszny);
- piątek (4. 11) – Wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa;

Jutro kończy się miesiąc Różańca Świętego – październik. Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim (dzieciom, młodzieży, dorosłym), którzy codziennie lub bardzo często modlili się na różańcu. Bóg zapłać wszystkim, którzy w październiku ale także w ciągu całego roku prowadzili i prowadzą modlitwę różańcową w naszym kościele.

Dzieci, które uczestniczyły w nabożeństwach różańcowych proszone są o dostarczenie wyklejonych plansz obrazkami, które otrzymywały w czasie nabożeństw. Otrzymają pamiątki różańcowe.

We wtorek – 1 listopada, obchodzić będziemy radosną Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w kościele będą sprawowane o godzinie 7:30, 9:30 i 15:00.

O godz. 14:00 rozpocznie się procesja żałobna z kościoła na cmentarz, połączona z wypominkami i modlitwami za zmarłych.

We wtorek 2 listopada Dzień Zaduszny, czyli Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Św., o godz. 18:00.

Odpust za zmarłych:

Tradycyjnie, nawiedzając z modlitwą kościół lub kaplicę publiczną w uroczystość Wszystkich Świętych (1 listopada, od południa) oraz w Dniu Zadusznym (2 listopada), możemy pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny, czyli całkowite darowanie kar dla dusz w czyśćcu cierpiących. Ponadto wypełniając określone warunki, możemy uzyskać odpust zupełny od 1 do 8 listopada za pobożne (czyli modlitewne) nawiedzenie cmentarza. Odpust zupełny możemy uzyskać raz dziennie.

Jak uzyskać odpust zupełny dla zmarłych?

1. W czasie nawiedzenia świątyni należy odmówić Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz trzeba wypełnić inne (ogólne) warunki, takie jak: stan łaski uświęcającej (spowiedź sakramentalna), Komunia św. i modlitwa według intencji Ojca Świętego. Odpust ten można uzyskać od południa dnia Wszystkich Świętych i przez cały Dzień Zaduszny.

2. Również wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust, który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące; odpust ten w dniach od 1 do 8 listopada jest zupełny, w ciągu roku cząstkowy.

Ogólne warunki uzyskania odpustu zupełnego:
• brak jakiegokolwiek przywiązania do grzechu, nawet powszedniego
• stan łaski uświęcającej czyli brak nieodpuszczonego grzechu ciężkiego lub spowiedź sakramentalna
• przyjęcie Komunii świętej
• odmówienie dowolnej modlitwy w intencji, w której modli się Ojciec Święty
• odpust może być uzyskany tylko jeden raz danego dnia.

Po jednej spowiedzi (stan łaski uświęcającej) można uzyskać wiele odpustów zupełnych, natomiast po jednej Komunii świętej i jednej modlitwie w intencjach papieża – tylko jeden odpust zupełny.

Kościół zachęca do ofiarowania odpustów za zmarłych (niekoniecznie muszą być to osoby nam znane, nie musimy wymieniać konkretnego imienia – wystarczy ofiarować odpust w intencji osoby zmarłej, która tego odpustu potrzebuje).

Odpust zupełny – uwalnia od kary doczesnej należnej za grzechy w całości.

Odpust cząstkowy – uwalnia od kary doczesnej należnej za grzechy w części, jest oznaczany bez określania dni lub lat. Kryterium miary tego odpustu stanowi wysiłek i gorliwość, z jaką ktoś wykonuje dzieło obdarzone odpustem cząstkowym.


W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca listopada:
• w I czwartek w czasie Mszy św. o godz. 7.00 modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne;
• w I piątek odwiedziny chorych od godź. 9.00. Spowiedź święta od godz. 16:30, Msza św. o godz. 18.00, po Msz Św., wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do Serca Pana Jezusa, wynagradzająca Bożemu Sercu za wszystkie grzechy i zniewagi;
• w I sobotę o godz. 17.30 Różaniec – poprowadzi Róża p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Msza Św., o godz. 18.00, a następnie nabożeństwo I soboty do Niepokalanego Serca NMP. Zapraszamy szczególnie Róże Różańcowe;

Spowiedź codziennie, pół godziny przed Mszą Świętą.

Zbliża się miesiąc listopad, który w tradycji Kościoła poświęcony jest modlitwie za zmarłych. W śmierci Bóg powołuje nas do siebie. Przed Najświętszym Bogiem nikt nie jest bez winy, dlatego umarli potrzebują oczyszczenia. Wspólnota Kościoła spiesząc im z pomocą składa ofiarę Mszy Świętej i modli się za nich. Od 02 XI do 08 XI codziennie będziemy wypominać dusze zmarłych Śtp., naszych bliskich.

Wypominki roczne i jednorazowe za dusze + Śtp., naszych Zmarłych, można składać w kancelarii parafialnej i zakrystii naszego kościoła.

Kartki do wypisania wypominków znajdują się na stoliku prasowym.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz słuchania i oglądania programów katolickich w radio i TV.

Dzisiejsza składka przeznaczona jest na budownictwo sakralne w naszej archidiecezji.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg Zapłać.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli, dobrego tygodnia, a obchodzącym imieniny oraz świętującym swoje urodziny lub rocznice wypraszamy Boże błogosławieństwo przez wstawiennictwo Matki Bożej Różańcowej i św. S. Faustyny – naszej Patronki.

Kancelaria Parafialna w tym tygodniu czynna:
Poniedziałek, Środa, Piątek od godz. 18.45 – 20.00:

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW W NASZYM KOŚCIELE:
NIEDZIELA GODZ.: 7:30; 9:30; 15:00;
PONIEDZIAŁEK, ŚRODA, PIĄTEK GODZ.: 18:00
WTOREK, CZWARTEK, SOBOTA GODZ.: 7:00
I SOBOTA MIESIĄCA GODZ.: 18:00

Zmarł Śtp. + Józef Czopek (l.50)
Pogrzeb + Józefa będzie w poniedziałek 31. X. o godz. 11:00 w kościele.
Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…

 

Z Dzienniczka s. Faustyny

Kiedy sie zegnalam z siostrami i juz mialam odjechac, jedna z siostr bardzo mnie przepraszala, ze mi tak malo dopomagala w obowiazku i ze nie tylko mi nie dopomagala, ale ze sie starala zawsze utrudniac. Jednak ja ja w duszy uwazalam za dobrodziejke wielka, bo wycwiczyla mnie w cierpliwosci; do tego stopnia mnie cwiczyla, ze jedna ze starszych siostr wyrazila sie tak ze siostra Faustyna to albo glupia, albo swieta, bo naprawde przecietny czlowiek nie znioslby tego, zeby tak ktos stale robil na przekor. Ja jednak zawsze zblizalam sie do niej z zyczliwoscia. Starala sie ta pewna siostra tak utrudniac mi prace w obowiazku, tak ze pomimo mojego wysilku, udalo sie jej nieraz cos zepsuc z tego, co bylo dobrze zrobione jako mi sama przy pozegnaniu zeznala, przepraszajac mnie bardzo. Nie chcialam wnikac w intencje jej, ale bralam to, jako doswiadczenie Boze....[Dz. 632]

166145