Dziś nasza Wspólnota Parafialna przeżywa Odpust ku czci naszej Patronki Św. Siostry Faustyny Kowalskiej, Apostołki Bożego Miłosierdzia.

Porządek Mszy Św., w dniu dzisiejszym: 7.30; 11.00 – Suma Odpustowa; 15.00.

Sumie odpustowej będzie przewodniczył nasz Rodak, Ks. Kan. Lesław Mirek, obchodzący i świętujący w tym roku 30 – rocznicę swoich Święceń Kapłańskich.

Do świętowania w Uroczystości Parafialnej zapraszam wszystkich naszych Drogich Parafian i Gości. Róże Różańcowe, Koło Gospodyń Wiejskich, Ochotniczą Straż Pożarną, Orkiestrę Strażacką, Związek Podhalan, Dziewczynki do sypania kwiatów, Chłopców do dzwoneczków.
W miarę możliwości proszę o przybycie w strojach regionalnych.

Patrząc na osobę Świętej Siostry Faustyny dziękujemy Bogu za Patronkę, która uosabia w sobie najpiękniejsze cnoty chrześcijańskie: miłość, miłosierdzie, dobroć, szacunek i poświęcenie względem innych. Jednak sam podziw i fascynacja życiem Św. S. Faustyny nie wystarczają do tego, aby pójść jej śladami. Potrzeba czegoś więcej, a mianowicie entuzjazmu i chęci czynienia dobra w swoim środowisku życia. Kto raz poznał drogę życia Św. S. Faustyny ten z pewnością ruszy w jej ślady, znajdując wokół siebie tysiące możliwości do czynienia dobra.

Z okazji Uroczystości Odpustowych ku czci Św. S. Faustyny pragnę złożyć naszym Parafianom i Gościom, jak najserdeczniejsze życzenia. Niech nasza Patronka św. S. Faustyna wyprasza u Boga potrzebne łaski, zdrowie i pogodę ducha na każdy dzień.

Niech uwrażliwia nasze serca na potrzebę służenia bliźnim i czynienie miłosierdzia względem ubogich i cierpiących. Niech uczy nas samarytańskiego pochylenia się nad ludzkim nieszczęściem i chorobą, tak abyśmy więcej serca wkładali w nasze czyny.

Prośmy dziś Św. S. Faustynę, aby orędowała za naszą Parafią, aby miała w opiece wszystkich chorych i cierpiących, wspierała nas w pracy i nauce. By w tych trudnych i niepewnych czasach wypraszała nam „łaskę pokoju”.

Niech ta niestrudzona Apostołka Bożego Miłosierdzia uczy nas każdego dnia cierpliwie znosić swoje cierpienia i nieść pomoc potrzebującym. „Szczęść Boże”.

Dziękujemy Bogu za tę dzisiejszą uroczystość oraz za wszelkie łaski i owoce Odpustu Parafialnego.

Kalendarz Liturgiczny:
- Wtorek (11.10) – wspom., św. Jana XIII, papieża;
- Środa (12.10) – wspom., bł. Jana Beyzyma, prezbitera;
- Czwartek (13. 10) – wspom., bł. Honorata Koźmskiego, prezbitera;
- Piątek (14.10) – wspom., św. Kaliksta I, papieża; wspom., św. Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy;
- Sobota (15.10) – wspom., św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła;
- Niedziela (16.10) – wspom., św. Jadwigi Śląskiej;

W przyszłą niedzielę (tj. 16 X) będziemy obchodzili XXII Dzień Papieski pod hasłem: „Blask prawdy.” Tegoroczne hasło nawiązuje do tytułu encykliki Veritatis splendor Św. Jana Pawła II. Słowa encykliki mogą pomóc współczesnemu człowiekowi odkryć sens istnienia, swojego powołania oraz wesprzeć w podejmowaniu ważnych życiowych wyborów.

Tradycyjnie już przed kościołem zostanie przeprowadzona zbiórka na finansowanie programu stypendialnego dla ubogiej i uzdolnionej młodzieży Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Trwa miesiąc październik, a wraz z nim Nabożeństwa Różańcowe. Zapraszamy codziennie o godz. 17.30 dzieci, młodzież i dorosłych (Róże Różańcowe).

W miesiącu październiku Kościół udziela odpustu zupełnego wiernym, którzy pobożnie odmówią różaniec w kościele, kaplicy, w rodzinie.
Należy odmówić pięć tajemnic w sposób ciągły, z modlitwą ustną należy połączyć rozważanie tajemnic, a przy odmawianiu publicznym tajemnice muszą być zapowiadane.

W czasie nabożeństw różańcowych będziemy modlić się szczególnie w intencjach Ojca Św., za dzieci i młodzież (o katolickie wychowanie), za misje, za chorych, o pokój na świecie, w ostatnim tygodniu za zmarłych.

W niedzielę nabożeństwo różańcowe o godz. 14.30.

Koronka do Miłosierdzia Bożego codziennie 20 minut przed Nabożeństwem Różańcowym. Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą Świętą.

Wypominki roczne i jednorazowe za dusze + Śp., naszych Zmarłych, można zamawiać przez cały miesiąc październik w kancelarii parafialnej i zakrystii naszego kościoła.
Kartki do wypisania wypominków znajdują się na stoliku prasowym.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz słuchania i oglądania programów katolickich w radio i TV.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg Zapłać.

W miesiącu październiku wszystkie nabożeństwa w tygodniu, odbywają się wieczorem: różaniec o godz. 17.30 i Msza Św., o godz. 18.

Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym którzy będą obchodzić w tym tygodniu imieniny, rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa, życzymy obfitości łask płynących od Boga, opieki Matki Najświętszej i św. S. Faustyny – naszej Patronki.

W minionym tygodniu odeszła do Domu Ojca: śp. Bronisława Lubaszka, mama naszego Rodaka Ks. Stanisława Lubaszki, Proboszcza Parafii Milówka. Msza Św., pogrzebowa za:
Śtp. Bronisławę będzie w poniedziałek 10. X o godz. 14.00 w naszym kościele, o godz. 13.30 Koronka do Miłosierdzia Bożego przy trumnie Śtp. Bronisławy. Za zmarłą Śtp. Bronisławę, wszystkich zmarłych z naszej parafii i z naszych rodzin oraz za dusze w czyśćcu cierpiące, módlmy się: „Wieczny odpoczynekracz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen”.

Kancelaria Parafialna w tym tygodniu czynna:
Poniedziałek, Środa, Piątek od godz. 18.45 – 20.00

Z Dzienniczka s. Faustyny

Napisz to: Nim przyjde jako Sedzia sprawiedliwy, przychodze wpierw jako Krol milosierdzia. Nim nadejdzie dzien sprawiedliwy, bedzie dany ludziom znak na niebie taki. Zgasnie wszelkie swiatlo na niebie i bedzie wielka ciemnosc po calej ziemi. Wtenczas ukaze sie znak krzyza na niebie, a z otworow, gdzie byly rece i nogi przebite Zbawiciela, [beda] wychodzily wielkie swiatla, ktore przez jakis czas beda oswiecac ziemie. Bedzie to na krotki czas przed dniem ostatecznym.